PaperModels.pl

Pełna wersja: Prośba o pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam prośbę, może jest ktoś na forum kto się zna za pociskach z czasów II wojny światowej i pomoże określić co to za pocisk? Dodam że ma ok 60 cm długości. [Obrazek: 03db2dc1be06f967med.jpg]
Rozdzielnego ładowania, a więc haubica lub haubico armata. Nie ma pierścieni wiodących , więc został wystrzelony. Jeżeli przeleciał 200 metrów zdążył się uzbroić. Nie dotykaj go.
Spoko pocisków było 5 już dawno na poligonie zostały zneutralizowane. Pytam się bo chciałem troszkę się dowiedzieć o amunicji z czasów II wojny. Jeśli by ktoś miał link do strony z opisem amunicji z tego okresu, to był bym wdzięczny za podanie goSmile
Mówisz i masz  :twisted:

https://www.google.pl/#q=amunicja+z+czas...9Bwiatowej

Pozdrawiam i miłego czytania
Super dzięki za linka tylko te strony to ja już dawno przejrzałem. To są tylko artykułu z reportaży z całego kraju gdzie ktoś coś znalazł, a mnie by interesował konkretny spis pocisków z czasów II wojny.
Skoro wiesz, że było ich 5 i zostały na poligonie zneutralizowane to pewnie wiesz też kiedy i na jakim poligonie więc najrozsądniej było by chyba zapytać na forum Odkrywcy.
Jeżeli liczysz, że ktoś Ci poda na tacy "konkretny spis pocisków z czasów II wojny" to się przeliczysz...Temat jest ogromnie szeroki a bibliografia jeszcze szersza.... Szukaj a znajdziesz. Jeżeli temat Cię tak bardzo interesuje to zawsze możesz zostać tym pierwszym, który zrobi rzetelną stronę poświęconą pociskom artyleryjskim z okresu II WŚ Wink