PaperModels.pl

Pełna wersja: Pare modeli jakie skleiłem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

jAneK47

Witam ponownie panowie. Tym razem chce wam pokazac pare już zlepionych moich modeli :tankfront: . Chętnie wyslucham uwag i porad.

[Obrazek: 53d87185fef9cd60m.jpg]

[Obrazek: 112a96215a4d833am.jpg]

[Obrazek: 6c4326b130c64ceem.jpg]

[Obrazek: 9b530f160ec6a276m.jpg]

[Obrazek: e76ae024886680f9m.jpg]

[Obrazek: 052f3a83f8b999bbm.jpg]

[Obrazek: 9ad074ae53a65435m.jpg]

[Obrazek: b158f8399f4e4199m.jpg]

[Obrazek: 3484e7517fe179f5m.jpg]

[Obrazek: c12be14029e888aam.jpg]
Modeliki są fajne i myślę że każdy następny będzie dużo lepszy. Nie wiem w jakiej kolejności powstawało te pięć sztuk, ale widać że najmniej dopracowane są IS-3 i Su-76. No ale to dość leciwe opracowania i może dlatego. Pozostałe trzy wyglądają już lepiej, tylko chyba były lakierowane i trochę się błyszczą. Chyba że mi wzrok płata figle, w sumie PzKpfw I był wydany na kredzie, zupełnie o tym zapomniałem. Ogólnie fajna kolekcja, sam myślałem nad budową PzKpfw I z wydawnictwa Super Model. Jak możesz to napisz parę słów na temat tego modelu, jakie wrażenia miałeś po jego budowie.

jAneK47

Witaj czołgisto kujot666! Wcale się nie mylisz wszystkie modele pokrywałem... klejem do paneli podlogowych "Śnieżka". Mi sie ogólnie podoba bo dostają ciekawej faktury a na dodatek części przyklejone do poszycia wyglądają jak przyspawane. Problem jest taki że sie błyszczą (jak pancerz się czyści ropą na parade to tak wyglądają :grin: ). Może doradzisz coś czym moge zastapic ten klej? A propos ten PzKpfw I jest bardzo przyjemny w budowie. Jest ładnie opracowany i wart polecenia. Nie mialem większych problemów. Ogólnie dopiero zbieram doświadczenie i ciagle się ucze co pokazują moje modele. Są pokazane w kolejności z jaką je sklejałem.
Najprościej to kupić puszkę matowego lakieru bezbarwnego w speju i lekko psiknąć na model. Spójż do mojej galerii Nowgorod, model najpierw lakierowany błyskiem (widac na jednym zdjęciu poszycia dennego) a potem całość spayem matowym - efekt fajny mat.

jAneK47

Efekt naprawde fajny a model ekstra (jak statek... kosmiczny Confusedmile: Bomba). Nastepny model bede robic z zastosowaniem twojego patentu. Mam pytanko jak długo go skleiałeś?
nie pamiętam, coś koło 5-6 miesięcy z przerwami na TK-Sa ( własciwie odwrotnie Smile ).

jAneK47

W tym mój błąd ja robie modele szybko i nie dokładnie. Muszę nad sobą popracowac

jAneK47

Sorki że Cię męcze ale czym retuszujesz krawędzi? Farbami czy pastelami?
tempery - raz wymieszasz sobie kolor i później dodajesz troche wody i malujesz kiedy chcesz.
Cytat:tempery - raz wymieszasz sobie kolor i później dodajesz troche wody i malujesz kiedy chcesz.

Możesz coś więcej o tym napisać (ew. nazwa, foto) ?
Kleję właśnie P-38H i miałem retuszować plakatówkami, ale zasychanie mnie ogromnie denerwuje...
http://www.sklepplastyczny.pl/farby-temperowe-51644/

Do kupienia w marketach lub sklepach dla plastyków za ~15pln.

Rewelacja - każdy kolor można wymieszać, używa się kiedy potrzeba (wystarczy zwilżyć pędzelek w wodzie). Trzeba pamiętać że po lakierowaniu kolor nieco ciemnieje, więc gdy się wymiesza już "ten", to najlepiej dodać troszkę białej aby rozjaśnić.
Witam nowego kolege na forum...

na sam początek chciałbym pogratulować tak licznej oraz okazałej rodzinki pełzaczy... czy modele sa ułożone w kolejności w której powstawały :?: Widać znaczący postęp, najmniej dokładnie wykoane są modele starych MM-ów ale widzę że dalej było coraz lepiej. Jescze raz gratuluję tak pokaźnej gromadki.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
(10-02-2017, 12:26)kamilkw napisał(a): [ -> ]janek a próbowałeś może malować je akrylami? ...
Kamilu, nie chcę być niemiły ale czy masz zgodę moderatora na ekshumację tego wątku?
Minęło już prawie 9 lat od jego śmierci a Ty chcesz teraz to rozgrzebywać?
Wink
(10-02-2017, 12:43)Lesio73 napisał(a): [ -> ]
(10-02-2017, 12:26)kamilkw napisał(a): [ -> ]janek a próbowałeś może malować je akrylami? ...
Kamilu, nie chcę być niemiły ale czy masz zgodę moderatora na ekshumację tego wątku?
Minęło już prawie 9 lat od jego śmierci a Ty chcesz teraz to rozgrzebywać?
Wink
A ja chyba będę niemiły i stwierdzę, że ten wpis to tylko reklama sklepu...