PaperModels.pl

Pełna wersja: Profesjonalne narzędzia modelarskie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam w poniższym linku pokazane są fotki zdjęć czy któryś z was używa takowych narzędzi ?
I gdzie one są dostępne ? bo to co widzę to profeska.
Przyznaję ,ze nie które przydały by się bo robienie na oko to już nie bardzo mi pasuje.

http://paulbudzik.com/tools-techniques/M...tools.html


Pozdrawiam. Seb.
Z tego co widzę w linku mam tylko cyfrową suwmiarkę, kupiona dawno temu w Biedronce. Powiem tylko tyle, że mam, używam sporadycznie, raczej nie do modelarskich celów.
Drugie narzędzie to tzw "profiler" lub w moim branżowym slangu "grzebień" (rys.24 w linku), służy do sprawdzania kształtu, np do symetrycznego przeniesienia jednej strony "modelu" na drugą itd. W naszym modelarstwie raczej nie przydatne ze względu na rozmiary.
Rożne cyrkle, linijki z różnymi miarkami wg mnie też tak sobie przydatne. Ludzie lubią sobie utrudniać proste rzeczy.
Sebastianie, na pewno mikromierz w naszym fachu potrzebny Ci nie będzie  :razz:
Suwmiarka Ci się przyda do miarkowania tekturki i kartoniku :mrgreen:

Taka profeska jak pamiętam to za "komuny" też była :lol:
Jako mechanik z zawodu i na potrzeby edukacyjne do szkoły naciągnąłem kiedyś rodziców na takie narzędzia (oprócz kontomierza)
Ja używam suwmiarki bardzo często, jako, że na moich czołgach sam tworzę części na podstawie modeli plastikowych - do standardu jednak i nowszych modeli nie jest ona raczej zbyt potrzebna.
Dexiu, a do czego służy "kontomierz" :mrgreen: :mrgreen: , czyżby do pomiaru stanu kont  :mrgreen: :razz: :wink:
Czytaliście ostatni numer Aeroplanu? Okazuje się że najwybitniejsi modelarze na świecie , przynajmniej ci wymienieni w artykule Wink nie używają żadnych skomplikowanych narzędzi...
Grzebień profilowy i cyrkiel z rzymską śrubą używam czasem w modelach plastikowych. Ale jakość tego pierwszego dostępnego w handlu u nas jest bardzo zła. Natomiast cyrkiel z rzymską śrubą polecam każdemu do przenoszenia wymiarów niezastąpiony.
Kiedyś " za tej brzydkiej komuny" takie zestawy cyrkli produkowała( raczej produkowało) przedsiębiorstwo SKALA- były bardzo dobre, mordowałem się tym wykonując rysunki techniczne tuszem.
Co do narzędzi to te sprzęty z rys. nr 6 są raczej nie bardzo przydatne; to tzw. macaki, ten po lewej służy do mierzenia wymiarów zewnętrznych , po prawej wewnętrznych. ja używam takowych, tyle że do pomiaru na dachach. więc są lekko większe.