PaperModels.pl

Pełna wersja: Pilnik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Batman

Na jakimś zagranicznym forum modelarskim znalazłem takie oto "urządzenie" do polepszania otworków :wink: "

[Obrazek: trous_ronds_1.jpg]

Gdzie takie coś mogę dostać i jak to się fachowo nazywa?

(PS mimo, że to francuskie forum to zobaczcie co pisze na wrędze :razz: )
Nie mam pojęcia co to, a ciekawe co to za model się buduje? D-510 ? Może dasz linka do tego forum?
Ja bym zasugerował zrobić samemu. Sam już coś podobnego nieraz robiłem.
Zaostrzony patyk, bądź po prostu koniec trzonka od pędzla oklejamy papierem ściernym o żądanej gradacji. Oczywiście żeby przekrój był okrągły papier należy dokładnie przycisnąć.

Robię tak tez z listewkami. Wychodzą z tego bardzo poręczne narzędzia.

Pozdrawiam! :grin:
Tomek a po jaka cholerę w ogóle gładzić otwory ulgowe we wręgach?....że tak delikatnie spytam :mrgreen:
Moim zdaniem narzędzie choć ciekawe, to zupełnie zbędne.... jak otwory sie wycina igłami, rurkami czy innym badziewiem to nie trzeba już gładzić a jak ktoś dzięcioli "skalplem" to wystarczy papier w rulonik zwinąć i wetknąwszy w otwór obkręcić parę razy....
Piter dobrze gada, lepiej samemu kombinować :wink:

PS: Piter kto Ci takie dziwne imię nadal? "Kartonówki"?? to jakieś eskimoskie :wink:

Batman

Cytat:Tomek a po jaka cholerę w ogóle gładzić otwory ulgowe we wręgach?....że tak delikatnie spytam :mrgreen:
Moim zdaniem narzędzie choć ciekawe, to zupełnie zbędne.... jak otwory sie wycina igłami, rurkami czy innym badziewiem to nie trzeba już gładzić a jak ktoś dzięcioli "skalplem" to wystarczy papier w rulonik zwinąć i wetknąwszy w otwór obkręcić parę razy....
Piter dobrze gada, lepiej samemu kombinować :wink:
Chyba macie rację. Ale ten kijaszek to raczej z myślą o otworkach eksponowanych np koła w tankach


Cytat:PS: Piter kto Ci takie dziwne imię nadal? "Kartonówki"?? to jakieś eskimoskie :wink:
PDT_Armataz_01_23 PDT_Armataz_01_24 PDT_Armataz_01_34 :mrgreen: