PaperModels.pl

Pełna wersja: VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie 24.02.2018 r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Regulamin VIII Konkursu i Wystawy Modelarskiej w Rypinie


1. Organizatorzy


Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie
Partnerzy:
Urząd Miasta Rypin
Biogazownia Rypin
Rypińskie Centrum Sportu


2. Termin oraz miejsce Konkursu i Wystawy
Hala Sportowa Rypińskiego Centrum Sportu
Ul. Dworcowa 11
Data 24 (sobota) lutego 2018 r.


3. Postanowienia ogólne
• Udział w konkursie i w wystawie mogą wziąć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni.
• W konkursie nie mogą brać udziału modele nagrodzone w poprzedniej edycji.
• Podstawowym materiałem, do budowy modeli winien być papier w różnych postaciach.
• Komisja Sędziowska ma prawo do weryfikacji samodzielnego wykonania zgłoszonych do konkursu modeli poprzez bezpośrednią rozmowę z wykonawcą.
• Nie ma limitu wystawianych modeli przez jednego uczestnika.
• Udział w konkursie i wystawie jest bezpłatny.
• Komisja ma prawo nie dopuścić modelu do wystawy.
• W kwestiach spornych rozstrzygnięcia komisji są ostateczne.
• Sędziowie nie mogą wystawiać modeli w klasie przez siebie ocenianej.
• Organizator nie zapewnia noclegu.
• Organizator zapewnia obiad dla uczestników konkursu i wystawy.


4. Program


• 24 lutego 2018 roku
godz:
- 9-12.00 przyjmowanie modeli
- 12:00 otwarcie wystawy
- 12:00 -16:00 zwiedzanie wystawy
- 16.00 ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród
- 16.30 zakończenie konkursu


5. Kategorie wiekowe


• Junior (do 18 lat)
• Senior (od 18 lat)


6. Klasy konkursowe


S1 – samoloty i śmigłowce do 1945r.
S2 – samoloty i śmigłowce po 1945r.
Pk – pojazdy kołowe.
Pg – pojazdy gąsienicowe.
Ps – pojazdy szynowe.
O – okręty, statki.
B – budowle, makiety, dioramy
F – figurki.
G – rakiety, pojazdy i statki kosmiczne
A – armaty
Ł – łodzie podwodne
Ż – żaglowce – nowość!
N – Niepodległość* - extra kategoria!


Osoby zamierzające wziąć udział w konkursie prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa przesyłając formularz zgłoszeniowy do 17.02.2018 na adres e-mailowy: muzeum@rypin.eu
*Niepodległość – kategoria specjalnie dedykowana obchodom 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jest to kategoria, w której mogą być prezentowane obiekty ze wszystkich wyżej wskazanych kategorii ( z wyłączeniem S2, G), które posiadać będą cechy wskazujące na związki danego obiektu z walkami niepodległościowymi, budynki związane z niepodległością, figurki, dioramy, etc. typu malowanie, oznakowanie, dioramy ze scenkami sytuacyjnymi... Udział w tej kategorii nie wyłącza obiektu z udziału w nominalnej dla niego kategorii. Zatem dany, samolot, pojazd, okręt, figurka, ma wówczas podwójną szansę na laur zwycięstwa. Wymagane jest jednak by obiekt w kategorii „N” został zaopatrzony w krótki opis, wydrukowany, napisany czcionką Times New Roman 14-18, o powierzchni nie większej niż 1/3 formatu A4. Opis powinien zawierć istotne informacje o udziale danego pojazdu, samolotu, okrętu, itd. w walkach niepodległościowych lub ma niepodległościową historię. Przedział czasowy prezentowanych obiektów to: Powstanie kościuszkowskie 1794r. – II wojna światowa 1939-1945. Oznakowanie na karcie startowej wówczas powinno składać się z dwu symboli, np. „ Pg N”


7. Zasady Oceny i Nagrody


Ocena modeli w każdej klasie konkursowej będzie przeprowadzona przez Komisję Sędziowską wybraną przez organizatorów. Sędziowie nie mogą wystawiać modeli w klasie przez siebie ocenianej. Przy ocenie modeli będzie brane pod uwagę: wrażenie ogólne (estetyka, czystość i poprawność wykonania), wkład pracy, oraz wizualna zgodność z załączoną dokumentacją.


W każdej klasie wyróżnione zostaną trzy modele (po trzy w każdej kategorii wiekowej) - przy czym nie mogą to być modele tego samego wykonawcy (dopuszcza się wyróżnienie modeli tego samego wykonawcy pod warunkiem, że są one wystawiane w różnych klasach). Wykonawcy wyróżnionych modeli otrzymają nagrody. Nagrody dla tych wykonawców ufundowane zostaną przez MZD i sponsorów.


Organizator przewiduje miejsce na giełdę modelarską. W przypadku dużego stoiska proszę o kontakt mailowy. muzeum@rypin.eu


Dla najmłodszych zorganizowane zostaną warsztaty modelarskie.


Mile widziani sędziowie, którzy chcą pomóc przy ocenie modeli (wcześniej proszę o kontakt mailowy).

Wczoraj otrzymałem oficjalną informację, że w terminie 24.02.2018 roku odbędzie się VIII Konkurs i Wystawa Modelarska w Rypinie, a dziś pojawiła się zapowiedź na stronie internetowej Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, poniżej zamieszczam link gdzie jest regulamin, a w nim karty startowe:
http://muzeum.rypin.eu/aktualnosc-2912-v...ska_w.html

Jest mi niezmiernie miło z tego powodu i w imieniu własnym oraz mieszkańców zapraszam wszystkich chętnych do Rypina!
Postaram się być ? bo to 20 km ode mnie ??
Hurrra
TPM zdecydował o zbiorowym udziale.
Planujemy 3 dni.
Do zobaczenia!
Chciałbym podzielić się z Wami bardzo dobrą wiadomością! Dowiedziałem się wczoraj, że wydawnictwo JSC zapowiedziało swój przyjazd do Rypina i dołączy do grona sponsorów Konkursu!
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/339089756591194/
Mamy już plakat:
[Obrazek: 9f521f95d2cfa9b4med.jpg]
Przypominam chętnym wziąć udział w konkursie o przesłaniu na e-mail muzeum@rypin.eu wypełnionych kart startowych do soboty 17 lutego. Oczywiście jak co roku będzie możliwość rejestracji na miejscu, Ale wcześniejsze zapisy ułatwiają pracę organizacyjną.
(15-02-2018, 11:30)tineo napisał(a): [ -> ]Przypominam chętnym wziąć udział w konkursie o przesłaniu na e-mail muzeum@rypin.eu wypełnionych kart startowych do soboty 17 lutego. Oczywiście jak co roku będzie możliwość rejestracji na miejscu, Ale wcześniejsze zapisy ułatwiają pracę organizacyjną.

Czy wysyłacie potwierdzenia rejestracji? Tydzień temu wysłałem zgłoszenie. W poprzednich latach odpisywaliście czy wszystko jest OK, w tym roku nic nie dostałem. Zgłaszałem tylko 1 model - HMS Boxer.
Powinno być potwierdzenie. Ja otrzymałem następnego dnia po wysłaniu maila że zgłoszeniem. Najlepiej jeszcze raz napisać na mail muzeum i podpytać się co ze zgłoszeniem.
Ja wysłałem wczoraj wieczorem. W mailu zaznaczyłem opcję potwierdzenie przeczytania i mam. Oprócz tego dostałem odpowiedź. A sprawdź - może komputer wywalił ci odpowiedź do spamu?
Sprawdziłem Spam i nie znalazłem tam nic. Wysłałem maila jeszcze raz Smile
Ja też dostałem potwierdzenie
Wszystko jasne - z Rypina do Olsztyna jest bliżej, do Gdańska już mejle nie dochodzą...
Michał, o której planujecie być?
Na razie jeszcze nie planujemy konkretów. Pewnie 19-20 - zobaczymy o której uda nam się uda ruszyć.
Przypominam, że konkurs już za dwa dni! Widzimy się wszyscy już w sobotę! Mam nadzieję, że jak co roku nie zawiedziecie i będzie na co popatrzeć!
Tak na szybko link do moich zdjęć z konkursu:

https://photos.app.goo.gl/IcNIXW6dHpiIzydz2

Dziękuję wszystkim za przybycie i gratuluję zwycięzcom!
Ode mnie również trochę zdjęć z konkursu:

https://flic.kr/s/aHsmeU3pNf
Świetna impreza. Wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów i dla wszystkich osób, które zadbały o domową i przyjemną atmosferę. 
Dziękuję  Smile
I ja dziękuje za tak piękne otwarcie sezonu modelarskiego Smile
VIII Konkurs Modeli Kartonowych w Rypinie już za nami, zatem pozwolę sobie napisać te kilka słów ode mnie:

Trzeba przyznać, że modelarze w tym roku nie zawiedli i przywieźli dużo nowych pięknych modeli. Także było co oglądać, a przecież równolegle odbywał się konkurs w Mińsku Mazowieckim! Nie wiem jak z frekwencją zwiedzających wystawę, bo nie mogłem być zbyt długo (choróbska w domu).

Tradycyjnie bardzo silnie obstawione były obie kategorie samolotów, na które zawsze można liczyć, oraz pojazdy gąsienicowe, których w tym roku było wyjątkowo dużo i wykonanych na bardzo wysokim poziomie. Architektura również miała silną reprezentację, a poprzeczka była wysoko postawiona, przepiękne budowle i wspaniałe dioramy (Wrak, Hien). To samo tyczy się okrętów, które też tradycyjnie nie zawiodły i były na najwyższym poziomie - NAGATO.

Bardzo cieszy wysyp pojazdów kołowych, zarówno tych cywilnych jak i wojskowych, które w zeszłym roku wypadły bardzo blado (było kilka).

Kategoria żaglowców, które w tym roku wystartowały po raz pierwszy samodzielnie prezentowała się bardzo okazale, trzeba przyznać, że było na co popatrzeć - HORUS i inne. Żaglowce są to modele, że tak powiem "wystawowe", bardzo atrakcyjne szczególnie dla zwiedzających.

Okrętów podwodnych było trochę mniej, bo tylko 4 modele w tym roku, ale to nigdy nie jest silna grupa.

Za to armaty jak na dość niszową kategorię nie wypadły najgorzej, a już zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku.

Obawiałem się trochę o kategorię Niepodległość, ale nie potrzebnie, polskiego sprzętu wojennego było dość sporo.

Jeśli chodzi o pojazdy szynowe to było ich niewiele, ale za to prezentowały bardzo wysoki poziom.

Rakiet (nowych modeli) było mało sam przywiozłem 4 w tym 2 nowości, choć oczywiście nigdy nie było ich dużo. Ja po raz trzeci z rzędu zająłem II miejsce w tej kategorii, zatem mój poziom sklejania nie rośnie, mimo że z roku na rok sklejam coraz większe rakiety Wink

Natomiast w moim odczuciu Juniorzy kompletnie zawiedli. Samych juniorów było mało i niewiele było modeli przez nich prezentowanych, w porównaniu do lat ubiegłych. Nie udaje nam się zachęcić młodych ludzi do modelarstwa? A może to tylko chwilowy zastój w tym roku... Mam nadzieję, że nie przegraliśmy jeszcze walki z postępującą epidemią smartfozy, z którą bezskutecznie zmagam się w domu przy starszych dzieciach. Wink

Czas na podziękowania:
Wielkie podziękowania dla organizatorów! (Niezawodny dyrektor Muzeum Andrzej Szalkowski i pozostali pracownicy oraz sponsorzy)
Podziękowania dla przybyłych modelarzy! (Tych którzy są zawsze i tych którzy odwiedzili nas pierwszy raz)
Podziękowania dla przybyłych gości i zwiedzających!
Gratulację dla zwycięzców! (i tych wszystkich pozostałych, bez których konkurs nie mógłby się odbyć)
Podziękowania również za zdjęcia, którymi się tu dzielicie z nami, a które mogą przybliżyć obraz imprezy tym, których nie było z nami...

Do zobaczenia za rok!
Oficjalny komunikat Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie i wyniki konkursu:

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę lutego 2018 r. w hali Rypińskiego Centrum Sportu odbył się VIII Konkurs Modeli Historycznych i Wystawa Makiet. W tym roku oprócz kilkudziesięciu modelarzy reprezentujących różne części Polski, przybyli również goście z zagranicy.
Uroczyste otwarcie nastąpiło o godz. 12:00. Wystawionych zostało ponad dwieście modeli, m.in. czołgi, samoloty, śmigłowce, okręty, żaglowce, budowle, figurki, pojazdy kołowe i gąsienicowe. W tym roku do istniejących wcześniej 11 kategorii tzn.: samoloty i śmigłowce do 1945 r., samoloty i śmigłowce po 1945 r. pojazdy kołowe, pojazdy gąsienicowe, pojazdy szynowe oraz okręty, statki, żaglowce, a także budowle, makiety, dioramy i figurki, armaty i łodzie podwodne dodane została jedna nowa: żaglowce oraz z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dodatkowa kategoria: niepodległość. Wystawiający oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: senior i junior. Rypin reprezentował Tomasz Ciesielski (senior). Modele oceniała komisja sędziowska pod przewodnictwem Romana Grabowskiego
O godz. 16.30 nastąpiło uroczyste wręczenie statuetek, nagród i dyplomów.
Wyniki: 
Seniorzy
Kategoria S1 Samoloty i śmigłowce do 1945 roku.
I miejsce Krystian Sęda – LUBLIN R – XIII D
II miejsce Michał Szklarczyk – SB2U-2 Vidnicator
III miejsce Leszek Chabrowski – Samolot myśliwski Fokker E.V

Kategoria S2 Samoloty i śmigłowce po 1945 roku
I miejsce Bartosz Kokoszka – F - 15
II miejsce Krzysztof Zabłocki – Mi 6
III miejsce Adam Balcerowicz – Mi - 17

Kategoria PK Pojazdy kołowe
I miejsce Bartosz Kokoszka – Zis 5
II miejsce Witold Sadowski – Star 20 HP3
III miejsce Bernard Tomasik – BRDM 2M

Kategoria Pg Pojazdy gąsienicowe
I miejsce Piotr Wiśniewski – Pz.KPFW 38
II miejsce Jerzy Cholewa – T 34/76
III miejsce Krystian Sęda – Pz Kp Fw IV Ausf D

Kategoria Ps Pojazdy szynowe
I miejsce Adam Balcerowicz – OL - 49
II miejsce Andrzej Szmuraj – T3 + Cysterna
III miejsce Krzysztof Szeffner – Drezyna Tatra

Kategoria O Okręty, statki, żaglowce
I miejsce Sławomir Kopański – NAGATO
II miejsce Wiesław Kochanek – USS Indianapolis
III miejsce Mateusz Bartkowiak – ORP Bałtyk

Kategoria B Budowle, makiety, dioramy
I miejsce Mariola Jarecka – Kościół Mariacki
II miejsce Andrzej Rutkowski – Wrak Żaglowca
III miejsce Bartosz Kokoszka – Kawasaki Ki 61 Hien

Kategoria F Figurki
I miejsce Krystian Sęda – MAD CAT III
II miejsce Mariola Jarecka – Lenshead Prototype
III miejsce Adam Balcerowicz – Husarz

Kategoria G Rakiety, Pojazdy i Statki Kosmiczne
I miejsce Krzysztof Szeffner – V - 2
II miejsce Tomasz Ciesielski – Rakieta Sojuz FG
III miejsce Stanisław Śliwiński – Meteor 2
Kategoria A Armaty
I miejsce Adam Balcerowicz – PAK - 40
II miejsce Piotr Wiśniewski – PAK - 40

Kategoria Ł Łodzie podwodne
I miejsce Krzysztof Szeffner – Alfa
II miejsce Krzysztof Zabłocki – Trieste
III miejsce Piotr Prokop – Agesta

Kategoria Ż Żaglowce
I miejsce Andrzej Rutkowski – Horus
II miejsce Marek Matuszczak – HMS Alert
III miejsce Dariusz Chojnacki – OPTY

Kategoria N Niepodległość
I miejsce Mateusz Bartkowiak – ORP Bałtyk
II miejsce Jerzy Cholewa - A27 M CROMWELL MK IV
III miejsce Bogusław Ensminger – PZL.37B „Łoś”


Juniorzy
Kategoria S1 Samoloty i śmigłowce do 1945 roku
I miejsce Miłosz Girndt – NAKAJIMA B5N2 „KATE”
II miejsce Wiktor Prokop – Bristol BeaufortKategoria S2 Samoloty i śmigłowce po 1945 roku.
I miejsce Wiktor Prokop – SU - 9


Kategoria Pk Pojazdy kołowe
I miejsce Wiktor Prokop – WZ - 34
II miejsce Małgorzata Walo – Radiowóz
III miejsce Piotr Mieszkowski – MACK AC Bulldog

Kategoria Pg Pojazdy gąsienicowe
I miejsce Wiktor Prokop – 7 TP
II miejsce Piotr Mieszkowski – Fort T Snowflyer
III miejsce Adrian Syrocki – Pantera


Kategoria O Okręty, statki, żaglowce
I miejsce Wiktor Prokop – BUTE


Kategoria B Budowle, makiety, dioramy
I miejsce Wiktor Prokop – Nowy Wiśnicz
II miejsce Adrian Syrocki – Wieża Opatowska
III miejsce Maja Szklarczyk – Chatka z piernika

Kategoria F Figurki
I miejsce Wiktor Prokop – Jurand 
II miejsce Amelia Balcerowicz – Bałwan Olaf
III miejsce Adrian Syrocki – Templariusz

Kategoria G Rakiety, Pojazdy i Statki Kosmiczne
I miejsce Wiktor Prokop – Arsen 7
II miejsce Adrian Syrocki – Juno 2

Kategoria A Armaty
I miejsce Wiktor Prokop – Boffors Hel

Kategoria Ł Łodzie podwodne
I miejsce Wiktor Prokop – Seehund

Kategoria N Niepodległość
I miejsce Wiktor Prokop – 7 TP
II miejsce Adrian Syrocki TKS

Grand Prix VIII Konkursu Modeli Historycznych i Wystawy Makiet – elektronarzędzia ufundowane i wręczone przez przedstawiciela Biogazowni Rypin SP Z.O.O Rafała Zglenickiego otrzymali: Grzegorz Zabłocki (junior) oraz Sławomir Kopański (senior).
Gratulujemy.
Tu link do powyższego tekstu i galerii zdjęć na facebooku muzeum:

https://www.facebook.com/pg/muzeum.rypin...0776305760