PaperModels.pl

Pełna wersja: Wpadka historyczna w nowym zwiastunie "Bitwy pod Wiedniem".
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Poczytajcie/pooglądajcie jaką kipnę robią filmowcy z historii polskiego oręża  (a jesteśmy w koprodukcji): :-[
Po przeczytaniu tego artykułu opadły mi ręce.

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,11443...iem__.html
a myślałem że ktoś znowu pokazał jak nasze chłopaki z szablami na czołgi biegną.

Patrząc na wartość historyczną tego typu filmów, wydaje mi się, że nie robi różnicy czy ten Orzeł jest z 1927 czy z 2010 roku.
Masakra.  :evil:
Nie pierwszy to i nie ostatni taki przypadek. Niestety.  PDT_Armataz_01_33
A zastanawiałem się, czy pójść do kina.
(02-10-2012, 06:38)Piotreq link napisał(a):Nie pierwszy to i nie ostatni taki przypadek. Niestety.  PDT_Armataz_01_33

Nie przesadzał bym tak bardzo. Kino ma to do siebie, że zawsze z Historią jest "na bakier".  :mil1: :twisted: Przykłady można mnożyć i to nie tylko w Polsce.
Jakkolwiek Nagana dla twórców się należy, wydali na film grube miliony a oszczędzają na pensji dla heraldyka, i paru historyków, a gdzie się da idą na skróty.  PDT_Armataz_01_35 KOMERCJA !

Mimo wszystko film zobaczy nie tylko Polski widz, więc mała lekcja polskiej Historii trafi pod strzechy na zachodzie, a to chyba ma bardziej wymierną korzyść.

(02-10-2012, 06:38)Piotreq link napisał(a):A zastanawiałem się, czy pójść do kina.

Ja tam się wybieram, o ile u mnie będą grali.
trzeba promować polską historię, co na codzień również staram się czynić wśród obcych.  PDT_Armataz_01_28
(02-10-2012, 06:24)Dombeer link napisał(a):a myślałem że ktoś znowu pokazał jak nasze chłopaki z szablami na czołgi biegną.

Patrząc na wartość historyczną tego typu filmów, wydaje mi się, że nie robi różnicy czy ten Orzeł jest z 1927 czy z 2010 roku.

Panie dombeer ale orzeł z 1927 i 2010 to ten sam wzórSmile
(w między czasie stracił tylko na "parę" lat koronę)

no tak, przyznam że przy wpisywaniu pierwszej lepszej daty nie zastanawiałem się nad tym Tongue