PaperModels.pl

Pełna wersja: Lakier bezbarwny model master
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
CześćSmile
Dawno mnie tu nie było i pewnie niewielu forumowiczów mnie jeszcze pamięta :oops:. Po dłuższej przerwie postanowiłem nieco podłubać przy modelu. Po odkurzeniu wszystkich narzędzi i przyborów okazało się, że lakier model master No 1561 (glosscote, w słoiczku 50ml) wygląda nieco dziwnie. Rozwarstwił się do tego ma żółtawy kolor (z tego co pamiętam powinien być raczej bezbarwny :mrgreenSmile. Po otworzeniu okazało się, że na dole powstało galaretowate coś co mimo intensywnego mieszania nie łączy się z resztą. Komuś też przytrafiło się coś takiego?
W sprawie znalezienia odpowiedzi na zagadkę nie pomogę, ale mogę Ci wysłać taki sam lakier nigdy przeze mnie nie użyty. Niestety ma z 10 lat.
Nie zastanawiaj się tylko wyrzuć go od razu i kup nowy. Ja swój okręt potraktowałem takim starym humbrolem i niestety właśnie zastanawiam się już od dłuższego czasu czy zacząć model od początku. Po prostu wycinanka przybrała niezdrowy żółty kolor. Szkoda mi teraz modelu więc kombinuję kontynuować ale pociągnąć tym starym lakierem wszystko...
Pozdrawiam
Lakier spisałem na straty od razu po tym jak zobaczyłem co się z nim stało. Zastanawia mnie tylko co sprawiło, że zachował się w ten sposób.
Tlen i czas.