PaperModels.pl

Pełna wersja: Kompresor do aerografu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie do użytkowników aerografów. Czy tego typu kompresory są warte aby je brać pod uwagę i kupować? Czy może iść w coś takiego?

Oba typy są bezolejowe. Najczęściej taki kompresor ma gumowy tłok który z czasem się zaciera, różnie bywa z częściami .Do tego pierwszego typu są części do kupienia (dosyć drogie). Najlepiej iść do serwisu lodówek i kupić wydajny agregat od lodówki i zrobić za podobne pieniądze samemu tzw "lodówkowca". Można go wyposażyć w regulator ciśnienia, odstojnik do skroplonej wody i wyłącznik ciśnieniowy. Składałem ostatnio znajomemu. Koszt wyszedł niecałe 200zł. Sprzęt na lata. Na forach jest sporo tematów na temat takich samoróbek. W Castoramie można kupić głośny (96dB) kompresor olejowy z zbiornikiem wyrównawczym 10-20l, i do takiego zainstalować cichy agregat lodówkowy. Sam tak zrobiłem i używam już bez awarii 7lat. W serwisach agregaty do małych lodówek można kupić za 40-100zł... profesjonalne sprężarki Iwaty koszt od 1000 do 5000zł robione są na podobnych do agregatów lodówkowych sprężarkach.
ps.Przy zakupie takiego agregatu lodówkowego koniecznie sprawdzić czy ma instalacje do rozruchu i spytać serwisanta o sposób podłączenia. Taki agregat w lodówce pracuje w zamkniętym obiegu olejowo gazowym  nawet 30 lat dlatego są bardzo trwałe.
Zgadzam się z Vincentem miałem pierwszego i działał jakieś 3 lata sprzedałem i nadal był sprawny. Aktualnie też działam na "lodówkowcu"  jest bardzo cichy plus butla. Jest cichszy. Jak już to od razu budować składaka.