PaperModels.pl

Pełna wersja: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
  [Obrazek: kk24_Hurricane_1_zpsnegzov41.jpg]

    Tematem, dwudziestego czwartego numeru "Kartonowej Kolekcji" jest samolot myśliwski Hawker Hurricane Mk IIB w oznakowaniu polskiego, 318 Dywizjonu Myśliwsko-Rozpoznawczego "Gdańskiego". Prezentowana maszyna w wersji tropikalnej (HV893) była użytkowana jesienią 1943 roku i nosi typowy kamuflaż "pustynny". 318 Dywizjon w tym czasie przechodził szkolenie na Bliskim Wschodzie (Palestyna, Egipt) i do lotów treningowych wykorzystywał Hurricany różnych wersji, w tym egzemplarz będący bohaterem tego numeru.
    Model został opracowany w skali 1:33 i bazuje na wcześniej wydanym Hurricanie Mk I (nr 15 Kartonowej Kolekcji). Autor opracowania: Paweł Mistewicz. Części modelu (408 szt) zawierają się na 6 arkuszach kartonu offsetowego, w tym czterech kolorowych. Wszystkie powierzchnie sterowe zaprojektowane jako dzielone (lotki, stery wysokości, ster kierunku). Replika samolotu delikatnie waloryzowana graficznie. Model określam jako dość trudny i wymagający nieco uwagi, choć większości modelarzom obeznanych z kartonową materią nie powinien sprawić większych kłopotów.
      Zawartość numeru to: 6 arkuszy kartonu offsetowego z częściami modelu, rys historyczny (1 strona), instrukcja montażu (6 stron, w tym 3 z rysunkami), rysunek zestawieniowy (1 strona) oraz krótki opis działalności 318 Dywizjonu (1 strona).
          Numer KK z modelem samolotu Hurricane Mk IIB będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od środy, to jest 25 listopada. Cena detaliczna zeszytu to 25 zł. Z dodatków dostępny jest w sprzedaży u wydawcy tradycyjny zestaw elementów wycinanych laserem w cenie 15 zł.
P.S. Z powodów technicznych strona internetowa wydawcy będzie zaktualizowana w późniejszym terminie.
    Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego i przykładowy arkusz. Do budowy modelu roboczego na poniższych fotkach wykorzystałem wręgi laserowe.

[Obrazek: th_kk24_okladka_zpszb0k9a4j.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Hurricane_2_zps83l4vngt.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Huricane_3_zpskdgodbaq.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Hurricane_6_zpsnlwtbkm9.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Hurricane_arkusz_zpsikhktcdp.jpg]

Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz
Cieszyłem się dopóki nie zobaczyłem filtra pustynnego... Wygląda jak z zupełnie innej bajki, a raczej jakiegoś modelu dla zupełnie początkujących.
Nie tylko u Halińskiego odgrzewane kotlety mogą być smakowite.  Wink
:milbravo:
No to Ci powiem Pawełku, że zaskoczyłeś totalnie ... Łosie, eFSzesnastki, PeJedenastki już nadlatywały a Ty Hurasia wypuszczasz .... :milbravo:
W każdym razie jestem jutro rano w Empiku  :mrgreen:
Fajny, to już będzie mój szósty Hurricane PDT_Armataz_01_11
Panie Pawle, marzy mi się Cessna A-37 Dragonfly w kamuflażu z działań w czasie wojny wietnamskiej wydanej w "Kartonowej Kolekcji".
W razie czego mogę dostarczyć kilka bardzo szczegółowych zdjęć.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego marzenia.
Ha. Szukałem czegoś w pustynnych barwach no i jest Big Grin
Teraz muszę przejść się do Empiku.
Huraś jest już w moich rękach  :milbravo:
Każdy kto ma już Hurasia od PM będzie czuł swoiste deja vu ale przecież nie może być inaczej - wielki plus za malowanie.

A ponieważ opracowanie tego modelu nie mogło mojemu drogiemu Wydawcy (znanemu również z pracowitości) zająć zbyt wiele czasu więc tuszę, że szykuje dla nas coś naprawdę nowego lub gruntownie zmodernizowanego. Am I right?  PDT_Armataz_01_35

:wink:
Myślę, że po tylu samolotach czas na jakąś pancerkę albo okręcik. Takie nowe wydanie Pioruna czy Teciaka też by było fajne.
Brakuje też Apache, UH-1, dobrego Hetzera.
Do tego kilka prostszych modeli dla juniorów. Może nie takie sylwetkowe, ale coś pokroju T70M wydanego w WAK z oddzielnymi prostymi kołami, bez konieczności robienia zawieszenia, gąski z pasków. Brakuje takich modeli.
Fajny samolocik :-) Pan Paweł jak zawsze staje na wysokości zadania. Lecę do Empiku.  :lol:
(24-11-2015, 07:24)Piotr D. link napisał(a): [ -> ]Cieszyłem się dopóki nie zobaczyłem filtra pustynnego... Wygląda jak z zupełnie innej bajki, a raczej jakiegoś modelu dla zupełnie początkujących.

Ja może się nie znam, ale moim zdaniem ten filtr wygląda trochę jak doklejone pudełko nawet w oryginale Wink Na dowód kilka zdjęć:

[Obrazek: Hurricane_Av_GB_4211_Abroad_p262_W.png]

[Obrazek: egyptian-hurricane_zps54a5ff1d.jpg]

Swoją drogą byłem przed chwilą w Empiku na Marszałkowskiej i albo jeszcze nie dostali albo już im się nakład rozszedł więc nie mogłem obejrzeć Sad

Pozdrawiam
Bonczydło
Na Twoich zdjęciach mało co widać. Zobacz tutaj (zwróć uwagę na przebieg linii łączenia blach na obudowie filtra - ona sporo mówi o jego przekroju):
[Obrazek: Clipboard01_2.jpg]