PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Model na termin czyli Avro 504 K / GPM /
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

17 września 1913 roku na stacji lotniczej Hendon miał miejsce oblot AVRO 504  zapewne nikt z obecnych wtedy widzów nie przypuszczał że ta pokraczna z wyglądu maszyna biorąc nawet ówczesne standardy będzie miała przed sobą tak wielką przyszłość. AVRO 504 latało na wszystkich kontynentach wykorzystywane do wielu zadań Nikołaj Polikarpow stworzył swojego Po-2 wzorując się na 504-ce. Był również wykorzystywany  w Polskim lotnictwie oraz w instytucie lotnictwa. Z racji tego że był produkowany w dużych seriach więc do dnia dzisiejszego w prywatnych rękach jest kilka egzemplarzy latających. Kartonowe AVRO 504 wydało GPM w wersji K i Polskim malowaniu, model postanowiłem skleić na termin tzn. ma być gotowy na 100 rocznicę oblotu. Udało się . Model jest sklejony bez specjalnej ingerencji w wycinankę, jedyna poważną zmianą jest zastąpienie ,,papierowego” silnika dokładniejszą kopią zrobioną z żywicy. Jest to mój pierwszy model w którym zdecydowałem się na użycie farb olejnych i suchych pasteli, inspiracją dla tego typu działań był DH-6 który wyszedł spod palców Cotleta a którego ogromnie mu zazdroszczę. Zapewne w niektórych momentach przegiąłem ale kamień milowy nie może być idealny.  Modelik otrzymał podstawkę by można było położyć gdzieś zdjęte okapotowanie silnika , dodana jest jeszcze tabliczka informująca że samolocik świętuje pierwszą setkę. Zapraszam do galerii i życzę przyjemnego oglądania i może ktoś zanuci jubilatowi 100 lat !!!

Trochę zbliżeń na model:

[Obrazek: th_DSCF6688_zps8d7751bb.jpg] [Obrazek: th_DSCF6695_zps1e475044.jpg] [Obrazek: th_DSCF6696_zpsbd17fc91.jpg] [Obrazek: th_DSCF6704_zps92c7e02f.jpg] [Obrazek: th_DSCF6705_zps50e1b159.jpg] [Obrazek: th_DSCF6707_zps78d926bc.jpg] [Obrazek: th_DSCF6709_zps64a7a0d3.jpg] [Obrazek: th_DSCF6711_zpse1f0bd8a.jpg] [Obrazek: th_DSCF6712_zpsc721e6fc.jpg] [Obrazek: th_DSCF6713_zpse016c613.jpg] [Obrazek: th_DSCF6715_zps327a08f4.jpg] [Obrazek: th_DSCF6720_zps0995c02e.jpg] [Obrazek: th_DSCF6721_zps279b3437.jpg] [Obrazek: th_DSCF6722_zpse48d0546.jpg] [Obrazek: th_DSCF6723_zpsae54aa44.jpg]

A tak prezentuje się model plus podstawka 

[Obrazek: th_DSCF6724_zpsb314661b.jpg] [Obrazek: th_DSCF6728_zps374cbee0.jpg] [Obrazek: th_DSCF6729_zps08656819.jpg] [Obrazek: th_DSCF6730_zpse295d41f.jpg] [Obrazek: th_DSCF6731_zps2b457030.jpg] [Obrazek: th_DSCF6732_zps4cb43e0b.jpg] [Obrazek: th_DSCF6735_zpsb70ece2b.jpg] [Obrazek: th_DSCF6736_zpsbe739c11.jpg] [Obrazek: th_DSCF6737_zps202f6132.jpg] [Obrazek: th_DSCF6739_zps506cd8de.jpg]



A na zakończenie trochę jesiennego słońca na parapecie, po raz pierwszy się odważyłem fotografować model w takiej scenerii i jestem zadowolony z efektów. Nie taki diabeł czarny jak go malują  :mrgreen:.

[Obrazek: th_DSCF6747_zps4ca50629.jpg] [Obrazek: th_DSCF6748_zps421b8f51.jpg] [Obrazek: th_DSCF6750_zps12bde047.jpg] [Obrazek: th_DSCF6752_zps69174b80.jpg] [Obrazek: th_DSCF6754_zpsa610d867.jpg] [Obrazek: th_DSCF6755_zpsa4858085.jpg] [Obrazek: th_DSCF6756_zpsbbfcf10b.jpg]  [Obrazek: th_DSCF6758_zps2d842487.jpg] [Obrazek: th_DSCF6759_zps5fe3de0a.jpg] [Obrazek: th_DSCF6760_zps1b1024e9.jpg] [Obrazek: th_DSCF6761_zps942c7ab2.jpg] [Obrazek: th_DSCF6762_zps26ffc13d.jpg] [Obrazek: th_DSCF6763_zps34b992f3.jpg] [Obrazek: th_DSCF6764_zps744146bf.jpg]

Pozdrawiam.

Paweł O.
Witam
Piękny model!
Perfekcyjnie wykonany.  PDT_Armataz_01_34
Malowany? wspominałeś coś o farbach olejnych...
Linki z żyłki czy jakaś gumonitka? Idealnie ponapinane.
Wydaje mi się, że trochę za bardzo utytłany. Ale poza tym wszystko bez zarzutu
Pozdrawiam
Paweł O - a czy jubilat nie obrazi się za nucenie sto lat :grin: :wink:
Może lepiej śpiewać 200 lat. Chyba, że za rok na torciku postawimy modelowi 1 świeczkę  Wink
Piękna galeria w trzech pięknych seriach.
PDT_Armataz_01_34 :milbravo:  PDT_Armataz_01_34 :milbravo:  PDT_Armataz_01_34 :milbravo:
Pytanko: połączenie dolnych płatów z kadłubem to tak ma być, czy też coś się przytrafiło?
Pozdrawiam i idę jeszcze raz oglądać galerię.
Lukee - naciągi to EZ-line znajdziesz to cudo w internetowych sklepach modelarski w dwóch grubościach polecam!!!
kajym - płaty sa OK to znaczy tak ma być.

Cieszę się że się model podoba
Pawle " Miód "  Fajny model .Pozdrawiam .
Dawno dawno temu, pewnie nieznany mi z imienia i nazwiska modelarz powiedział taką oto mądrość: Jeśli kiedyś skleisz idealny model, musisz zacząć szukać nowego hobby, bo w tym nic więcej nie dasz rady osiągnąć. Myślę Pawle, że powinieneś zacząć szukać nowego zajęcia, bo wg. mnie w tym hobby więcej osiągnąć się nie da - skleiłeś idealny model. Podoba mi się w nim wszystko od wyboru tematu poprzez polskie malowanie, obecność silnika rotacyjnego, dwa płaty, plątaninę linek między nimi, karton jako budulec po - przede wszystkim - świetne, mistrzowskie wykonanie. Ba, "podoba mi się" to zdecydowanie za delikatne określenie tego co czuję oglądając Twoją pracę. Mógłbym godzinami siedzieć wpatrując się w monitor!
Piotrze proszę nie strasz, mnie się to hobby naprawdę podoba. Może skrzydło urwać co ?
:milbravo:
Kolejna perełka na forum.
lato się skończyło to i modelami sypnęło. W dodatku wysyp dwupłatów.
Pawle, gratulacje
Model prezentuje się po prostu świetnie.  PDT_Armataz_01_34
:milbravo:
Świetnie się prezentuje :milbravo:
Żywiczny silnik (i śmigło?) prezentuje się rewelacyjnie - jestem pod wrażeniem jak go pomalowałeś. Bardzo realistyczny element. PDT_Armataz_01_34
Może kwestia gustu, ale ja bym nawet dodał więcej olejnych zacieków, zwłaszcza od spodu.  Silniki z tego okresu puszczały olej jak sito  :wink:
Też może kwesia gustu, ale osobiście bałbym się tak postarzyć dolną powierzchnie skrzydeł. Rozumiem, że to pierwszy raz i łatwo przesadzić. Wydaje mi się, że byłoby dużo łatwiej i bezpieczniej użyć farby olejnej, która jest zliżona kolorem do koloru dolnej powierzchni, jedynie trochę ciemniejsza. Myślę, że efekt byłby bardziej subtelny ale jednocześnie dodałby dużo głębi tej powierzchni. Przyczepię się jszcze trochę do zdjęć :wink:. Jestem święcie przekonany, że na żywo model wygląda dwa razy lepiej!

Teraz czas na resztę cukru :mrgreen:
Super interujący model skleiłeś. Można długo przyglądać się zdjęciom odkrywając kolejne detale.  Nie odpuściłeś nawet napisów na oponach!
Jednym słowem: mniam-mniam!! Oby więcej takich modei spod Twojej ręki. Rewelacja Paweł! Życze powodzenia na konkursach z Avro!
:milbravo: :milbravo: i tyle :roll:
Raz jeszcze dzięki za cukier  :mrgreen:, jak to pisał poeta ,, cukier krzepi " a ja tego się będę trzymał. A co się tyczy malowania a właściwie suchych pasteli to poległem na samym końcu tzn. jak psiknąłem wszystko fiksatywą ( lakier do włosów ) to to co było jasne, ciepłe i pastelowe wyostrzyło barwy i wyszła... PDT_Armataz_01_19. A napis na oponach to eksperyment z szablonem, a szablon wykonał Pan Rafał Drzymulski z Draf-modelu za co z tego miejsca serdecznie dziękuję. Śmigło to karton bo mi się drewniane zepsuło i nie mam weny na nowe. A zdjęć to ja robic nie umiem i tak już zostanie.

AMEN
Gratuluję wspaniałego modelu!
Nie wiem jak u innych, ale u mnie takie mocne postarzenie, świetnie podkreśla tą okrągłą rocznicę.
Jak dla mnie idealnie trafiony w rocznicowy akcent, robi świetny klimat, jako całość, no i detale dodają smaku.

Pozdrawiam!