PaperModels.pl

Pełna wersja: bardzo ważny temat aerograf i co dalej ....
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,
nie piszę zbyt często ale mam dylemat. Zamierzam sobie zakupić aerograf a nawet liczba mnoga bo jeden chce kupić porządny a drugi z tych tańszych (do nauki) ale nie o to mi chodzi.

Ze względu na to że chciałbym na razie powoli się uczyć ale że sama sprężarka kosztuje całkiem sporo to zamierzam użyć butli z powietrzem i tutaj moje pytania

1. na ile może starczyć taka butla np 750 ml
2. co muszę dodatkowo kupić żeby to działało (rurki złączki i tak dalej)
3. czy istnieje jakiś dobry podręcznik jak używać tego narzędzia, owszem mogę skorzystać z funkcji szukaj albo google ale w takich przypadkach jest nieoceniona pomoc bezpośrednia, a to co jest na ten temat w sieci to totalny śmietnik. Spędziłem prawie 3 dni na szukanie i poddałem się. :mil1:
Siemanos.

Dex, ja w robocie używam stale pistoletu, takiego za 50 na Allegro. Ogólnie nie narzekam. Zawsze mogę słuzyć podpowiedzią, bo już kilkaset godzin mam na nim przepracowanych.

Co do butli to myślę, że nie jest to najlepszy (najtajszy) pomysł. Mój Kolega w Słupsku (plastikowiec) coś tam sobie zorganizował z gaśnicy i zdaje mu to egzamin, jedyne co to musi raz na jakis czas podjechać z nią i napompować (koszt 10 zł). Jak chcesz to Cię z nim skontaktuję i sobie z nim pogadasz przez tel. Tak czy inaczej polecam zakup najprostszej sprężarki bezolejowej, nawet jeżeli zbiornik będzie jedynie 20 litrowy. Przy takiej sprężarce najczęściej masz już cały komplet do malowania i nie musisz niczego dodatkowo kupować. Ostatnio widziałem takie sprężarki w ... BIEDRONCE ... koszt jakieś, 250-300 zł ... więc na przestrzeni 2-3 miesięcy to tyle wydałbyś na butle Smile

Taka tania sprężarka nie jest najwyższych lotów, ale do celów modelarskich, niewielka częstotliwość uruchamiania i brak dużych obciążeń, bez problemu wystarczy.
Astra28, no właśnie chcę od takiej ceny wystartować i wiem że nie będę na początek narzekać.

Co do tej butli to nie zamierzam pracować na tym cały czas tylko 2-3 zużyć żeby zobaczyć czy będzie mi to potrzebne ale rzeczywiście przy 10 to już mam kompresor gotowy.

Co do kompresorów ze zbiornikiem to mnie żona już wygna z domu chyba, a w piwnicy to mam 110 V więc kiszka, no chyba że kompresor jest przystosowany do 110.

Co do rad to :
1. Jak tego używać
2. jakiej farby używać
3. jak czyścić i czym czyścić
4. co zrobić jak się dysza zapcha
5. ....
dexterteam zobacz tutaj http://modelwork.pl/portal.php w dziale "jak to zrobić?" znajdziesz artykuły o malowaniu i trochę o budowie kompresora, ja mam coś takiego
[Obrazek: th_DSCN5398_zmiennazwe.jpg] [Obrazek: th_DSCN5395_zmiennazwe.jpg]

butle są dwie, bo dostałem za free, manometr wskazuje mi ciśnienie (pompuję do oko 3 barów) a reduktor nie jest najlepszy bo go nie trzyma na wyjściu (reduktor przepływowy), agregat mam ze starej lodówki, ja też się uczę obsługi tego cuda, i nie zamierzam za dużo inwestować, aero + gadżety to niecałe 200zł ( w tym plujka 150),

zapomniałem dodać, jeśli chcesz przeglądać forum modelwork to musisz się zarejestrować
przemo085, o wielki ty mój miszczu, czegoś takiego szukałem. Co do butli to miałem na myśli coś takiego
http://www.hobbysta.pl/gaz-do-aerografu-...p-988.html
no ale chyba szarpnę się na zakup kompresora i akurat będę miał ładny prezent urodzinowy
Jak możesz to szukaj zestawu Aztek. Wieczna gwarancja , nie do zdarcia. Każda dyszka jest w obudowie i calośc wkręcasz od przodu w aerograf. Bez żadnych " prętów " regulujących przepływ.