PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] McLaren Mercedes MP4-13 1:18
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupiłem kiedyś taki oto dziwni model.
Jest to model, dodany do...kasety VHS(!) Philipsa. Po tekstach, obstawiam że był sprzedawany na rynku czeskim Wink
Instrukcja klejenia, jest po angielsku i po czesku.
Nigdzie nie ma informacji, jaka to skala. Mi pasuje na 1:18.

Model czekał, czekał i się doczekał. Zabrałem się za niego w święta.

Spodziewałem się, że będzie to model słabo opracowany i kiepsko skrojony - z racji tego, że to "reklamówka".
Myliłem się. Jest lepiej niż w niejednym pełnoprawnym, rodzimym modelu! Opracowanie wręcz idealnie.
Wszystko do siebie pasuje. A jeśli na zdjęciach widać, że jest inaczej, to winę ponosi sklejacz. Smile
Ciekawostką jest (mam nadzieję że widoczny na zdjęciach) kolor. Model, oprócz kolorów podstawowych, jest wydrukowany srebrnym pantonem.
Minusem jest papier - kreda. Podczas zginania, farba się łamała.

Kilka fotek:
[Obrazek: XXlMv5F.jpg]
[Obrazek: sDWwMTH.jpg]
[Obrazek: jjwKVDc.jpg]
[Obrazek: 1i5pOcn.jpg]
[Obrazek: Msm0uS0.jpg]
[Obrazek: ZdtBA9A.jpg]
[Obrazek: p09X2yN.jpg]

I jeszcze z lampą, co by srebrny zaświecił:
[Obrazek: hUTRhhC.jpg]
[Obrazek: a2KVWfM.jpg]

Koła nie są jeszcze przyklejone - postawione na sztukę, bo...
Z uwagi na to, że widać mnóstwo moich niedociągnięć, brzydki retusz, białe krawędzie to tu, to tam świecą, postanowiłem, przerobić model. Big Grin
Zeszlifuję i wyprowadzę nierówności, a całość pomaluję na czarno. Będzie czarny mat z jaskrawymi dodatkami.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Smile

C.D.N.
Przyjemny model. Faktycznie widać pęknięcia na krawędziach. Ale jak zapowiedziałeś, że to nie koniec to pewnie przedstawisz coś ciekawego z tego modelu  Smile

W filmie "Aniołki Charliego" była scena z podobnym bolidem. Czarny ale nie mat i jaskrawe dodatki.  Wink

[Obrazek: made-for-movie-indy-car-02.jpg]
Cześć.

Kolejny ciekawy temat w Twoim garażu, w bardzo dobrym wykonaniu.
odnośnie krawędzi, papier kredowy to trudna materia i pretensji mieć nie można że kolor się łamał.
Dużo wody musi upłynąć żeby opanować tą sztukę Smile

Również czekam na ciąg dalszy... Smile u Ciebie zawsze warto. Na pewno będzie ze smaczkiem Smile
Dzięki za motywację Wink

Raczej coś takiego chodzi mi po głowie:
[Obrazek: eTtR2h9.jpg]
Kolor jeszcze nie jest ustalony. Wink
Ale takie jakieś kreski na całym modelu.
OOOOO!!!!!

Jak dla mnie pierwsze malowanie. 
Może coś w deseń pojazdów z filmu Tron Legacy 2010 ??

[Obrazek: tron-legacy-light-bike_zpsgnh9cyiz.jpg]

Boild wyglądał by ciekawie Smile
Nie no, świecić to to nie będzie Wink
Bardziej chodzi mi o paski :-) zamiast zygazków. Chociaż te też źle nie wyglądają
Mazy mogą być  Big Grin
Ale chyba bardziej bym je widział jak zaznaczają kształt pojazdu. Mus czekać, na pewno nas zaskoczysz  Wink
Choć oglądałem swego czasu F1, to kleić nic z tego nigdy nie kleiłem. I teraz po tym co Ty pokazałeś - zaczynam żałować Smile Modelik miodzio BRAWO !!!