PaperModels.pl

Pełna wersja: Piasek na dioramę- proszę o poradę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupiłem taki oto piasek(wkońcu) na podstaweczkę pod mojego gniota sdkfzetopodobnego:

[Obrazek: 914d626c9374f109m.jpg]

Czy ktoś może mi pomóc i podsunąć jakąś metodę zabarwienia go na kolor bardziej piaskowy?? bo jak widać to jest blady jak albinos :ble:

Niestety aerograf odpada, a szprej ma zbyt duży strumień

Z góry dziękuję
Może spróbuj pomieszać z pigmentami ??
Ale to tylko propozycja jaka przyszła mi do głowy na szybko. Sam nic takiego nie próbowałem.
Ja bym nie kombinował. Piasek to piasek. Nie odpowiada ci ten, to szukasz innego (drobniutki piasek można kupić w sklepie zoologicznym - "piasek dla szynszyli").
Według mnie, piasek (krzemionka) zachowuje się specyficznie w różnym oświetleniu: jakieś odblaski, refleksy, załamanie światła itp. Dodanie pigmentu albo "pomalowanie" ziarenek spowoduje, że przestanie on przypominać piasek, a upodobni się do gliny, lessu, czy innego błota...
Zalałem próbkę piasku farbą plakatową, piasek jeszcze nie wysechł na cacy, a efekt już wygląda zadowlająco:

[Obrazek: dfabff13911e4496m.jpg]
Witam. Metoda ma mały feler farba wyschnie i po kolorze. Proponuję kolor bazowy np. desert sand a potem rozjaśnienie metodą suchego pędzla. Efekt powinien być zadowalajacy.

Pozdrawiam,
Paweł O.
Pawle- piasek już wysechł totalnie, efekt jest taki jak poniżej, dla mnie git.

[Obrazek: 26aa42405b816cc5m.jpg]

Udało się, teraz trza masowo ten piaseczek pokolorować Big Grin