PaperModels.pl

Pełna wersja: [WKM] [R] IJN TAIHO 1:200 ANGRAF
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam po dłużej przerwie na forum postanowiłem coś skleić a że do rąk dziś trafił do mnie model IJN TAIHO wydawnictwa ANGRAF więc postanowiłem go wziąć od razu na warsztat oraz wystartować w konkursie. Co do samego model w 2d robi bardzo dobre wrażenie, na pierwszy rzut oka nie widać przebarwień na poszyciu ani pokładach. Modelu składa się z 7 stron z instrukcją , 10 arkuszy z szkieletem oraz 17 arkuszy z częściami, model jest w większym formacie niż standardowe modele wydawnictwa ANGRAF jest to chyba format A3.
Model mam jak na razie bez żadnych elementów wycinanych laserowo, być możę w późniejszym etapie budowy kupię sobie pokłady ryflowane i takie tam pierdołki...
Tak jak wspominałem wcześniej model dostałem dziś więc na razie zostały podklejone arkusze ze szkieletem.
[Obrazek: 96e1.th.jpg]
ulala, chyba największe póki co pływadło w konkursie. Życzę powodzenia, będzie to chyba pierwsza relacja na forach z budowy tego modelu.
Witam!!!
Również zasiadam do kibicowania i życzę wytrwałości w klejeniu PDT_Armataz_01_34 ,zwłaszcza przy samolotach PDT_Armataz_01_19 .Deska na pewno zrobi duże wrażenie.
Pozdrawiam, królewska skala 1:200 do boju  :tankfront:.

Jakub
Wow. Będzie na co popatrzeć. Życzę powodzenia.
Będę kibicował  PDT_Armataz_01_34 Pozdrawiam.
Pierwsza znana mi relacja tego pływaka i na dodatek konkursowa ! Powodzenie PDT_Armataz_01_34
Pzdr
To się nazywa wejście typu: "WOW"  :-D Trzymam kciuki i życzę ukończenia modelu. Myślę że zakup elementów laserowych i innych dodatków pozwoliłoby Ci na przyśpieszenie prac, bo jak na takiego kolosa to trochę mało czasu masz za pasem. Niestety cały zestaw dodatków do tego modelu to MAAASA pieniędzy.
Powodzenia!!!!
Piotr.
Rownierz sie podpinam i zycze powodzenia.pzdr.
Spokojnie panowie, dopiero zobaczyliśmy jedno foto i tyle emocji. ;P
Nie no, szkielet mozna sobie odpuścić. Co prawda lasery przyspieszyłby wykonanie modelu ale da się i bez tego. Natomiast polecam pokłady ryflowane - to naprawdę poprawi wygląd modelu. Dodatkowo w modelu są cztery małe formatki z detalami takimi jak: osłony kabin samolotów, dźwigi itp. - to też ładnie wygląda. Fakt że to spory wydatek, ale skoro model konkursowy to może warto?
Witam

Zyczę powodzenia w budowie i będę kibicował wiernie.

Pozdrawiam

Od pewnego czasu ten model jest moim marzeniem aby mieć go u siebie na półce...
W przyszłości gdy będę już bardziej doświadczony na pewno się za niego wezmę.

Powodzenia Wink
Oli360 - według tego co wyczytałem w opisie, to został on zaprojektowany tak, by mogli go wykonać również mniej zaawansowani modelarze. I faktycznie nie wygląda na trudny w budowie jeśli chodzi o samą bryłę kadłuba. Największy problem według mnie to gabaryty. Trzeba umieć budować taką deskę, by się nie spaczyła. Wink Choć nie wiadomo jeszcze jak z dokładnością. Dużo zapasu koloru nie ma więc może będzie dobrze Wink
Znalazłem ten model w jakimś sklepie modelarskim za 350zł już ze wszystkimi dodatkami.
Troszkę drogo lecz moim zdaniem taki okaz jest wart tej sumy.
raziel79Jeżeli faktycznie nie jest zbyt skomplikowany to jest to mój następny model zaraz po Orzełku Smile
Prace od soboty trwają nad wycinaniem szkieletu, jest go po prostu multum, szczególnie uciążliwe jest wycinanie poszczególnych wręg które podklejone są 2mm tekturą. Według oznaczeń w częściach podłużnice powinny być podklejone tekturą gr. 2mm ale według już wcięć w poszczególnych wręgach to już 1mm  :roll: i być tu mądry, więc postanowiłem podkleić tekturą 1mm tak jak wychodzi to z wręg, tym bardziej że na wręgach też był błąd w oznaczeniu bo były 4 gwiazdki, a w instrukcji nie ma 4 gwiazdek :roll:
No ale cóż byle były tylko takie błędy głównie w opisie.
To co przedstawia zdjęcie to jest chyba dopiero 1/10 szkieletu.
[Obrazek: 2ekx.th.jpg]
Pełen podziw za tak profesjonalne wycięcie elementu P4, Ja nie potrafiłem po wycięciu uzyskać tak dobrego szpicu (tektura modelarska piwna 2mm strasznie się rozwarstwiała).
Potwierdziłeś mnie w przekonaniu co do kupieniu modelu włącznie z szkieletem patrząc ile już się napracowałeś a to dopiero 1/10 z tego co pisałeś.
Kibicuję i trzymam kciuki za ten model aby osiągnął podium w konkursie Smile
Tylko wręgi pionowe są naklejane na 2mm, wszystkie pokłady, podłużnice i wodnice na tekturę 1mm  :-D
Podglądam od początku  :-D
Elementy P1a podkleiłem na 2mm tak jak było to w opisie choć wydawało mi się że będzie to za grube bo te elementy są podwójne tzn góra + spód co by razem dawało gr. 4mm. Tak przykleję tylko jedną stronę a od spodu rozrysuje w których miejscach mają być odpowiednie wręgi przyklejone.
P1a-P4a to wodnica dna, P5a-P8a to wodnica części nawodnej (to opcja dla waterliniowców  :-D), obie naklejane na 1mm (***) , w opisie jest błąd, coś się tam pomerdało  :-D.
Generalnie trzeba patrzeć na gwiazdki przy częściach
* -brystol
**- 0,5mm
***- 1mm
****-2mm
Ale budując model tak jak ja czyli z dnem to korzystam z P1a-P4a oraz P5A-P8a czy tak? Czyli ja podklejając elementy P1a-P4a 2mm tekturą uzyskałem grubość taką samo jak z elementami P5a-P8a tyle że ja tych elementów nie wykorzystam, dobrze to rozumie?
Sorki że tak się pytam ale nie chcę popełnić ogromnej gafy już na początku.
podklejając elementy P1a-P4a 2mm tekturą  uzyskałeś ten sam efekt  :-D w tym wypadku naklej cz. P5a-P8a bez podklejania tekturą od spodu cz P1a-P4a , będzie łatwiej przykleić wręgi z drugiej strony  :-D
Darecki, skoro w opisie jest błąd to orientujesz się może jak zostały wycięte elementy laserowe? Smile Czy grubość jest właściwa?
Nie wiem, ale tektury 2mm nie tnie się laserem więc wszystko na pewno jest OK  :-D
Pomalutku do przodu szkielet przez całą noc schnął przytwierdzony do blatu stołu i sklejony cyjanokrylem, teraz prace trwają nad częścią denną gdzie po sklejeniu znów pozostawię szkielet przytwierdzony do blatu by za pobiec skręceniu całości, zobaczymy co z tego wyjdzie Wink
[Obrazek: 47bx.th.jpg]
[Obrazek: 39zr.th.jpg]
Szkielet już na ukończeniu, wszystko już podklejone i wycięte, więc podam troszkę liczb:
Na podklejenie elementów szkieletu poszło
-2 tubki butaprenu  (10zł)
-2 arkusze tektury 2mm (5zł)
-5 arkuszy tektury 1mm  (12.5zł)
a więc koszt szkieletu 27.5, więc nie trudno policzyć że prawie 100zł gdybym kupił wycięty laserowo, jednak wycinanie wręg w tekturze 2mm swoje robi, po za tym była także inhalacja przy butaprenie a w tak upalne dni swoje to robi :roll: ale mam już to za sobą, i pomału będę przechodzić w etap bardziej przyjemny jednakże przy którym mogę dorobić się paru siwych włosów (oby nie).
[Obrazek: e0tg.th.jpg]
Stron: 1 2