PaperModels.pl

Pełna wersja: [Free] Organizer modelarski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hełoł Confusedmile:
Od jakiegoś czasu bawię w projektowanie. Mój pierwszy niedoskonały projekt to organizer modelarski Confusedmile:
[Obrazek: organizer_zps875faf26.jpg]


Na początek organizer na farby, zabierało się już ich sporo, różne różniste. Zaczynamy z Vallejo i Tamiya/Gunze. Inne będą w miarę zainteresowania. Założenie jest takie, żeby było wszystko jak najbardziej uniwersalne, wymienne elementy z różnych zestawów, które planuję udostępnić za czas jakiś.
Pliki do pobrania:
http://www.ztslublin.pl/images/stories/p...-gunze.pdf
http://www.ztslublin.pl/images/stories/p...alleyo.pdf

Drukujemy na zwykłym papierze do xero czy cuś. Części podklejamy na podana w pliku grubość kartonu i wycinamy. Rysunków brak ;-)
[size=1em]Musi wystarczyć zdjęcie które zamieściłem w tym poście. Wierzę w Was, że dacie sobie radę. Zachęcam do umieszczania w tym temacie Waszych organizerów i pomysłów jak to może wyglądać.[/size]
Drukujemy bez skalowania, najlepiej po wydrukowaniu sprawdzić wymiar największych otworów na farby - są podane w pliku pdf.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Jacku, projekt przecudny i chyba nawet skorzystam - tylko w swojej wersji będę musiał dorobić uchwyt do łatwego przenoszenia i chowania do szafki (myślę, że wykorzystam do tego środkową ściankę).

A dlaczego w projekcie nie ma literek do nazwy?  :mrgreen:
Planuje jeszcze takie stojaczki na Pactre, Humbrola, jak trzeba to i na Model Master się znajdzie. Humbrol i Pactra maja ten feler że są małe, niskie i trzeba robić nowe boki z innymi poziomami umieszczenia przegródek. Chodzi o jak największą uniwersalność i wymienność części.

To nie nazwa Smile To zrobiłem bajer dla siebie Smile Jak ładnie poprosisz to dostaniesz własne literki Wink
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Brawo za podzielenie się pomysłem. Sam kiedyś chciałem sobie takie coś skonstruować, ale leń ze mnie wyszedł (nie chciało mi się wycinać 40 otworów) i nabyłem gotowy stojaczek z drewna  :mil11:
(21-01-2015, 07:09)JaCkyL link napisał(a):Planuje jeszcze takie stojaczki na Pactre, Humbrola, jak trzeba to i na Model Master się znajdzie. Humbrol i Pactra maja ten feler że są małe, niskie i trzeba robić nowe boki z innymi poziomami umieszczenia przegródek. Chodzi o jak największą uniwersalność i wymienność części.

To nie nazwa Smile To zrobiłem bajer dla siebie Smile Jak ładnie poprosisz to dostaniesz własne literki Wink
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Jacku, ale Acrylic Enamel Pactry jest wyższa od Mr Hobby (Hobby Color) (a z tego co widzę to Mr Hobby jest tylko minimalnie niższy od Tamyi) więc chyba nie ma problemu (tylko średnica).

O literki prosić Cię nie będę bo:
- chyba w razie potrzeby dam radę ogarnąć sam,
- głupio bym się czuł wobec siebie i kolegów gdybyś marnował czas na moje literki zamiast kleić nowe modele ku uciesze i nauce społeczności,
Ale za gotowość do zaprojektowania dla mnie literek masz dużego buziaka albo piwo - Twój wybór. Zastrzegam odbiór nagrody w Olsztynie :-)
Mam i ja Wink

[Obrazek: th_DSC_0082_zpsotc9tctj.jpg]
Powolutku dłubiemy dalej. Tym razem organizer dostosowany do farb Humbrol, Revell (puszeczki) i Pactra. Różni się od poprzedniego wysokością pięterek, co by puszeczki za głęboko nie wpadały. Niestety zdjęcia nie mam, testowałem tylko na sucho bez podklejania.

Drugi dodatek to organizer-śmietnik, takie 2 w 1 Confusedmile:
Jako śmietnik - pasują wszelkie pojemniczki po jogurtach tzw "dużych" czy śmietanach, tutaj akurat 500g opakowanie po jogurcie jako śmietnik na ścinki.
[Obrazek: P1016077_zpskwgwi87y.jpg]
Druga wersja to mini-organizer, na klej, nożyk itd. Wystarczy wymienić jedną część, oczywiście wszystko jest w pliku do wydrukowania.
[Obrazek: P1016079_zpshyzksies.jpg]
Widok razem z poprzednim organizerem na farby:
[Obrazek: P1016082_zpsj9xgpoh1.jpg]

Pliki do pobrania:
organizer-humbrol-revell-pactra.pdf
organizer-smietnik.pdf

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36

Kurde chłopaki jak Wy macie fajnie, moje biurko przypomina coś pomiędzy terenem zabytkowym i regularnej walki. Sam sobie jestem winien, zawsze wmawiałem żonie że każdy powinien mieć jakieś hobby, no i sobie znalazła: decoupage i quilling i jeszcze mi wmawia że nie powinienem mieć pretensji bo to też związane z papierem
(28-01-2015, 11:32)JaCkyL napisał(a): [ -> ]Powolutku dłubiemy dalej. Tym razem organizer dostosowany do farb Humbrol, Revell (puszeczki) i Pactra. Różni się od poprzedniego wysokością pięterek, co by puszeczki za głęboko nie wpadały. Niestety zdjęcia nie mam, testowałem tylko na sucho bez podklejania.

Drugi dodatek to organizer-śmietnik, takie 2 w 1 Confusedmile:
Jako śmietnik - pasują wszelkie pojemniczki po jogurtach tzw "dużych" czy śmietanach, tutaj akurat 500g opakowanie po jogurcie jako śmietnik na ścinki.
[Obrazek: P1016077_zpskwgwi87y.jpg]
Druga wersja to mini-organizer, na klej, nożyk itd. Wystarczy wymienić jedną część, oczywiście wszystko jest w pliku do wydrukowania.
[Obrazek: P1016079_zpshyzksies.jpg]
Widok razem z poprzednim organizerem na farby:
[Obrazek: P1016082_zpsj9xgpoh1.jpg]

Pliki do pobrania:
organizer-humbrol-revell-pactra.pdf
organizer-smietnik.pdf

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36

Bardzo proszę o reupload abo bezpośrednie linki bo domena wskazuje fanpage na mordoksiążce.
(29-01-2015, 04:40)Navi napisał(a): [ -> ]Kurde chłopaki jak Wy macie fajnie, moje biurko przypomina coś pomiędzy terenem zabytkowym i regularnej walki. Sam sobie jestem winien, zawsze wmawiałem żonie że każdy powinien mieć jakieś hobby, no i sobie znalazła: decoupage i quilling i jeszcze mi wmawia że nie powinienem mieć pretensji bo to też związane z papierem

To możemy sobie podać rękę Big Grin
Mamy jeden stół do hobby i jak się żona rozłoży ze swoimi papierkami to ja się muszę przesunąć na sam skraj... i wtedy pozostają mi do dziergania tylko drobne elementy Big Grin

PS
Nie wiem czemu ale linki nie działają...
Koniec z wysyłaniem znikających pików Smile
Dzięki uprzejmości wydawnictwa GPM i pana Grzegorza Pomorskiego można pobrać te organizery za free ze strony wydawnictwa https://sklep.gpm.pl/download

Gdyby komuś jednak nie chciało się wycinać to za parę złotych są zestawy wycięte laserem Smile
https://sklep.gpm.pl/akcesoria/farby

Pozdrawiam Smile
To jeszcze dostawkę zaprojektuj z otworem pod puszkę 0,5l co by się napój z weną twórczą nie rozlewał Wink
No, śmietnika lub organizera dla klejów tam nie ma Smile
Czy tylko ja mam ten problem, że mój leciwy HP 2575 cały czas drukuje mi pół strony mimo zmiany ustawień tj. orientacji wydruku z pionowej na poziomą? Może ktoś coś podpowie?
Panowie, powiedzcie mi, czy to ja coś sknociłem? Czy problem jest w projekcie? Bo już całkowicie zgłupiałem. Chodzi o wersję pod pactre.

 [Obrazek: or1.jpg][Obrazek: or2.jpg]

Wygląda tak, jakby "zęby" w stosunku do otworów nie były zamienione stronami, zaznaczyłem dokładniej na zdjęciach.
Na zdjęciach z gpm, z zestawu wycinanego laserowo wydaje mi się, że są tak samo wycięte jak u mnie, za to nie mam zielonego pojęcia, jak mogli to poskładać.

No i otworów za dużo, z rozpędu bez przemyślenia, wyciąłem wszystkie.

Pozdrawiam.
Komplet złożony.

Dzięki wszystkim za pomoc w zdobyciu pliku organizer-śmietnik.

[Obrazek: 3056f1134b80.jpg]
Witaj JaCkyl czy posiadasz jeszcze pliki do druku swoich organizerów modelarskich ? Niestety odnośniki do plików które wstawiłeś nie działają a bardzo zależy mi żeby odbudować swoje organizery które sie zniszczyły będę wdzięczny za podesłanie plików jeśli to oczywiście nie problem. mój mail osesek17@gmail.com . Pozdrawiam
Od pewnego czasu pojawiło się na tym forum dziwne zjawisko; przy zadawaniu pytania cytuje się „wszystko“, łącznie ze (często licznymi) zdjęciami.
Po kiego??? Nie można po prostu zadać pytania?
W zasadzie miał być tylko sam tekst , nie wiem dlaczego wstawiło się okno z cytatem...Sad