PaperModels.pl

Pełna wersja: Pytanie - Klej szkolny Magic
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Wpadł mi ostatnio w ręce nowy klej, Magic. Polecił mi go kolega który skleił nim już 2 modele i powiedział że jak do tej pory klej trzyma się bez problemu. Jest on na bazie wody, praktycznie bez wonny ( na pewno o niebo lepszy od butaprenu czy hermolu Smile ) kolor biały a po wyschnięciu przezroczysty, spoina elastyczna. Skleiłem nim kilka rzeczy ale jakoś nie mam do niego przekonania.
Dlatego chciałbym się zapytać Was Koledzy, być może ktoś miał kontakt z tym klejem i może coś więcej powiedzieć, czy nadaje się do modeli jak jest z jego wytrzymałością itp itd.
Oto jego zdjęcie. Napiszcie proszę o o nim sądzicie.

[Obrazek: e345ce5629ab16b7m.jpg]

Pozdrawiam
Ja go używam sporadycznie zamiast Patexu. Kleiłem nim wszystkie drobiazgi w kabinie Zero na pomalowane farba wnętrze i byłem zadowolony. ma jedna wadę wytrąca się w nim ciecz i dlatego trzeba go trochę wycisnąć np. na płytę CD by wymieszać klej i mieć jednolitą konsystencję.
Kleję nim i jestem zadowolony./ traktuję go jako podstawowy, /choć pod inną nazwą jest to to samo co introligatorski CR. Kupuję w skl. chemiczno-budowlanych, w wiadereczku za około 8 zł, nabieram strzykawką i wyciskam na płytę CD, dozuję wykałaczką.
Klej trwały, elastyczny, przeżroczysty i bezwonny. Kleji goły karton i malowany, a nawet beton.
Po wyciśnięciu i odparowaniu fajnie łapie na styk. /po nałożeniu na krawędz i złączeniu części przejedz palcem i już/

Pozdro SZAD :mrgreen:

wisa

Odnośnie kleju Magic - jest sprzedawany też w opakowaniach zakończonych fajną końcówką z dozownikiem.
A Adaś znowu mnie zaskoczył! Kruca fix! Muszę sobie kupić klej introligatorski CR i spróbować Smile
Pozdrawiam
Hmmm ciekawe trzeba go bedzie wyprobowac, tym bardziej ze ostatnio mam problemy z zakupem UHU Uniwersalnego.
Adam a jakiej firmy ten klej co opisujesz bo niekiedy rozne firmy maja bardzo zroznicowane jakosci "tego samego" kleju.

pozdro
[Obrazek: d08c1ea39f8daaa6m.jpg],[Obrazek: 7022f24bcb4bdd9cm.jpg],[Obrazek: 96a6e71c60c3fd50m.jpg],[Obrazek: d075ca1f3d980a9bm.jpg]

Chociaż nie ma na nim wpisu, że jest introligatorski to znajomy introligator go używa i jest zadowolony, podobnie jak ja.

Pozdro SZAD :mrgreen:
Cytat:UHU Uniwersalnego.
polecam UHU Power jest klejem pouil.... coś tam ale jest super. Co do klejów CR to są w różnych opakowaniach, ja posiadam taki w tubce.
Korzystając jeszcze z tego że temat dotyczy klejów, zapytam o nieco inny specyfik. Jako że hermol zapewne chyba każdy zna chciałby sie dowiedzieć czy jest jakaś różnica w hermolu w niebieskiej tubce a w tubce białej z pomarańczowym napisem. Chodzi mi tu o skład, jakoś i wytrzymałość kleju. Strasznie sie zdziwiłem gdy kilka dni temu nigdzie nie dostałem właśnie tego w niebieskiej tubce i chciałbym go zastąpić tym drugim. Miał ktoś z was może okazje go testować???
Podpinam się pod ten tematSmile
Zakupiłem 2 kleje i chce spytać czy są one oki

1. Klej płynny HERLITZ
[Obrazek: cdb1e9369547859cmed.jpg]

2. Klej Taki jak na rysunku, używał go ktoś?? Nie śmierdzi tak jak butapren, ale czuć go. I jest bezbarwny
[Obrazek: 8f460a2801ffba75med.jpg]
Pierwszy widzialem w markecie ale nie wiem czy jest ok bo raczej nim nie kleje. Ale sama marka jest dobra wiec klej raczej tez powinien byc wkoncu kosztuje 1,99.
Drugi sam uzywam jest naprawde dobry, osobiscie kupuje w duzej tubie 1L i przelewam sobie do pojemniczka tyle ile potrzeba. A w duze tubie taniej wychodzi.

pozdro.
Cytat:Pierwszy widzialem w markecie ale nie wiem czy jest ok bo raczej nim nie kleje. Ale sama marka jest dobra wiec klej raczej tez powinien byc wkoncu kosztuje 1,99.
Drugi sam uzywam jest naprawde dobry, osobiscie kupuje w duzej tubie 1L i przelewam sobie do pojemniczka tyle ile potrzeba. A w duze tubie taniej wychodzi.

pozdro.

Dzieki za odp Smile

Dodam tylko ze ten niebieski klej można łatwo kupić w Praktikerze w tubkach i butelkach 1L Tubka 2,5 zł a butelka 8,90 zł Jeśli sie nie pomyliłem Smile
Picek dokladnie rowniez kupuje go w Praktikerze.

pozdro
Picek pierwszy klej jest prawie totalnie do d... drugi może być jak nauczysz się walczyć z jego nitkami. Polecam rozcieńczenie ( nieznaczne dobrane doświadczalnie ) "jagodzianą na kościach" :roll: :mrgreenSad czyli denaturatem ). Prawie zastępuje Hermol.
Picek ja tym polimerowcem posługuje się od lat. Zastąpił mi całkowicie budasia (poza ewentualnie oszkleniem, nie każde tworzywo lubi ten klej) jeszcze w podstawówce :lol: Rewelacyjny.
Pierwszy klej jest anty klejem, nic nie łapie. Możeszgo zastosować do nasączenia tektury. To nie jest zamiennik BCG

SZAD :mrgreen:
Adam, do nasączania jest za gęsty.... próbowałem nim podklejać części szkieletu i d..a... raz,że nie trzyma. dwa, to po wyschnięciu jest twardy i szybko ostrza się tępią... ja swoje zapasy oddałem dzieciakom sąsiadów...
Picek w Tesco możesz dorwać świetny klej za ok 50gr. o taki:
[Obrazek: e8c1dfc7b6807222m.jpg]
Jaroslav, Czy to jest coś w rodzaju bcg? czy coś innego
tak, jest to chińska podróba chińskiego BCG :lol:
Jaroslav żle się wyraziłem. Miałem na myśli nasączanie rantów wręg z tektury, przed szlifowaniem. :oops:
Cytat: jest to chińska podróba chińskiego BCG :lol:
Czego to nie wymyślą. A nie ma czasem chńskiej podróby tej chińskiej podróby chińskiego BCG. :grin: :grin:

SZAD :mrgreen:
Hej
Jako "powierzchniowy utwardzacz" ewentualnie może i się to nada bo niezbyt chce wsiąkać w papier.
Chińska podróba chińskiej podróby chińskiego BCG? niee przy spadku cen kolejnych "wersji" już na tym etapie oscylowało by to koło 5-15gr/op ewentualnie nasi sprytni skośnoocy przyjaciele musieli by do tego interesu dorzucać wycinanki gratis :wink: :lol:
Cytat:Picek w Tesco możesz dorwać świetny klej za ok 50gr. o taki:

Dzięki Smile Właśnie dzisiaj miałem chwile wolnego i wpadłem do miasta Smile i znalazłem...

Choć w Kaufland'zie znalazłem za 1,2 zł BCG taki:
[Obrazek: 78161d026059a719med.jpg]

Więc:
1. kleje mam
2. farbki do retuszu też
3. sesja zaliczona
4. Model wybrany

Więc zabieram sie do klejenia Smile
Ojaaa oryginalny BCG Confusedhock: dawno takiego nie widziałem :grin:
no to powodzenia w klejeniu życzę :wink:
Pozdroo

d4v1d

Cytat:Choć w Kaufland'zie znalazłem za 1,2 zł BCG taki:
no to zdzierają Smile w Tesco identyczny kosztował 40 gr.
ja mam tubki o połowę mniejsze niż Picek, i dałem 1 zł za szt. w papierniczym, to dopiero zdzierstwo
Cytat:ja mam tubki o połowę mniejsze niż Picek, i dałem 1 zł za szt. w papierniczym, to dopiero zdzierstwo

Zdzierstwo to jest za klej Herlitz w Realu... 2,39 zł Tongue i klej do niczego Tongue
Stron: 1 2