PaperModels.pl

Pełna wersja: limuzyna Citroen Kegresse B2 10CV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak człowiek z czymś zacznie to nie wiadomo kiedy skończyć zwłaszcza jeśli go to wciągnie... Big Grin 
Zabawy z półgąsienicówkami  ciąg dalszy  a raczej nowy etap.
Na tapetę trafia limuzyna sztabowa i wygląda tak :
[Obrazek: limuzyna_zpswome4vtj.jpg]
Jest  to jedyne znane mi  zdjęcie  tego pojazdu  tak nawiasem Confused

Prace rozpoczęte tradycyjnie od ramy która jest podstawą wszystkiego:
[Obrazek: limuz%20rama1_zpslhce5ooj.jpg]

[Obrazek: limuz%20rama_zpsdmypkdda.jpg]
 No i zaczątki nadwozia - szkielet wanny
[Obrazek: limuz%20szkielet1_zpsbb0p54zw.jpg]
[Obrazek: limuz%20szkielet_zpstsrvbcl8.jpg]

Eksperymentalnie model sklejam z  grubszego kartonu niż poprzednio P17 aby sprawdzić   kwestie  spasowania części   dla różnych grubości  kartonu. Odstąpiłem też z wykonywania szkieletu z  grubej tekturki  z uwagi na  dość cienkie ścianki wanny oraz ich  zagięcia. Mimo  iż żebra sklejone sa z dwóch warstw kartonu to całość ma wbrew pozorom wystarczającą sztywność. Czy jest to słuszne rozwiązanie to sie okaże  w dalszych  etapach klejenia Wink
Ale będzie żakuzji Big Grin

Fajne te Twoje projekty...
(09-05-2016, 07:35)Lukee napisał(a): [ -> ]Ale będzie żakuzji Big Grin

żakuzji ?!?!? Huh
(09-05-2016, 07:39)radett napisał(a): [ -> ]
(09-05-2016, 07:35)Lukee napisał(a): [ -> ]Ale będzie żakuzji Big Grin

żakuzji ?!?!? Huh

jak zamkniesz te szpary, nalejesz wody, zapuścisz motor to będzie żakuzi nie?
Lukee Wink
(09-05-2016, 09:58)Lukee napisał(a): [ -> ]jak zamkniesz te szpary, nalejesz wody, zapuścisz motor to będzie żakuzi nie?

Ach, Boryna..... 
a to przepraszam, nie zrozumiałem pytania Big Grin
Tematu ciąg dalszy
Wykonałem  chłodnicę:
[Obrazek: 765efe3eaa460600m.jpg]
[Obrazek: bf0f0f83b82b0a05m.jpg]
Praca posuwa się systematycznie do przodu. Przestoje wynikają  z faktu że  jest znane tylko JEDNO jego zdjęcie  tego pojazdu a w dodatku wiele na to wskazuje że pojazd nie był seryjnym wytworem  francuskiego przemysłu.  Fabryczne podwozie  zostało  najprawdopodobniej    zabudowane już  u nas w kraju. Na chwile obecną nie mam 100% pewności  czy  użyto  karoserii citroena model A czy  dopasowano  nadwozie z innej marki. Huh
Wszystko to razem  stanowi  trochę utrudnienia w  budowaniu modelu a przede wszystkim w dojściu do tego jak toto wyglądało na prawdę. 
W sumie takie "modelarstwo dochodzeniowe" ( jak to określił jeden z modelarzy) ma swój urok i bardzo mi się podoba Big Grin
Ciekawe, ciekawe. Chętnie popatrzę, w co się to rozwinie Smile
okleiłem szkielet kadłuba  i zrobiłem  siedzenia
[Obrazek: ce2c1d0632cfff43m.jpg]
[Obrazek: ce2c1d0632cfff43m.jpg]
[Obrazek: 3845c2d67f5e5b8cm.jpg]
Niee no żakuzi dwukomorowe! Bomba! Rolleyes 

A tak poza tym to z czego jest grill? Wygląda bardzo zacnie.

A przestój spowodowany dociekaniem prawdy jest jak najbardziej uzasadniony.
Nie to co u mnie...


Pozdrawiam
grill jest z  torebki  od herbaty Smile
Takie nietypowe projekty modeli , aż chcę się ogladać. Będę kibicować i podpatrywał.
W przerwie  między posiłkami    wydziergałem część  elementów zawieszenia - najbardziej  nielubiana przeze mnie  praca - elementy najdrobniejsze, najbardziej pracochłonne i najmniej  widowiskowe i najbardziej wkurzające  Tongue

[Obrazek: SAM_1831_zpsi9nvjqtf.jpg]
Prace posuwają się dalej  mam już  wykonany   cały zbiór  duperelków  do ramy  oraz część   drobnicy  do nadwozia.
  po złożeniu na sucho do kupy  podwozie  wygląda  następująco:
[Obrazek: limuzyna%20%20rama_zpstomv81od.jpg]
[/url]
[url=http://s987.photobucket.com/user/radett_2010/media/limuzyna%20%20rama_zpstomv81od.jpg.html]
[Obrazek: limuzyna%20rama1_zpsh5e9jquf.jpg]
W tle szykują się gąski  powolutku.
  te przeżółknięcia  to efekt polakierowania  kółek Angel
Goood dżab! Big Grin
No to Kolega pozamiatał ... Big Grin
Nie pozamiatał bo  drobnicy jeszcze sporo do dorobienia a ta która już jest zrobiona  to nieraz była zamiatana ( bo jak to zwykle bywa  te małe pchełki najlepiej lubią skakać  na dywan Dodgy ) tak więc jeszcze zamiatanie trochę przede mną jest Wink  
Na razie na sucho złożone to co już zrobione:
[Obrazek: SAM_1836_zpsynczcjvq.jpg]

[Obrazek: SAM_1835_zpsvfpoxs1u.jpg]
Generalnie model można uznać za ukończony. Wszystkie detale są wykonane i leżąc sobie w pudełku czekają spokojnie na ostateczny montaż. Strasznie dużo tej drobnicy.
 Całość złożyłem wstępnie  i wygląda na to że wszystko pasuje Big Grin .
Aby  móc zrobić zdjęcia i żeby  nie  rozpadło się to  przy tym,  zmuszony byłem  przymocować niektóre części "bluetackiem" i stąd  te szpary i niedociągnięcia na linii  okapotowania silnika, błotników czy kół napinających (z  których przykleiłem jedynie te zewnętrzne) i w paru innych miejscach.
Całość  prezentuje się następująco :
 podwozie:
[Obrazek: got%20podwozie%20limuz1_zpspyy8oskv.jpg]
[Obrazek: got%20podwozie%20limuz_zpsnwfwkg5v.jpg]
 z  dachem rozłożonym:
[Obrazek: got%20limuz%20dach_zpsga2it5wq.jpg]

[Obrazek: got%20limuz%20dach2_zpsm0z2pt5h.jpg]
z dachem  złożonym
 [Obrazek: got%20limuz%20cabrio_zpsgckhgzah.jpg]
[Obrazek: got%20limuz%20cabrio1_zpsnwfpr6xm.jpg]
[Obrazek: got.limuz%20cabrio%202_zpsoobdpskx.jpg]


Teraz  została  tylko prosta droga do lakierni i następnie sklejamy   w całość Tongue
Kurdebele, podoba mi się ten pokrak, czekam zatem na malowanie.
I ta ilość drobnych elementów. Wow. Dobra robota!
Aż żal przykrywać ramę nadwoziem. Smile
Czy gąsienice rządzą się podobnymi prawami jak opony? Nie znam się kompletnie na nich, ani na pojazdach takowe posiadających.
Tak, wiem że to na sucho pozakładane i nie ma to znaczenia na tym etapie, ale mam wrażenie, że gąsieice jadą do tyłu a auto do przodu Big Grin
(01-02-2017, 11:38)ges napisał(a): [ -> ]Czy gąsienice rządzą się podobnymi prawami jak opony? Nie znam się kompletnie na nich, ani na pojazdach takowe posiadających.
Tak, wiem że to na sucho pozakładane i nie ma to znaczenia na tym etapie, ale mam wrażenie, że gąsieice jadą do tyłu a auto do przodu Big Grin

Jak rozumiem chodzi o ułożenie "jodełki" bieżnika?  Zrobiłem tak jak widać na zdjęciu archiwalnym (jedynym tego pojazdu). Na zdjęciach  innych pojazdów posiadających gąsienice z takim samym bieżnikiem  również   "jodełka" jest tak ustawiona ,   chociaż na paru zdjęciach widać że bywała też zakładana odwrotnie Smile
Też się zastanawiałem nad tą gąsienicą i np. samochody pancerne wz.28 też mają w rożne strony ułożoną jodełkę. Widocznie jakiś cel tego był  Wink 
A jaki będzie kolor, taki zielony khaki?
(02-02-2017, 01:22)Gregory napisał(a): [ -> ]Też się zastanawiałem nad tą gąsienicą i np. samochody pancerne wz.28 też mają w rożne strony ułożoną jodełkę. Widocznie jakiś cel tego był  Wink 
A jaki będzie kolor, taki zielony khaki?

kolorystycznie bedzie odpowiadal wymogom okreslonym w przepisach malowania sprzetu z 28 roku czyli bedzie jednolity kolorochronny.
Co do celow zakladania gaski w roznych kierunkach bieznika to sadze ze wynikalo to po prostu z niechlujstwa niewiedzy i niskiej kultury technicznej. Zdarzlo sie tez zakladanie roznych opon na tej samej osi :-) Po prostu wtedy nie bylo jeszcze tak rygorysrycznych norm jak dzisiaj.
(02-02-2017, 01:43)radett napisał(a): [ -> ]
(02-02-2017, 01:22)Gregory napisał(a): [ -> ]Też się zastanawiałem nad tą gąsienicą i np. samochody pancerne wz.28 też mają w rożne strony ułożoną jodełkę. Widocznie jakiś cel tego był  Wink 
A jaki będzie kolor, taki zielony khaki?

(...)
Co do celow zakladania gaski w roznych kierunkach bieznika to sadze ze wynikalo to po prostu z niechlujstwa niewiedzy i niskiej kultury technicznej. Zdarzlo sie tez zakladanie roznych opon na tej samej osi :-) Po prostu wtedy nie bylo jeszcze tak rygorysrycznych norm jak dzisiaj.

A według mnie to było celowe działanie w celu zmylenia wroga. Jechał taki samochód z Krakowa do Warszawy a wróg szukał w Krakowie...

Ale po co w żakuzi koła i dach??
(02-02-2017, 02:19)Lukee napisał(a): [ -> ]Ale po co w żakuzi koła i dach??

Koła po to aby wszystko się ładnie toczyło a dach aby na głowe w wannie nie padało Big Grin
Stron: 1 2