PaperModels.pl

Pełna wersja: Reflektor w modelach czyli takie małe a cieszy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielu z was klejąc model w standardzie chciało by się porwać aby coś ciutke przerobić.Wybór może paść na Reflektor Smile
Klejąc reflektor do Rudego wpadłem na pomysł aby zrobić taki doświadczalny.Dla forum.Noi zrobiłem.A więc zapraszam i Proszę o was żebyście poeksperymentowali tak jak opisałem.

A więc zaczełem od samej obudowy.Zrobiłem prosty szperacz.
[Obrazek: f71eaebf3aa995acm.jpg]
Teraz przyszła pora na te srebrne[nie wiem jak nazwać] które znajduje się w szperaczu.Należy dokładnie uformować.Takie sreberko wziełem akurat z czekolady.
[Obrazek: d45ac2dfcb7d4487m.jpg]
Następny krok to Przyklejenie sreberka do obudowy
[Obrazek: 7fa0f2dd9dbcc9e6m.jpg][Obrazek: 231af8aa212e6da6m.jpg]
Następnie należy wyciąć zbędne sreberko
[Obrazek: d1627ee4d2ba49e2m.jpg]
Teraz będzie same serce reflektora czyli zarówka.Ja ją wykonałem z kulki do pochłaniania wilgoci.Można znaleść w pudełkach z butami lub z innymi przedmiotami narażoymi na wilgoć.[Obrazek: 1670eadbe833d6eem.jpg]
Na koniec wystarczy przykleić klosz i WŁA LA.
[Obrazek: 68a7814f633dcc08m.jpg]
i z reflektorem do t-34
[Obrazek: 24558ff890bf27edm.jpg]
UWAGAzarówkę i klosz nie wolno przyklejać klejami typu superglue.Do przyklejania użyłem lakieru bezbarwnego.
Życzę udanej zabawy PDT_Armataz_01_01
To srebrne w środku to odbłyśnik :wink: Spoko ten reflektor. Dla niewiedzących - nie można kleić tego cyjanoakrylem bo nam szybka "zaparuje" na biało. Przejeżdżając ostrzem skalpela po wewnętrznej stronie szybki można zrobić imitacje żaluzji w reflektorza, jak to jest np. na okrętach.
Siemanko Grzegorz!
Pozwolę sobie zaprezentować w Twoim wątku inny, nieco trudniejszy sposób na reflektory ale jako, że nie ma sensu zaśmiecać forum to wrzucam linka do mojej relacji gdzie jest on już raz opisany :
http://www.papermodels.pl/topics1/relacj...323,30.htm
Może komuś się to przyda :wink:
Pozdro!
Jaroslav
cholerka właśnie nie mam pociskuSmile.mam tylko łuski.
Swego czasu znalazłem na strzelnicy pocisk w stanie nienaruszonym. Może skorzystam z patentu xD Wydaje mi się tylko, że TT-tka nie była zasilana nabojami kalibru 7,62mm tylko 9mm. Jakiś czas temu strzelałem z tego radzieckiego cuda więc raczej się nie mylę.

Pozdrawiam
Otóż Panie Kolego jesteś w błędzie i serdecznie zapraszam do poszerzenia horyzontów w zakresie broni palnej....
Strzelałeś z "tego radzieckiego cuda"? i miało 9mm???
Jeżeli miało 9mm to może Glocka albo S&W miałeś w rękach? bo radzieckiej konstrukcji to słynne ze swej niecelności "czak'i" czyli P-64 były a z tego raczej nie strzelałeś tym bardziej, że już dawno zostały wycofane ze stanu wszystkich służb mundurowych w RP
Możliwe więc pozostają wersje rozwojowe "czaka" P-83/93 napędzane amunicją 9/19Makarow, lub 9/18Para ale tych również nie wypadałoby "cudami" nazywać.
Są to konstrukcje wywodzące się z P-64 projektu Makarowa i z TT-tką nie mają nic wspólnego (poza tym, że strzelają :wink: )
TT-tka z kolei czyli Tokariev Wz.33 i jej poprawione wersje były/są napędzane amunicją 7,62
Gwoli wyjaśnienia w relacji użyłem pocisku od TT-tki oraz łusek od TT i AKMS
Pozdro!

Jaroslav
Jaroslaw: masz rację, mój błąd. Strzelałem dokładnie z Tokareva TT wz.1933. Sprawdziłem i amunicja to 7,62 -> zwracam honor :oops:
Po prostu zmyliła mnie łuska z AK, której użyłeś w relacji, a wzroku o dokładności suwmiarki też nie mam.
Żeby Glocka i Smith&Wesson pomylić z TT to aż taki cieć nie jestem, a używając wyrażenia "cudo" miałem na myśli to, że ta broń jest już bardzo stara no i bardzo wytrzymała - nawet piach jest jej nie straszny. A to, że czerwonoarmiści się na nią skarżyli to już inna bajka...


Pozdrawiam
Siemka!
Kolego Dreedlord za "ciecia" to ja Ciebie nie uważam, choćby z tego powodu, że jeszcze nie mialem przyjemności Cię osobiście poznać,i nie mam zwyczaju "oceniać książki po okładce" a poza tym to nie to forum, żeby się nawzajem epitetami obrzucać :wink:
Jeżeli udało mi się choć w minimalnym stopniu wzbudzić w Tobie ciekawość, to jest to dla mnie kolejny "kop" motywujący do udzielania się nadal na Tym forum i cieszy mnie to :grin:
Pozdro!

PS: łuska od AK ma również kal. 7,62mm...
Podstawową wizualną różnicą między wspomnianymi typami amunicji jest przewężenie łuski w okolicy obsady pocisku :wink: przy kal. 9mm coś takiego nie występuje....
:wink: Jeśli chodzi o wzrok o dokładności suwmiarki to chodziło mi o sam pocisk. Po prostu zmyliła mnie łuska z kałacha i nie znałem kalibru TT-tki Smile
Ciekawość wzbudziłeś, poczytałem sobie nieco więcej o samej TT-tce.

Pozdrawiam,
Kamil