PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Parowóz TY 2 Floridsdorf 1:25 ANGRAF
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam was wszystkich, w mojej pierwszej relacji, jestem nowym forumowiczem jednak relację śledzę na waszym i innych forach od kiedy zajmuję się modelarstwem a zajmuję się od prawie roku. Wczoraj jedank postanowiłem podzielić się moją relacją z budowy modelu TY 2 wydawnictwa ANGRAF, jest to nowa wersja tego modelu wydanego po przez właśnie te wydawnictwo, podobno oprócz całkowicie innego tendra niczym innym zbytnio się nie rożni. Model posiadam ze wszystkimi wynalazkami do niego jakie się ukazały tzn. elementami wyciętymi laserowo.
[Obrazek: mfsl.th.jpg]

Budowę rozpocząłem standardowo od budowy osoji, na same elementy poszło jak na razie prawie 400 śrub a końca jeszcze nie widać ale myślę że warto troszkę się pomęczyć by efekt na końcu był zadowalający. Model będę w całości malował, gdyż malowane modele parowozów wyglądają dużo lepiej niż budowane w standardzie.
[Obrazek: pfx8.th.jpg]
[Obrazek: jvcm.th.jpg]
[Obrazek: h4tn.th.jpg]
Ostoja pomału składa się w całość zostały jeszcze poprzeczne wzmocnienia w środku, i może iść na lakiernie. W użyciu miałem dwa rodzaje śrub z ANSWER i DRAFT MODEL i muszę przyznać że z answer są zdecydowanie lepsze lepiej je się odcina i nie rozwarstwiają się tak.
A tak wygląda ostoja na chwilę obecną.
[Obrazek: qdc5.th.jpg] [Obrazek: 3ud2.th.jpg]
Poszła pierwsza warstwa podkładu pod ostoje, jutro pójdzie druga by domalować resztę tego czego nie udało się za pierwszym razem.
[Obrazek: gk28.th.jpg] [Obrazek: x4vd.th.jpg]
Pomału do przodu...
[Obrazek: pul7.th.jpg]
Żeby nie było że przy modelu przestój, nic z tego prace nie co wolniej ale posuwają się do przodu.
[Obrazek: ussu.th.jpg] [Obrazek: 6aj8.th.jpg]
Twoja robota wygląda świetnie, nie wiem dlaczego nikt do tej pory tego nie zauważył. Pewnie odwagi nikt niema żeby napisać coś sensownego. Szkoda będzie po docelowym malowaniu zafajdać to jakimś bezsensownym brudem. Ja lubię jak jest tak delikatnie przykurzone Wink. Jeszcze raz powiem - ŚWIETNA ROBOTA!! PDT_Armataz_01_34
Cieszę że się podoba tym bardziej że to w zasadzie mój 3 model który sklejam. Prace na chwilę obecną trwają nad drugim silnikiem.
[Obrazek: 7i8r.th.jpg]
Jedziemy dalej z tym koksem, trzeba korzystać  wolnego czasu który ostatnio mam bo nie wiadomo ile to potrwa. Dziś skończony został drugi silnik, a jutro ostoja wjedzie na lakiernie gdzie będzie pomalowana na czarno.
[Obrazek: u5u3.th.jpg] [Obrazek: aicn.th.jpg]
Świetnie idzie będę podglądał.  :mrgreen: