PaperModels.pl

Pełna wersja: F-86E-5 Hobby Model
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam , miało nie być tej galerii , ale uznałem , że pokażę i powiem tylko tyle , że model bardzo trudny. Trudności sprawiają te szare rendery szumnie nazwane rysunkami. Masa błędów i nie spasowań . Wzorowałem się na tej relacji Wojtka:

http://papermodels.pl/showthread.php?tid=7897

Dodam tylko do niej to czego nie robił Wojtek. Odpuście sobie sloty , szkoda nerwów i czasu i życzę dużo cierpliwości przy wnękach hamulców aerodynamicznych. Ja przestałem się starać przy skrzydłach. Wszędzie gdzie tylko możecie wzmacniajcie szkielet .Przy skrzydłach  dodać trzeba podposzycie tak jak zrobił to Wojtek. Kiedy sobie odpuściłem popełniłem sam kilka błędów. W przeciwieństwie do Wojtka ja zastosowałem żywiczne kółeczka z GPM-u bo jak je już kupiłem to nie będę marnował wydanych pieniążkówSmile, a moim zdaniem bardzo ładnie się prezentują.
Model naprawdę tylko dla doświadczonych i osób o stalowych nerwach. Na każdym kroku trzeba kombinować i myśleć z wyprzedzeniem. Niestety ten projekt chyba trochę Łukaszowi nie wyszedłSad.
A tutaj jeszcze ciekawostka która mnie motywowała do pracy

https://www.youtube.com/watch?v=FFk9JAvVxcA

A oto galeria:

[Obrazek: th_P1210085_zpswiduvsuw.jpg] [Obrazek: th_P1210087_zpstiyygrup.jpg] [Obrazek: th_P1210091_zpscez32ffg.jpg] [Obrazek: th_P1210100_zpsjsk0ynts.jpg] [Obrazek: th_P1210103_zps7wopv6fv.jpg] [Obrazek: th_P1210104_zps1zgrw8bj.jpg] [Obrazek: th_P1210111_zpsirjlp75i.jpg] [Obrazek: th_P1210113_zps9kckolrk.jpg] [Obrazek: th_P1210114_zpscuhz2e0q.jpg] [Obrazek: th_P1210119_zpsli2mxfbv.jpg] [Obrazek: th_P1210120_zps9kvpryvc.jpg] [Obrazek: th_P1210124_zpsb70ye8uy.jpg] [Obrazek: th_P1210128_zps8oizyxt6.jpg] [Obrazek: th_P1210129_zpsdfpcpnnw.jpg] [Obrazek: th_P1210133_zpsfnedcopn.jpg] [Obrazek: th_P1210140_zpsu2razxdq.jpg] [Obrazek: th_P1210142_zps8wh7cea0.jpg] [Obrazek: th_P1210144_zpsmh2t73ve.jpg]

Pozdrawiam.
Chyba masz pisane sklejać trudne modele.  Big Grin
Samolot wygląda rewelacyjnie  PDT_Armataz_01_37 Gratuluję wytrwałości. 
Obraz nie za bardzo idzie w parze z tekstem. Piszesz, że sobie odpuściłeś robotę. To co nam pokażesz jak się przyłożysz?  Wink  Big Grin
Jeszcze raz gratuluję.  Smile
Zupełnie nie widać śladów walki. Piękne wykonanie! PDT_Armataz_01_34
(22-01-2017, 11:12)Partyzant napisał(a): [ -> ](...)Masa błędów i nie spasowań .(...)

Partyzant, witaj w klubie. widać taka kolej rzeczy, że fajne rury to kupa kłopotów i droga przez mękę. ten model tez kupiłem ale nie wiem czy mi nerwów wystarczy na niego, szczególnie po tornado,

Wracając do meritum, Twój F-86 wygląda naprawdę fajnie, kawał porządnej modelarskiej roboty!
PDT_Armataz_01_37
Gratuluje i pozdrawiam
Paweł,
jak zwykle chyba trochę przesadzasz Smile Ocenie w niedzielę Wink Jak dotrę
(23-01-2017, 10:00)Raven napisał(a): [ -> ]..... ten model tez kupiłem ale nie wiem czy mi nerwów wystarczy na niego, szczególnie po tornado...

Nerwy to Twoja zguba.  Pamiętaj że to Twoje sklejanie to ma służyć do tego , aby te nerwy zostawić tam gdzie jest ich miejsce... czyli w du....e, a później w kanale Cool
A model Partyzanta jest fajny PDT_Armataz_01_34
Wykonanie całkiem niezłe, poza kilkoma rażącymi babolami.
Sloty wyszły Ci wychylone do góry, co jak dla mnie jest nie do przełknięcia. Lepiej już było ich nie oddzielać, a jeżeli już się na to zdecydowałeś, to trzeba było zrobić to jak należy. To tak jakby zrobić klapy wychylone do góry. Błąd mniej więcej tego samego rzędu.
Z tego co pamiętam to pracujesz przy samolotach wojskowych, więc chyba powinieneś być tego świadomy.
Łamaną środkową szybę wiatrochronu też sobie chyba odpuściłeś w nadziei że nikt się nie dopatrzy.
Lotki jakoś dziwnie. Lewa do góry, prawa w neutrum... Choć teraz sam nie wiem która jest jak, bo są chyba tak zwichrowane że prawa wydaje się być końcówką w neutrum a przy klapie opuszczona w dół, a lewa przy końcówce do góry a przy klapie w neutrum...
Reszta modelu, jak już mówiłem ładnie sklejona.
^^ jaką łamaną, środkową szybę wiatrochronu masz na myśli?
No właśnie też się zastanawiałem nad tą szybą Smile .
Dr Dent , jeszcze raz powtórzę w pewnym momencie sklejając skrzydło , a dokładnie te sloty miałem tego modelu serdecznie dość. Żeby skleić sloty trzeba było w skrzydle wyciąć całą wnękę i to co się wycięło wyprofilować i wkleić w tą dziurę która powstaje w skrzydle. Nie powiem ile trzeba odciąć żeby ten kawałem materiału zaczął przypominać  slot. Cały mechanizm wysuniętych slotów w koncepcji autora miał się opierać na kilkunastu takich małych ramionach. Po przyklejeniu tego slotu do tej wnęki wyglądało to jak skręcona drabina i za cholerę nie chciało się ułożyć i jako tako wyglądać więc w nerwach oderwałem to.  
Czy miałem zostawić takie wnęki z upapranymi klejem miejscami ?. Z zasady staram się skończyć co zacząłem więc w tym momencie sobie odpuściłem i poprzyklejałem  wszystko już aby model skończyć i jako tako to wyglądało. Nie ukrywam , że szału nie ma .
Jeśli chodzi o lotki hmm . A zauważyłeś , że prawa lotka wychodzi poza obrys skrzydła? lub choćby jeden  z nieszczęsnych slotów który przez przypadek pociąłem na trzy części , a potem sklejałem do kupy na nowo .  Może trochę mi opadła ta prawa lotka. A może mechanizm trymerowania w lewej lotce szlag trafił Smile  (oczywiście żart). Takich kwiatków jest więcej i o tym napisałem , że popełniłem kilka błędów i nie wstydzę się o tym mówić . Na żywo bardzo chętnie wszystko mogę pokazać lub sami koledzy mogą dojrzeć.
Z zasady nie przywiązuję takich emocji do tego typu szczegółów. Bo po twojej wypowiedzi wnioskuję , że model raczej do wyrzucenia bo tu nie tak i tam coś odstaje a skoro pracuję na samolotach to wszystko cacy powinno być. Nie , to nie dla mnie . Model sklejony na miarę moich możliwości i oczywiście nie wszystkim może się on podobać . Moją intencją też nie jest mamienie oczu innym lub wymądrzanie się pisząc o kłopotach w modelu i narzekając na projektanta. Po prostu skleiłem pokazałem i powiedziałem , że są problemy. To czy ktoś weźmie się za ten model to jego sprawa , nie musi się też wzorować na moim modelu może na Wojtka relacji której odnośnik zamieściłem. Kleje bo lubię i sprawia mi to przyjemność . Dziękuję ci jednak za te uwagi bo mogą one też się przydać innym , a tą pisaniną nie mam zamiaru wybielać swojego dzieła. Koń jaki jest każdy widzi . I tyle
Gregory już przełamałem tą klątwę i kleje sobie teraz coś co jest jak bajka lub klocki lego. Zero stresu i kłopotów. Wycinasz , pasujesz i kleisz Angel .

Dzięki chłopaki za miłe słowa i do zobaczenia na konkursach gdzie będzie okazja się spotkać i miło spędzić czas Smile .
P.S. No dobra i obejrzeć modele Tongue
(24-01-2017, 10:46)Partyzant napisał(a): [ -> ]No właśnie też się zastanawiałem nad tą szybą Smile .

Z tą szybą, to chodzi mi o to, że Łukasz (projektant modelu) wybrał charakterystyczną wersję wiatrochronu tego samolotu, która nie była płaską taflą szkła pancernego, tak jak w nowszych, bardziej rozpowszechnionych wersjach tego samolotu, ale składała się z dwóch stykających się pod kątem płyt.
Takie wiatrochrony montowano na wersjach od A do wczesnych E.



Ten artykuł i zdjęcia w nim zawarte powinny rozwiać wątpliwości.
http://www.network54.com/Forum/149674/th...+F86+Sabre..

Przepraszam że skrytykowałem model, ale przy przyzwoitym poziomie umiejętności obróbki kartonu jaki prezentujesz, takie wpadki jak ze slotami, lotkami i tym wiatrochronem są dla mnie rażące. Uważam, że przy odrobinie wysiłku można było ich uniknąć, albo przynajmniej zniwelować. Łukasz sklejając prototyp pokazał że sloty da się zamocować poprawnie.

Link do relacji poniżej.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f...ply_254235

Pozdrawiam.
Dr. Dent wytłoczka kabiny była kupiona z GPM-u i ma te charakterystyczne dwie płyty uwypuklające się do przodu. Tak jest jak się ocenia model po zdjęciach. Jak będziesz miał okazję zobaczyć na żywo to zobaczysz , że coś podobnego tam jest.
Co do relacji Łukasza. To wiem o niej i powiem , że teoretycznie mu tam wszystko pasowało. TeoretycznieSmile. A z Łukaszem sobie omówię tą sprawę w cztery oczkaSmile.
W ogóle zauważyłem , że kolega to straszny detalista . Taką radę dam . Więcej zabawy z klejenia bo jak będziesz chciał skleić coś od początku do końca idealnie bez zacięć to po jakimś czasie stwierdzisz , że nie masz na swojej półce żadnego modelu i żaden nie spełnia twoich standardów . Więcej luzu i dystansuSmile. Nie kleje dla szczegółowego odwzorowania rzeczywistości lub prawdy historycznej tylko dla zabawy, odprężenia. A to gdzie pracujemy lub przy czym nie powinno mieć wpływu na nasze hobby , które z zasady ma nas odrywać od tej pracowniczej rzeczywistości.
Życzę wszystkiego dobrego i więcej radości z zabawy z kartonem Smile .

Pozdrawiam.
Model wyszedł Ci znakomicie. Gratuluję.