PaperModels.pl

Pełna wersja: Silnik do T-34/85 1:25
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema wszystkim papieroklejom!

Szukam i nie potrafie znaleźć żadnych sensownych informacji na temat wymiarów silnika do t-34/85, a szukam już sporo, ktoś posiada może takie informacje? bo cóż, zdjęć w sieci mnóstwo, a nie da sie znaleźć niczego co pozwoli mi ów motor rozrysować. chodzi mi zarówno o komore silnika jak i komore transmisyjną.

EDIT: nie potrafiłem znaleźć właściwszego miejsca na ten temat. Jeśli źle, to przenieść a nie od razu USUWAĆ ;/
Nie wiem czy wersja T-34/76 miała ten sam silnik co 85tka ale model z silnikiem w skali 1:25 wydał p. Haliński więc może to Ci coś pomoże. Możesz spróbować też w starych Planach modelarskich z lat PRLu , może tam coś znajdziesz bo T-34 był często w tych czasach publikowany.
Szkoda inwestować w kolejne plany, ponieważ posiadam już 2 różne wydania ; )

Chodzi mi bardziej o to, czy posiadasz może takowe plany, lub czy jest tu ktoś kto na bazie rozmarów skrzyni silnika będzie w stanie oszacować rozmary silnika? Chce go wykonać sam od podstaw i bardziej zależy mi na planach i wymiarach niż na "gotowcu"
Polecam książkę pt. " T-34 Mityczna broń" tom 2, są tam zamieszczone rysunki kadłuba z przedziałem silnikowym w widoku z góry i w przekroju.
Z pewnością ową książkę sprawdzę, jeśli tylko uda mi się takową dostać w swe szpony ; ) a póki co przeszukuje czeluści internetu w poszukiwani jakichkolwiek rysunków technicznych i na razie niewiele mam ...
udało mi sie znaleźć ciekawą strone, mianowicie : http://www.allworldwars.com/T-34%20Tank%...anual.html

do pełni szczęścia brakuje mi jedynie jakiegokolwiek rzutu na ten silnik z góry, reszta "da sie zrobić", tak więc panowie i panie prosze o pomoc.


I jeszcze pytanie czysto techniczne. Jaka technika, waszym zdaniem, będzie tutaj najlepsza?