PaperModels.pl

Pełna wersja: Impregnacja (starego) kartonu co gdzie jak...?!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

mati0790

Witam mam w planach sklejenie jakiegoś starego Małego Modelarza z lat 90-92 (FW-190 oraz Me 262 Schwalbe itp) ale karton w nich jest jak wiór, bardzo łamliwy, suchy, rozwarstwia sie, no i nadruk łatwo schodzi czy macie jakieś sposoby na impregnacje takiego kartonu żeby dał sie obrobić?? Do formowania pewnie wystarczy BCG ale co z innymi rzeczami?... Kroolo i ceva powinni coś o tym wiedzieć bo po ich modelach widać interwencje jakiegoś impregnatu proszę o rade w tej sprawie. I jak juz napisałem ten temat to jeszcze sie zapytam o jedną rzecz czego używacie do impregnacji tekturki kartonu żeby sie nie rozwarstwiała np przy wycinaniu nitów śrób itp...ogolnie bardzo drobnych elementów :?: :?:
POZDRO
Heh, zajrzyj do mojej relacji z R35 a zobaczysz efekty impregnacji akrylem w sprayu. Zdjęcie lakieru jest w temacie "impregnacja" czy coś w tym rodzaju... Wystarczy oszukać ;-) R35 jest z '84 roku ale po spryskaniu papierek kleił się cudownie. BCG łapało bez problemu a tulejki były zwijane po zwilżeniu zwykłą wodą. Ważne jest aby spryskać obie strony arkuszy i to obficie. Nie ma sie co bać o zniekształcenia bo akryl w sprayu nie jest na bazie wody.
Po całkowitym wyschnięciu proponuje przelecieć arkusze papierkiem 2000, wygładzi to powstałe nierówności (karton będzie szorstki w dotyku, śmiało można to wygładzić, druk jest bezpieczny).
To tyle, daj znać jak poszło.

Pozdrawiam!!

mati0790

Dzia za odp tak poszukałem troche na forum i nie moge za bardzo nic znaleźć jeśli masz ten akryl w sprayu to pstryknij fotke i zapodaj :grin:
Cytat:poszukałem troche na forum i nie moge za bardzo nic znaleźć
Weź przynajmniej nie ściemniaj leniu jeden :evil: Minęło pięć sekund i znalazłem to:
http://www.papermodels.pl/topics85/impre...vt1781.htm
Następnym razem sam szukaj, to naprawdę nie boli...

mati0790

Dzia, nie ściemniam wpisałem w wyszukiwarke i nic nie wyskoczyło to pomyslałem że nie ma heh.. nastepnym razem poszukam ręcznie :grin:
Cytat:Weź przynajmniej nie ściemniaj leniu jeden :evil: Minęło pięć sekund i znalazłem to:

bo wiedziałeś gdzie szukać cwaniaczku :wink: :lol:
pozdroo