PaperModels.pl

Pełna wersja: USS Dallas [skala1:200, Modelik 2012]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie,
Powiem Wam, że ostatnio wogóle nie mam głowy do sklejania, a to za sprawą problemów niezwiązanych z modelarstwem.
Dlatego aby mimo wszystko czymś zająć ręce, odłożyłem na bok ORP Iskra i postanowiłem skleić coś niezbyt trudnego, a jednocześnie ciekawego.
Wybór padł na współczesny amerykański okręt podwodny USS Dallas wyd. przez Modelik w 2012r.
Autorem projektu jest Łukasz Fuczek.

Przy budowie wykorzystałem laserowo wycinane elementy. Dla zainteresowanych, nie kupować i tak nie pasują.

Co do samego opracowania, powiem tak nie jest to mistrzostwo świata, aczkolwiek jest ono poprawne.
Podczas sklejania natrafiłem na kilka irytujących trudności takich jak:
- zbyt luźne pasowania poszczególnych segmentów (stąd trzeba było się nakombinować aby nie powstawały schodki i jednocześnie zachować zgranie grafiki)
- białe pola oznaczające miejsca przyklejania część na kadłubie (który jest grafitowo -czarny). Wystarczyło oznaczyć te miejsca przerywaną linią przy zachowaniu pełnego koloru kadłuba.
- brak wręg kształtujących na tylnych płetwach.
- absolutny brak zapasu ciemnego koloru (grafitowo czarny)

Teraz plusy:
- generalnie dobrze spasowany
- efektowny model za niewielkie pieniądze 
- jak ktoś się uprze, to w tydzień go sklei (mi on zajął ok. 2 tygodni).

No i mała galeria:
[Obrazek: IMAG2912.jpg][Obrazek: IMAG2909.jpg]
[Obrazek: IMAG2911.jpg][Obrazek: IMAG2900.jpg][Obrazek: IMAG2907.jpg][Obrazek: IMAG2905.jpg][Obrazek: IMAG2896.jpg][Obrazek: IMAG2898.jpg][Obrazek: IMAG2906.jpg]
No i wyszło fajne cygaro, dobrze że coś mogłeś skleić, to zawsze dobra odskocznia od codziennych problemów.
Jeśli chodzi o model to faktycznie prosty i du...y nie urywa, ja z doświadczenia omijam tego autora.

Pozdrawiam
W sumie jak zawsze... super. Podoba mi się wykonanie  PDT_Armataz_01_37
Jedynie uwaga do zdjęci, gdzieś ucieka ostrość.
Mimo prostoty ładnie sklejony, gratulacje.
Zdjęcia faktycznie mogłyby być lepsze.
Hyhyhyhy Smile Wygrzebałem Smile

Dobra nauka klejenia walców Wink