PaperModels.pl

Pełna wersja: [Konkurs] Morski Wydawnictwa JSC.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam serdecznie w kolejnym, mam nadzieję że ciekawym, konkursie na Forum Papermodels.pl. Tym razem coś dla wilków morskich. Będzie on dotyczył modeli spod bandery JSC. W konkursie nagrodami będą bony do wykorzystania w sklepie internetowym Wydawnictwa JSC.

Za zajęcie I miejsca - 120 zł
Za zajęcie II miejsca - 100 zł
Za zajęcie III miejsca - 80 zł


Zwycięzcy, a zarazem nagrodzeni, wybrani zostaną spośród całej stawki przez Wydawnictwo JSC. Będzie to oczywiście punktacja ostateczna i niepodważalna. Wielkie podziękowania lecą w kierunku Wydawnictwa za patronat nad konkursem oraz ufundowanie nagród.

Na kanwie naszych ostatnich przemyśleń Wydawca postanowił ufundować dodatkowe wyróżnienie, aby zachęcić tych początkujących, którzy nie mają zbyt wielu szans w takim "zwykłym" porównaniu z bardziej doświadczonymi modelarzami. Wydawca wybierze najciekawszą relację prowadzoną w ramach konkursu, bez względu na jej efekt końcowy. Kryteriami będą: ładne zdjęcia, ciekawe opisy, dowcipne komentarze, poczucie humoru oraz poprawność językowa.

Za wyróżnienie przyznany zostanie bon w wysokości 80 zł.

A teraz trochę o zasadach uczestnictwa w samym konkursie.
W szranki stają tylko i wyłącznie modele z Wydawnictwa JSC.
Przewidywany czas trwania konkursu to ok. 9 miesięcy.
Tak więc zaczynamy 28 listopada 2009 r., w 382 rocznicę największego zwycięstwa polskiej floty (bitwa pod Oliwą), a kończymy 15 sierpnia 2010 r., w dniu Wojska Polskiego oraz 90 rocznicę bitwy warszawskiej w 1920 r.
Uwaga !!! Na prośbę uczestników i w porozumieniu z Wydawcą zakończenie Konkursu zostało przesunięte do 2 października

W konkursie można wystartować z dowolną ilością modeli Wydawnictwa JSC.
Obowiązkowe jest prowadzenie relacji z budowy na naszym Forum, a rozpoczęcie i zakończenie relacji musi mieścić się w podanych ramach czasowych. W nazwie relacji proszę dodać wyróżnik [Konkurs JSC].

Aby nie szukać relacji konkursowych po forum zrobimy tak, że po ukończeniu budowy galerię końcową wraz z linkiem do relacji będziemy wstawiali w tym wątku. Chyba tak będzie najbardziej przejrzyście i w dodatku w jednym miejscu.

Przy okazji tego konkursu chciałem jeszcze nawiązać do projektów grupowych. Znajdują się w nich następujące tematy: "Okręty U.S. Navy" oraz "Okręty Jego Królewskiej Mości". Także biorąc udział w konkursie JSC można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zostać jednocześnie uczestnikiem projektu grupowego.

Mam nadzieję, że dla osób interesujących się marynistyką będzie to fajny temat, gorąco zapraszamy do uczestnictwa !!!
Mam pytanie : Czy relacja konkursowa może dotyczyć modeli przeskalowanych we własnym zakresie bo nie jest to wyjaśnione ? SMS "Gneisenau" 1908 r. ze skali 1:250 przeskalowany do 1:300 ( w zeszycie są dwa herby "Scharnchorst" i "Gneisenau" ale można skleić ten albo ten okręt , różnią się jedynie herbami ) . Oryginalną wycinankę oczywiście posiadam i mogę w razie czego pokazać zdjęcia owej wycinanki .
Siemanos.

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale trak jak mi ostatnio czasu brakuje to katastrofa.

Stanowisko Wydawcy jest następujące "Zgadzamy się na model przeskalowany, ale proszę o przesłanie na priva zdjęcia autora wraz z oryginalnym modelem. Warunek ten jest niestety podyktowany dużą ilością nielegalnych kopii dostępnych na rynku." Myślę, że każdy rozumie dlaczego i nie wymaga to komentarza.

PawełL proszę w takim razie fotkę do mnie na maila, którego znajdziesz w moim profilu.
To nam się konkursików namnożyło ostatnio :-D
Maila  posłałem
Siemanos.

Tak jak pisałem wcześniej jestem bez internetu Sad ... teraz piszę z pracy. Mogę zaglądać na Forum tylko co jakiś czas, nawet dla siebie czasu nie mam ... buuuuuuu ........

Sprudin - to chyba dobrze, że mamy sporo konkursów Smile

PawełL - tak potwierdzam fotki doszły, nie ma żadnych zastrzeżeń, więc bierzesz udział w konkursie jak najbardziej.
Astra28 - dzięki , tylko uporam się z Ja-Shindenem i startuję z "Wujkiem Gienkiem" ...
W razie czego ja też zgłaszam chęć udziału ale dopiero po nowym roku ( jak nie później)
Pozdrawiam
Ja też ruszam do boju. Dwa modele:
Wersja absolutnie podstawowa "Z-32";
Natomiast jak najbardziej modyfikowana "Atlantis" vel "Kasii Maru"
Pabloo z czym startujesz ?
Jak by co to moje pływadełka będą następujące :
"U-5" - relacja już jest , za parę dni galeria byndzie ..
"Gneisenau" ten od Coronelu i Falklandów ale przeskalowany
i "Atlantis" - wersja  goła - bo ta co chciałem to już jest zarezerwowana Sad
No to ja chce skleić na pewno HMS SHEFFIELD ( pierwsze wydanie i w ogóle pierwszy model jsc chyba)
No jeszcze jak czas pozwoli to SCHARNHORST ( tego z 2 wojny )
Jak mi się uda skleić oba modele to zrobie chyba małą dioramę z konwoju JW 55 B gdzie ten pancernik został wykryty miedzy innymi przez SHEFFIELD-a a potem został zatopiony przez DUNKE OF YORK
To dawaj jeszcze "Belfasta" ;D ( "Szefild" Smile to Pierwsze wydanie ? Jak tak to  powodzenia z tym kartonem ;D bo "fajny"  )
(21-12-2009, 03:34)PawełL link napisał(a): [ -> ]To dawaj jeszcze "Belfasta" ;D ( Pierwsze wydanie ? Tp powodzenia z tym kartonem ;D bo "fajny"  )
Chociaż nie będę miał problemów z wyginającym się szkieletem Smile będzie twardy Smile
P.S pytanko do organizatorów :
-Czy relację mogę prowadzić w dziale dla początkujących albo " Okręty jego królewskiej mości" ??
O ile wiem to teraz w projektach grupowych umieszczamy tylko galerie sklejonych modeli - relacje prowadzimy w normalnych działach .
Przepraszam - chciałem się jeszcze prowadzącego konkurs zapytać - W regulaminie nie znalazłem ani jednego słowa "Tylko okręty" - czy mogę też wystartować "Działem Helskim" ?
No to ja wystartowałem Smile
Jeszcze kilka pytań:
-Czy relację mogę prowadzić w dziale dla początkujących ??
- Kto prowadzi projekt okrętu Jego Królewskiej mości i czy załapię się na banerek tego projektu ??
Siemanos.

Co do prowadzenia relacji w Dziale dla Początkujących to nie ma najmniejszego kłopotu. Ważne żeby relacja była.
Jeżeli chodzi o Działo Helskie to Wydawca dopuszcza do Konkursu również ten model.
Co do banerku to myślę, że najlepiej na to pytanie to odpowiedzą uczestnicy tego projektu.
No to jeszcze pomęczę chwilkę:
- konkurs nie ma żadnej podziałki " wiekowej" ??
-Czy w okręcie mogę wyciąć bulaje ( czy jak im tam) i czy można ogólnie waloryzować modele ( bez malowania oczywiście)
Siemanos.

pabloo jakoś mi umknęło Twoje pytanie. Konkurs ma otwartą formułę wiekową, bez podziału na kategorie. W konkursie jest przewidziana nagroda specjalna, w której są brane pod uwagę inne rzeczy niż jakość sklejonego modelu. Co do przebudowy modelu to są dopuszczalne, ponieważ model ma
się podobać sklejającemu, czyli właśnie Tobie Smile
(08-12-2009, 06:22)Astra28 link napisał(a): [ -> ]Stanowisko Wydawcy jest następujące "Zgadzamy się na model przeskalowany, ale proszę o przesłanie na priva zdjęcia autora wraz z oryginalnym modelem.

Hej.
To z takim ciutkę nietypowym pytankiem.
Skoro...
- model może być przeskalowany
- istnieje na forum dział dla odmieńców i innych mutantów
...to czy można wystartować z relacją z budowy modelu opartego na wycinance JSC ale przeskalowanego i wykonanego nie-z-kartonu ?
Oczywiście fotka oryginału na priv i takie tam....

Pozdrowionka
ZzB
To jeszcze ja z pytankiem- skoro można działo baterii lądowej, to czy można też sterowiec Hochseeflotte?
Skoro taki pytający koncert życzeń się zrobił to ja też mam kilka pytań coby nie spamować za jakiś czas kolejnymi postami z pytaniami :
-Czy może być  samolot - nie znalazłem w regulaminie zakazu  .
(27-11-2009, 07:41)kujot666 link napisał(a): [ -> ]Witam serdecznie w kolejnym, mam nadzieję że ciekawym, konkursie na Forum Papermodels.pl. Tym razem coś dla wilków morskich. Będzie on dotyczył modeli spod bandery JSC. W konkursie nagrodami będą bony do wykorzystania w sklepie internetowym Wydawnictwa JSC.

A teraz trochę o zasadach uczestnictwa w samym konkursie.
W szranki stają tylko i wyłącznie modele z Wydawnictwa JSC.


W konkursie można wystartować z dowolną ilością modeli Wydawnictwa JSC.
Obowiązkowe jest prowadzenie relacji z budowy na naszym Forum, a rozpoczęcie i zakończenie relacji musi mieścić się w podanych ramach czasowych. W nazwie relacji proszę dodać wyróżnik [Konkurs JSC].


- Chcę zrobić dioramkę bitwy morskiej ale żadnego z obu okrętów wydawnictwo JSC nie wydało . Jednakże dokumentacja fotograficzna obu okrętów niemal w ogóle nie istnieje ( ledwo kilka zdjęć obu ) i chciałbym przerobić ( zwaloryzować czy jak to tam się nazywa ) dwa modele okrętów z JSC , które w miarę odpowiadają wyglądem tym okrętom - Czy mogę coś takiego zrobić czy nie ?  
Siemanos.

Właśnie otrzymałem odpowiedź od Wydawcy:
- ZzB - niestety odpowiedź odmowna - konkurs dotyczy modeli kartonowych i takie modele Wydawca preferuje,
- PawełL i Weddigen - odpowiedzi brzmią - TAK

W konkursie można wystartować ze wszystkimi modelami JSC. Co kto chce. Waloryzować można do woli, byle to był karton Smile
Witam
Mama taką propozycję. Czy nie dało by się wydłużyć troszkę czasu na sklejanie modeli konkursowych ?? Z tego co widzę tylko 3 relacje są dość "zaawansowane", a pogoda na dworze nie pomaga w sklejaniu ;D
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby
Pozdrawiam.
Także i ja dopinam się do prośby Kolegi - z chęcią wystartowałbym z jednym modelem a w czasie jaki pozostał nie wiem czy się wyrobię ( na tydzień lub dwa na wakacje jadę )
Stron: 1 2