PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Wózek motorowy WM-15A
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam po przerwie spowodowanej przeprowadzką .Dziś chciałbym zaprezentowac mój ostatni model.
Jest to wózek motorowy WM15-A wydany przez gpm w formie wycinanego laserem zestawu.
Od siebie dodałem głównie druty przy podnośniku,wydech i światła z opakowań po lekarstwach wyciętych igłą.
Model wbrew pozorom jest dośc trudny i nie polecam początkującym modelarzom.
Dośc pitu -pitu czas na zdjęcia:
[Obrazek: 100_3988.jpg] 
[Obrazek: th_100_3999.jpg] [Obrazek: th_100_3998.jpg] [Obrazek: th_100_3997.jpg] [Obrazek: th_100_3995.jpg] [Obrazek: th_100_3994.jpg]
[Obrazek: th_100_3993.jpg] [Obrazek: th_100_3990.jpg]  [Obrazek: th_100_3989.jpg] [Obrazek: th_100_3987.jpg] [Obrazek: th_100_3986.jpg]
[Obrazek: th_100_3985.jpg]
Sporym problemem dla mnie były kalki widoczne na modelu  :oops: ,nigdy nie nakładałem kalek na model kartonowy i okazało się w trakcie ,że nie chcą się trzymac  :twisted: .Rozwiązałem to następująco :kazanie: Pomalowałem miejsca przyklejania kalek lakierem bezbarwnym matowym i dopiero na to kleiłem kalki-zdało egzamin i trzyma się  tzw. ,,kupy,,
Zostało wykonac jeszcze platformę ,ale to następnym razem.Pozdrawiam.
O kurde, fajne toto :mrgreen:

I w dodatku przez takie coś to mi się począgi spuźniają do szkoły Smile

:milbravo:
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Żółte modele = żółte papiery ???
A gdzie byłeś na wagarach podczas lekcji ZPT ,,Nakładanie kalkomanii na model" ,hę Wink??
Najpierw kładziemy lakier błysk,potem kalki,na to lakier mat.
Ładnie wyszło,pogratulować.
No no niezła fura na szynach powstała i ten zajewajnie żółty kolorek.
Świetna robota  PDT_Armataz_01_34 a jak tam żuczek?
Dzięki za komentarze  :oops: .
ReVan - w Lublinie też widziałem WMkę ;D
Berni - Żółte papiery i okrągły dowód osobisty  PDT_Armataz_01_27
Andrzej upss przepraszam  :oops: Szanowny Prezesie  :mrgreen: niestety nie miałem błyszczącego lakieru i musiałem działac matowym.
Chiken - fajnie ,żę się podoba
Perfidniaku co do Żuka ,to jak na razie stoi i czeka na powrót weny . Ale myślę ,że następny model wynagrodzi fanom PRL-owskich sprzętów brak postępów prac nad Żukiem,oj będzie niespodzianka  ;D .
Do zobaczenia w następnej galerii.
No ja myślę PDT_Armataz_01_28
Powstała podstawka:
[Obrazek: 100_4091.jpg]
[Obrazek: th_100_4094.jpg] [Obrazek: th_100_4093.jpg]  [Obrazek: th_100_4087.jpg] [Obrazek: th_100_4084.jpg] [Obrazek: th_100_4083.jpg]
Podstawkę zrobiłem  z tektury 2mm ,trawy fallera,posypki z jakiegoś marketu w roli tłucznia itp.
Wskazniki W 13 ( Służący do oznaczania pojedynczej przeszkody )pochodzą ze strony : http://pkprepo.xaa.pl/?p=modcat&l=pl
Najgorsze z tego wszystkiego są szyny ( fatalne  stare blaszaki)  całkiem mi nie leżą.  :oops:
Tyle z mojej strony,niebawem następna galeria.
Oj te tory są fatalne,psują radość oglądania.Wymień  je i dołóż torowiska,bo nie wiem jak zmieścisz doczepę.Ogólnie  :milbravo: za pomysł i wykonanie.
Nie zmieniaj torów. Jeździłem na lokomotywach i prawdziwe torowiska miejscami są, że pożal się Boże. A ten wózek właśnie na takie tory w takim miejscu wjechał  Wink
A ta posypka to jakiś produkt spożywczy czy co to dokładniej jest?
Może na powierzchnię załadunkową jakiś ładunek dasz?? O ile jest to powierzchnia załadunkowa...
Andrzej przyczepki nie będzie. Nie wiem co zrobię z torami.W sumie łatwiej by było zrobic podstawkę od nowa niż odrywac te tory.
kaiym  ;D
Panda ta posypka jest do kupienia w JYSKU za chyba 7zł i nazywa się ,,piasek do dekoracji,, występuje w kilku kolorach również brązowym. W sumie całkiem przypadkowo go znalazłem. Jadalny nie jest  :mrgreen:  A i oczywiście MADE IN CHINA  PDT_Armataz_01_32
Co do ładunku ,to próbowałem pokombinowac z paletami w H0  ,ale nie wygląda to zbyt dobrze.  Może wrzucę jakiś ładunek złomu. Zobaczymy.
Pozdrawiam wszystkich i ciesze się ,że komuś się podoba.
kaim zawodowcu na takich profilach szyn jeżdzileś ;D? Torowiska w III RP sa tragiczne,czuli to uczesnicy ZLOTU, ale mnie chodzilo o WIDOCZNY profil szyny.A to razi modelarza-kolejarza.
Andrzej ,wiem ,że te szyny są ,,między pośladki włożyc,, ale naprawde nie jestem w stanie ich odkleic bez zdemolowania podstawki.A żeby sie trochę zrehabilitowac ,to mogę zasadzic na tym torowisku jakieś krzaczory  ;D Wtedy szyny będą niewidoczne.