PaperModels.pl

Pełna wersja: Zestaw do malowania aerograf ze sprężarką w sklepie Lidl
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od 28-11-2013 w sklepach sieci Lidl dostępny będzie zestaw do malowania aerograf ze sprężarką w cenie 249 zł. Ciekawią mnie Wasze opinie na ten temat. Cena jest atrakcyjna. O ile sam "aerograf" to tylko prosty pistolet na farbę, to sam kompresor wygląda konkretnie.  Czy warto zainwestować w taki sprzęt, czy raczej lepiej wybrać coś droższego? Czy po zakupie lepszego aerografu można z użyciem tego kompresora malować kamuflaż na pojazdach pancernych? 

Dane zestawu:
- ze sprężonym powietrzem do 3 bar
- kompaktowa obudowa z uchwytem i praktyczną półką
- pistolet Single-Action z regulacją ilości przepływającej farby
- moc przyłączowa: 300 W
- maks. ciśnienie robocze: 3 bar
- moc oddawana: ok. 15 l/min
- akcesoria aerografu zawarte w zestawie: 1 pistolet Airbrush (Single Action), 1 wąż Airbrush (ok. 1 m), 1 pipeta, 2 szklane pojemniki do mieszania, 6 farb podstawowych + rozcieńczalnik
- akcesoria do sprężonego powietrza zawarte w zestawie: 1 pistolet natryskowy, 1 przewód sprężonego powietrza (ok. 1,6 m), 3 złączki do zaworów
- adapter do dmuchania materaców i iglica
- wymiary: ok. 21,5 x 14,4 x 21,5 cm (dł. x szer. x wys.)
- gwarancja: 3 lata

Link do artykułu: http://fanlidla.pl/gazetka/2013.11.28.ma...,sprezarka
Podłączyć jakąś butlę i reduktor i można działać, ale za taką cenę + dodatki to można od razu kupić komplet "kompresor modelarski".
Znam to badziewie...
Kupiłem coś takiego jako swój pierwszy aerograf za...70 zł w sklepie modelarskim w Łodzi kilka lat temu ( sam aerograf). Urządzenie tak kapryśne i nieprzewidywalne,że przydaje się jedynie do podnoszenia ciśnienia krwi :twisted:
Moim zdaniem urządzenie z błędem konstrukcyjnym - obudowa dyszy z dziurą na dyszę podającą farbę ; przez ta dziurę przepływ sprężonego powietrza jest zakłócony.
Jak ktoś chce wydać pieniądze-to raczej z myślą o kompresorze. Mój kompresor kupiony kilka lat temu kosztował 340 PLN, O jakości kompresora z LIDL'a sie nie wypowiem,bo nie znam. W tym przypadku "aerograf" dodany do zestawu tylko po to, by zadziałać marketingowo i pozbyć się z magazynów nie działającego narzędzia. W ten sposób zarobią na tym choć trochę,zamiast dokładać się do utylizacji... Wink
Acha - tego typu "aerograf" moim zdaniem nie nadaje się do malowania drobnego kamuflażu - raczej do malowania modelu w całości.
Podstawowa niewiadoma to ile Db toto emituje podczas pracy a to dość ważna kwestia no i swoją drogą żywotność sprzętu tej marki uważam za wysoce niezadowalającą  :roll:
Mariusz myęlę ze problem tkwi w czym innym, mam aero z Castoramy za 65 zł. Problem był podobny jak malowałem ze słoika, nie podawało mi farby, przerywał. Nabluzgałem się okrutnie, jednak zamianie słoika na otwarte naczynie śmiga jak szalony. Myślę że słoik nie ma odpowiedniego odpowietrznika na nakrętce, albo nie dostaje odpowiedniej ilości powietrza. Ktoś kto bardziej w tym siedzi może to wytłumaczyć lepiej. Ale jeśli chodzi o kompresor to warto się zastanowić.
Odradzałbym zakup tego ustrojstwa - przecież ten kompresor nie ma nawet regulacji ciśnienia - co jest dosyć kluczową sprawą przy malowaniu aero. O pistolecie z dolnym podawaniem farby też niewiele dobrego przeczytałem.
Za tą cenę można kupić na wiodącym portalu aukcyjnym sprawdzonego przez wielu "chiniola".
Omijaj to badziewie szerokim łukiem, lepej dołożyć kilka PLN-ów i zamówić profesjonalny sprzęt w sklepie modelarskim.
Zapomniałem dodać,że testowany przeze mnie opisany wcześniej "aerograf" był właśnie chińskiej produkcji... :wink:
Nie mam zamiaru nikogo odciągać od zakupu - ale w razie czego-ostrzegałem  Wink
Za taką kasę zbudujesz sobie bezszelestnego , wszystkomającego  , full wypasionego i w pełni profesjonalnego "lodówkowca".Relacji z budowy "lodówkowca" na czarnym forum kilka. Jeśli idzie o aerograf to coś podobnego mam ale używam do malowania większych powierzchni . Do precyzyjnego malowania się nie nadaje !!
Witam. Może nie wtrące się do tematu rareografu z Lidla ale skoro mowa o Lidlu to napewno kazdy widział też Parksajda do grawerowania. 6000 obrotów na minutkę. Myślałem o tym, żeby kupić to do szlifowania kółeczek i innych podobnych duperelek. Fajny ten szit taki mały, chowa się w łapce. Lepiej na czymś takim szlifować kółeczka niż na wiertarce. Miał ktoś doświadczenia z czymś takim? Polecił by to ktoś za tą cenę?
Antonov 26 mam pytanie jak tym szitem chcesz szlifować jak to jest grawerka i działa toto jak młot pneumatyczny ?.Luknij sobie tu http://www.youtube.com/watch?v=Pw4jfwrOH_I jak chcesz szlifować czymś z Lidla to tym http://fanlidla.pl/gazetka/2013.10.28.ga...,strona,19
Mam tego Parkside PMGS 12 B2-1, ma 20k obrotów, szlifowanie kółek pociągniętych SG to bajka, ale przydaje się nie tylko do tego. Za te pieniądze przyda się
Cofam wpis. Przepraszam masz rację :oops:
Antonov26  :-D pomyśl chwilunię zanim coś napiszesz. Podaj konkretnie typ sprzętu, który cię interesuje....bo piszesz o 6k obrotów a frezarka PMGS 12 B2-1 ma 20k obrotów więc o które urządzenie ci chodzi? hmm?? Zamiast szczekać zadaj konkretne pytanie a uzyskasz konkretną odpowiedź. I bez osobistych wycieczek na forum proszę....
No już już :mrgreen:. Piwko pssttt
A co powiecie o lampce z lupą, w Szczecinie jednego dnia poszły jak świeże bułki. Zdąrzyłęm jedną kupić, wnioski jakie się nasuwają po pierwszych dniach eksploatacji są następujące:

- dobre oświetlenie wymienne LED
- lupa jak dla mnie wystarczająca
- ramie wykonane z metalu chodzi sprawnie nie trzeba się z nim siłować, mankamentem może być plastikowy motylek z gwintem metalowym który zabezpiecza głowicę kulowa na której trzyma się lampa z lupą. Może okazać się nieżywotny.
- podstawa do której mocowane jest całe ramie również jest plastikowe, jest chyba największym minusem całego urządzenia.

Podsumowując za tą cenę nie wiem czy można kupić taką lampę lepiej wykonaną z oświetleniem LED, zwykłe kosztują w granicach 140 zł. Więc każdy kto myślał o takim zakupie wcześniej powinien udać się do LIDLA  PDT_Armataz_01_34
Konrado z tą lupą masz zapewe rację .Ale kup sobie tak porządną lupe nagłowną a zobaczysz różnicę.
Mi właśnie chodziło o dobre oświetlenie podczas pracy a lupa to jest dodatek, nie używam jej za często ale 2w1 to dla mnie dobre połączenie Smile