PaperModels.pl

Pełna wersja: Polak robi zdjęcia - niesamowite
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej,
nie wiem czy mieliście okazję trafić na tego Pana, ale też na jego całą grupę spotterską. Są dość niesamowici i mają też sprzęt za jakieś 100 tys. zł.
http://www.hesja.pl/XPL/galeria/show/2
Mieli, bo Hesji dmuchneli obiektyw. Znam ich osobiście (Hesje przelotnie) z Kifertem i Dyżkiem mieszkam w jednym mieście Smile
mistrz photoshopa. Zdjęcia piękne, ale tez pięknie podrasowane.
(23-08-2014, 11:28)raziel79 link napisał(a):mistrz photoshopa. Zdjęcia piękne, ale tez pięknie podrasowane.
widziałeś ? tutaj w większości przypadków będę Hesje bronił
(23-08-2014, 05:51)dexter link napisał(a):[quote author=raziel79 link=topic=13429.msg155785#msg155785 date=1408786135]
mistrz photoshopa. Zdjęcia piękne, ale tez pięknie podrasowane.
widziałeś ? tutaj w większości przypadków będę Hesje bronił
[/quote]

    Całe szczęście, że podałeś "w większości przypadków" bo HDRów całkiem sporo... A i sporo zdjęć filtrowanych i obrabianych do publikacji. Niestety ale surowe zdjęcie z aparatu nie wychodzi tak piękne jak to co możemy oglądać na tej stronie.  Wink

    Zachwyca jednak umiejętność odpowiedniego kadrowania i chwytania samolotu w atrakcyjnej "pozie" - to najważniejsze, dzięki tym artystycznym wręcz umiejętnościom możemy oglądać tak ciekawe ujęcia. Niebagatelnym znaczeniem jest też umiejętność wybrania odpowiedniego miejsca z którego się "strzela" i dobrania odpowiedniego obiektywu do sytuacji. Takich zdjęć nie robi się telefonem "przy okazji".
Pozdrawiam
(23-08-2014, 08:55)Lukee link napisał(a):Takich zdjęć nie robi się telefonem "przy okazji".

I tu się trzeba zgodzić. Zaliczyłem kilka imprez lotniczych i wiem ze zrobienie dobrego zdjęcia samolotu lecącego kilkaset km/h jest sztuką. Sprzęt tez nie ogrywa najważniejszej roli. liczy się talent i umiejętności. mam znajomego co ze sprzętem ze średniej pulki wyciska niesamowite rzeczy.
Każde zdjęcie wymaga obróbki czy to do albumu czy do gazety czy też na stronę. Zawsze ale to zawsze będzie jakaś ingerencja w zdjęcie. Facet prowadzi szkolenia z fotografii lotniczej więc można się poczłapać i zobaczyć ile w tym jest obróbki. J

Ma on po prostu oko do robienia dobrych zdjęć.