PaperModels.pl

Pełna wersja: Jak wy()kiwać sojusznika na dużą kasę?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przyznam ,że co nieco słyszałem ,ale po lekturze ciśnienie mi skoczyło.I niech mi nikt nie mówi ,że to nasi przyjaciele.

http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1509...ajali.read
Pół wieku temu też nas wycyckali i oddali towarzyszom. Niestety stany to dość parszywe państwo, które narzuca innym swoje doktryny. Polecam dokumenty Michaela Moore’a daje po oczach stany bez makijażu PDT_Armataz_01_33
Pozdrawiam.
Tak samo było z "nowoczesnymi" - jak pisały gazety samolotami F-16, które nie mogły dolecieć o własnych siłach, bo ciągle się psuły... Niestety nasz rząd nie uczy się na błędach... ahh
A mogli zamiast f16 gripeny kupić... piękne maszyny, a do tego dają radę :razz:
(22-12-2010, 04:11)kordian link napisał(a): [ -> ]Polecam dokumenty Michaela Moore’a daje po oczach stany bez makijażu PDT_Armataz_01_33

Ja bym Kordianie zalecał trochę dystansu do "twórczości" Moore'a. Nie mogę mu odmówić poruszania ważnych tematów, z drugiej drażni populizmem i brakiem balansu w swoim przekazie. Mierzi mnie populism i demagogia, czy to z prawej czy to z lewej strony (choć ostatnio bardziej z prawej Wink). Życie niestety (!) rzadko jest czarno-białe jak w jego filmach. Moore sam się przyznaje, że w swoich filmach (czy sztuce, bo takiego określenia używa) odwołuje się do emocji widzów.

Co do głównego tematu postu, to raczej nie powinienem się wypowiadać  Tongue
NIe narzekajcie. Może fregaty są przepłacone, może i nawalają, ale SĄ. Znając szybkość działania, niezmienność decyzji, płynność finansowania gdyby nie to nie mielibyśmy NIC. Zobaczcie co dzieje się z GAWRONEM. Troche marynarzy miało na czym się szkolić (nie mówcie że to złom i tylko stoi, bo mieszkałem wiele lat w Gdyni i jednak widziałem że czasem odpływały z portu (akurat jak chciałem zrobić fotke Big Grin)

Misiek, a co nienowoczesnego jest w F-16? Porównywałeś statystyki sprawności sprzętu made in ZSRR, F-16 i maszyn w innych krajach?

Obecnie media są tak zrypane, że zawsze należy brać średnią z tego co mówią. Kłamie za równo Radio Maryja, jak i TVN. Albo kłamią celowo, albo z niewiedzy "dziennikarzy". Tak czy siak, trzeba myśleć a nie słuchać.
łosiu- a ja nieśmiało twierdzę że w zamian za te przepłacone i psujące się fregaty nie mamy dywizjonu trałowców,ścigaczy,pomocniczych jednostek pływających.Jakie te jednostki były to były ale szkoliło się na nich nie trochę ale całe stado marynarzy.
(23-12-2010, 12:46)łosiu link napisał(a): [ -> ]Misiek, a co nienowoczesnego jest w F-16? 

Trochę źle to zapisałem... Nie twierdzę, że F-16 nie są nowoczesne, bo przecież ciągle są modernizowane Wink aczkolwiek wg mnie samolot nowoczesny powinien być raczej niezawodny, zwłaszcza jeśli jest dopracowywany od kilkudziesięciu lat Wink

(23-12-2010, 12:46)łosiu link napisał(a): [ -> ]Porównywałeś statystyki sprawności sprzętu made in ZSRR, F-16 i maszyn w innych krajach?

Napiszę tak,
w prawdziwym świecie nie da się tak łatwo powiedzieć kto komu skopie tyłek. Nie da się nawet jednoznacznie stwierdzić, który samolot jest "lepszy", bo nie wszystko da się sprowadzić do tabelek z zasięgami czy też wykresów. W odpowiednich warunkach nawet stareńki MiG-21PF może zrobić "kuku" F-16stce. Bardzo dużo zależy tu od pilota Wink
Uważam, że porównywanie tabelek i wykresów nie może być podstawą do stwierdzenia, który samolot jest lepszy, bo każdy był projektowany do czego innego Wink



Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam Wszystkim wszystkiego dobrego, mile spędzonego czasu z bliskimi oraz Szczęśliwego Nowego Roku
Łosiu- te f16 to szroty po kapitalnym remoncie , amerykanie nigdy nie sprzedali by nam nowych samolotów-tylko czekać aż zaczną nawalać silniki i inne ważniejsze podzespoły.
Co do F-16 to oczywiste że są to latające wraki. Owszem najnowsza awionika to jedno a zmęczony, wysłużony płatowiec to drugie... to tak jak by do syrenki wstawić silnik porsche'a ( podobno nawet były takie próby :roll: ) ABS,klimę i inne subwoofery...a rdza i tak swoje robiła...
Nasi piloci się cieszą i słusznie, bo w porównaniu z MIG-21 czy SU-22 to dla Nich ogromny krok ku nowoczesnej technice, jednak uważam. że ten zakup to było najzwyklejsze "robienie loda" amerykanom.... Kto się w tamtym czasie interesował tą tematyką pamięta pewnie doskonale, że szwedzka  oferta była o wiele lepsza nie tylko pod względem bezpośrednio finansowym ale też technologicznym i offsetowym.
Takie dziwne losy tej naszej Ojczyzny, że nas zawsze sojusznicy dymają... szkoda tylko że  to widzimy my, obywatele, a każda kolejna władza jakoś nie dostrzega.
Odnośnie okrętów nic nie powiem bo się nie znam, wiem tylko tyle, że wartościowego sprzętu od sojuszników nigdy nie dostaniemy. bo taka już jest praktyka.
My też w latach 30-tych usiłowaliśmy za wszelką cenę wysprzedać za granicę wysłużone czołgi FT-17 jednak z marnym skutkiem bo wszyscy "nasi sojusznicy" zrobili to wcześniej i nawet Afganistan czy Peru ich nie chciały....
A najśmieszniejsze, że za parę lat jak będzie trzeba się eF-ów pozbyć spotka nas ta sama historia :Smile
Pozdrawiam
Jarek
(24-12-2010, 12:02)Jaroslav link napisał(a): [ -> ]szwedzka  oferta była o wiele lepsza nie tylko pod względem bezpośrednio finansowym ale też technologicznym i offsetowym.

I tu popieram!!! Oczywiście media nagłośniły tą sprawę- odnośnie wadliwości eFów, ale jakoś to ucichło szybko... A potem mamy katastrofy jak w Smoleńśku...
Smoleńskiej katastrofy akurat nie powinieneś tu mieszać. Dochodzenia w takich sprawach trwają zawsze bardzo długo, a na obecnym etapie nie da się określić czy zawiniła konstrukcja czy czynnik ludzki. najlepiej pominąć ten temat do czasu wyjaśnienia.
A może niejako dla hecy wpisujmy tu inne udokumentowane przypadki, kiedy nasi decydenci fundowali nam sterty złomu w zamian za możliwość zrobienia loda ( oj, przepraszam...w imię przyjaźni polsko..., a nie, to było z drugiej strony....O!mam PDT_Armataz_01_11 : w ramach partnerstwa i współpracy! Cool )największym "sojusznikom"?  bo o innych korzyściach jakie z tego mieli opinia publiczna nie ma prawa się przecież dowiedzieć :wink: tyle u nas ciekawych tematów zastępczych PDT_Armataz_01_11
Uwaga podaję listę krajów ,które podobnie jak Polska kupując samoloty F-16 zostały " wydymane " przez tych strasznych US-menów  :mrgreen:
1. Bahrajn
2. Belgia
3. Chile
4. Dania
5. Egipt
6. Grecja
7. Holandia
8. Indonezja
9. Izrael 
10. Japonia
11. Jordania
12. Korea Południowa
13. Norwegia
14. Nowa Zelandia
15. Pakistan
16. Portugalia
17. Singapur
18. Tajlandia
19. Chiny
20. Turcja
21. Wenezuela
22. Włochy
23. Zjednoczone Emiraty Arabskie
no i oczywiście Polska i USA - z powyższego widać że s... mają rozmach  :mrgreen:
Najgorzej ,że sam prezydent USA został również omotany ,żeby nie powiedzieć dosadniej i lata 20 letnim Air Force One - Boeing 747  :mrgreen:
Już to kiedyś pisałem przy okazji podobnego tematu ,jeżeli przez tyle lat jest używana i poddawana modernizacji konstrukcja samolotu to tylko i wyłącznie świadczy o jej jakości  . Samoloty sprzedane Polsce to są NOWE samoloty ,a nie jakiś rdzewiejący złom .
 
Akurat tu PM-ku nie masz racji.My nie kupiliśmy NOWYCH samolotów od producenta,tylko używane od armii USA.Taka jest u nich procedura.
Andrzejku Px48 - możesz zacytować wiarygodne źródło ,że samoloty F-16 zakupione przez Polskę NIE SĄ FABRYCZNIE NOWE ?
Tu więcej informacji http://www.mon.gov.pl/pl/strona/222/PG_1...ostawy-f16
Nie chcę nic mówić ale podczas "inwazji" niemiaszków na Polskę podczas II wojny światowej Francja i Wielk Brytania ograniczyły swoje działania tylko do rozsyłania ulotek których treścią była prośba o  zaprzestanie działań wojennych... Taka wielka pomoc z ich strony dla Polaków...
PM-postaram się coś dla ciebie znaleźć,bo to są informacje zauszne,dostarczone  z kilku zródeł.A napisałem że nie są nowe ,w tym sensie że nie płaciliśmy firmie LM tylko rządowi USA/czytaj armii/.
Paser Montanusie, od sojuszniczej armii czerwonej również dostawaliśmy sprzęt winkiel nówka jeszcze farbą pachnący, tyle że po kapitalnym remoncie(co najmniej 4 lata przebiegu u nich) i ten sprzęt był ZA DARMO !!!....tylko musieliśmy im (w ramach przyjaźni)odstąpić kilka statków z naszych stoczni (z wyposarzeniem za ciężkie wtedy dewizy), za dużo telewizji oglądasz np TVN gdzie wymyślono nazwę Efy szesnaste (jak byśmy mieli już piętnaste i czternaste....).