PaperModels.pl

Pełna wersja: Grupowe zakupy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, na stronie Modelika jest coś takiego jak automatyczne naliczane duże rabaty.

Może zebralibyśmy (kto byłby chętny) jakieś zamówienia do jednego użytkownika, wpłacili mu pieniążki, on zrobiłby zakupy w modeliku i mógłby się uzbierać duży rabat- potem tą kasą byśmy się podzielili Tongue

Ja sam bym był chętny gdzieś w styczniu Scuda, Star 266 + Zu-23-2 i MRAP.
Gdyby kilku/nastu użytkowników tak zebrało zamówienia to można by mieć duży zwrot.

Co o tym sądzicie?
A jakiego rzędu to są rabaty? Pytam, żeby skalkulować ewentualną opłacalność wysyłki od kupującego do mnie itp.
NOWOŚĆ: automatycznie naliczane duże rabaty: >250 zł. - 10%; >500 zł. - 20%; >1000 zł. - 30%; >2000 zł. - 40%!
Brzmi fajnie. Wydaje mi się, że zakupy rzędu 1000zł to gra warta świeczki. To co, zrzuta na styczeń??
Mi pasuje  :mrgreen: Niedługo zrobie listę tego co bym brał  :mrgreen:
OK to ja też się piszę jak to dojdzie do skutku ( ciekawe kto to później sklei? )
Pomysł niegłupi, tylko żeby później koszty wysyłki nie zniwelowały zbytnio tego upustu. Żeby to nie był Modelik i mój kiepski okres finansowy to pewnie bym do Was dołączył.
Najbardziej by się opłacało gdyby około 10 osób zrobiło zamówienie na +- 200 zł
Wtedy by wychodziło 800 zł niżej, co daje 80 zł na osobę. Potem koszty wysyłki powiedzmy 10 zł, to nawet daje 70 zł zwrotu. Nie musi to być w grudniu styczniu może być później, można odkładać kaskę i czekać na pełen komplet. Kwestia też tego do kiedy te rabaty będą obowiązywać...
Ależ ze mnie matematyk  PDT_Armataz_01_36
Przed tak dużym zamówieniem warto napisać do Wydawcy z pytaniem o koszty wysyłki. Pomyślcie też potem o kosztach rozesłania tego wszystkiego między ludzi.
Z tego co jest napisane na stronie wydawcy to powyżej 100 zł jest darmowa wysyłka, więc to chyba samo powinno mówić za siebie, co do kosztów... rozesłania, wiadomo, że większa przesyłka polecona to około 10 zł, a jeszcze większa paczka to powiedzmy 15-20 maks.
No, ale nawet patrząc ile zwrotu dostaniemy to odejmując te 10-20 zł to i tak będzie bardziej opłacalne.
I nie trzeba robić tych zakupów na siłę, jest czas może coś wyjdzie jeszcze ciekawego dobrze opracowanego i ładnie wydrukowanego, co by nawet Wojtek nie marudził TongueP
E: Z tym marudzeniem to nie bierz do siebie żartuję sobie Smile
E2: BTW wielu z nas się spotyka w grupkach, m.in u ZbiG-a. Tam goszczą szanowni stali bywalcy z Warszawy- z kolei Oni mają swoje spotkania :-) Także na pewno nie do każdego będzie trzeba wysyłać paczki i listy polecone.
Przynajmniej ja tak to widzę Big Grin
Na 500 zł rabat wynosi 100 zł. Na przykładowo 5 osób (po 100 zl zamówienie), po podliczeniu kosztów wysyłki czyli łacznie 50 zł to do podziału wychodzi po 10 zł . Nie jest to wiele ale zawsze to coś jest.
za 1000 to juz lepiej to wygląda.

Nie wiem czy nie warto z tego skorzystać?:
http://modelik.pl/index.php?cPath=104&sS...c4ea78068d

Choć pewnie mniejszy wybór modeli jest.
Tylko te 10 PLN to na poczcie zostawisz. Pamiętać trzeba że przesyłka waży.
Pomysł fajny ale jeszcze jedną rzecz trzeba uwzględnić.
A mianowicie procentowy udział.
Podział kasy z rabatu powinien być proporcjonalny do włożonej kasy.

Też nad tym myślałem- dlatego piszę, że najlepiej by było jakby potencjalni chętni zaplanowali coś takiego odkładając kasę wcześniej i żeby mniej więcej równo wyszło,przy 200 zł na 10 osób to jest zwrot 60-70 zł po odliczeniu wysyłki/osoba.
200 zł to dużo, ale jakby przez te 2-3 miesiące jakiś grosz poodkładać to może i osiągalne.
Panowie zamiast bicia piany :-) proponuję zacząć w słoiczkach zbierać środki płatnicze. W styczniu wrócimy do tematu, oszacujemy siłę nabywczą naszej "grupy zakupowej" i wtedy ustalimy szczegóły, wysokość zniżek, sposób rozliczenia itp.  PDT_Armataz_01_29
Można tu dać potem jakąś paczuszkę do LKMD, my się już odpowiednio obdarujemy.

Jak dla mnie 120PLN za graty warte 200... Sam znalazłbym tego wszystkiego za 210PLN.
Ciekawe czy zamówienie ma być "w modelach", czy  akcesoria też się łapią.
Według mnie wszystko co jest w wydawnictwie. Tektury, folie, wręgi, gąski, modele...
Raczej chodzi o wartość zamówienia, nie modeli w zamówieniu.
Lepiej się dokłądnie dowiedźcie. Mi się wydaje, że na modele te zniżki.
Rabat dotyczy wszystkiego, akcesoriów też. Liczy się wartość zamówienia. Ja bym się pisał.
No i niestety cały misterny plan.... poszedł...
Ja do końca roku się nie ogarnę. Myślałem bardziej o styczniu-lutym. Szkoda, ale przeczuwałem też, że będzie dopisek "do końca roku".
No to niestety ja też muszę pass powiedzieć. :-( Tegoroczny budżet nie przewiduje już zakupów modelarskich... Ale może jak się skrzykniemy wczesną wiosną i zbierzemy solidne zamówienie to będzie można po prostu wynegocjować jednorazowo podobny rabat? Przecież cena jest kwestią umowy między sprzedawcą a nabywcą - jakby na to nie spojrzeć. :-D
Ja bym się pisał na zamówienie, z Modelika kilka razy zamawiałem i nigdy problemu nie było. Nawet te wybrakowane modele szły w darmową wysyłkę (wtedy jeszcze powyżej 50 zł.) była.
Jakby uzbierała się grupa chętnych to proszę o kontakt na PRIV ja jak najbardziej jestem za.