PaperModels.pl

Pełna wersja: [N] SKLEJ-MODEL nr 4 - Amerykański kuter USCG-20
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: sm04front.jpg]

[Obrazek: sm04foto01.jpg]
Zdj. pow. - surówka modelu w trakcie składania w całość, wkrótce kompletne zdjęcia.

W końcu po cichej premierze na konkursie w Lublinie, Sklej-Model doczekał się oficjalnej premiery!

Tematem najnowszego numeru jest kuter amerykańskiej straży ochrony wybrzeża USCG-20. Opracowany jest on w skali 1:100. Autor: Jerzy Janukowicz.

Model przedstawia okręcik na stan z czerwca 1944r. Brał on udział podczas lądowania w Normandii, gdzie osłaniał pozostałe jednostki floty.

- format 32 x 22 cm
- 1 arkusz uwag ogólnych
- 5 arkuszy z rysunkami montażowymi
- 2 arkusze kartonowe do wycinania
- 2 arkusze zwykłego papieru części do poklejenia oraz szablony
- czarno-białe "kreskowe" rysunki montażowe - 110 rysunków
- druk offsetowy (dwustronny)

Cena: 26 zł.
Dostępny komplet wręg laserowych i podstawka w cenie 14 zł.

Więcej zdjęć, przykładowe arkusze na http://sklej-model.pl
Podobnie jak armatę oglądałem go w Lublinie. Robi bardzo pozytywne wrażenie, chociaż jak na moje oczy za dużo drobnicy, co dla niektórych może to być wielkim plusem.
Fajny! Już zamowiłemSmile
Kupiłem w Lublinie. Jurgen jakbyś podał nr farby do retuszu było by extra.
Ale że "do samodzielnego wycięcia i sklejenia"???? To trzeba samodzielnie ciąć i kleić?? Matko jedyna... Wink A na serio- kleiłbym, ale tradycyjnie, tylko 1:200.
Vansen - okładka była projektowana pod kątem osób nieobeznanych z tematem. Patrzysz na logo - i ten własnie podtytuł i wszystko jasne. Szybka informacja czym jest produkt - i to się sprawdza w praktyce.

Navi - przy najbliższej wizycie w sklepie modelarskim spróbuję dobrać odpowiednie kolory farbek.

A tymczasem na życzenie wstawiam również podgląd arkusza z częściami kartonowymi. Jest on wydrukowany na papierze 150g:

[Obrazek: sm04arkusz01.jpg]

Części z lewej strony arkusza mają zadruk dwustronny. Na rewersie nadrukowana jest apla w kolorze części.
Witajcie!

Z kronikarskiego obowiązku wstawię jeszcze zdjęcia złożonego laserowego zestawu:

[Obrazek: sm04laser.JPG]

I przepraszam za wykopalinę tematu, dopiero teraz udało mi się zrobić zdjęcia. Poprzednie zestawy rozeszły się zanim zdążyłem zrobić zdjęcia.

Poniżej podaję wzory farb do ratuszu krawędzi:
PACTRA 4750 (Gunship Gray)
HUMBROL 96
TAMIYA XF50

Jest to jeden kolor w przeliczeniu na różnych producentów. Kolor dobrałem na podstawie obserwacji w sklepie modelarskim. Tamiya XF50 wydawała się być idealna. Pozostałe dobrane wg przeliczników.

Dochodzi to tego oczywiście jeszcze kolor czarny mat. Pokładu, który (jako jedyna część) jest w innym kolorze nie ma co retuszować, gdyż z każdej strony obudowany jest burtami.

Jednocześnie chciałem też złożyć deklarację, że wydawnictwo Sklej-Model w zamian za możliwość zaprezentowania na tym forum swoich produktów, obejmuje taki nieoficjalny patronat medialny nad forum http://www.papermodels.pl i od najbliższego numeru szóstego zamieści banery reklamowe forum http://www.papermodels.pl na łamach wydawanych modeli jak i na stronie internetowej.

--