PaperModels.pl

Pełna wersja: [WKM2] IJN Shokaku 1/200 GPM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam,na poczatek chcialbym zyczyc Wsztskim wszystkiego naj w nowym roku!!                                                   
A teraz do sedna,jak wyzej po ciezkich rozmyslaniach  podejmuje sie budowy Shokaku Wink)
Wszelkie rady i porady mile widziane napewno bede probowal rozbudowac hangar dorzuce bulaje i cos tam jeszcze pewnie wymysle po drodze.Do modelu posiadam zestaw blaszek fototrawionych oraz luf do dzialek ktore powinny ulatwic budoweWink)Na poczatek oczywiscie okladeczka jako apetaizerWink)a teraz pomalu biore sie za podklejanie wregWink)
pzdr.
[Obrazek: 3ff68074010cea4c.jpg]
Łooł!
Się będzie działo!:roll:
Kibicuję i życzę - good luck! PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam Wszystkich.
Polecam dodatkowo zakup szkieletu i dodawanego do niego zestawu kilku części ciętych laserem.

Kuba
Czolem! Jednak poczekam na te lasery...za namowa Kuby i troche z wlasneg lenistwa Wink)A w miedzy czasie zeskanowalem arkusze z samolotami(skany to te po lewej na fotce r 1) ktore nastepnie po zlorzeniu umieszcze w hangarze,skany troszeczke wyszly bladsze ale to nie szkodzi popniewaz i tak beda schowane w hangarze ,wiec sie nie beda tak rzucac w oczyWinkZaczne je skladac oczekujac na szkieletWink
[Obrazek: a12a90ad744524dagen.jpg]

[Obrazek: 6471b2576b7fe0cegen.jpg]



Sorki za zdjecia...lekko niewyrazne poprawie sie Wink
Pzdr.
Hejka,i tak po malutku dziargam samoloty wczoraj i dzis pracowalem nad "Zerami" (tylko tymi do hangaru na ta chwile)prawie wszystko juz wyciete.Pozostaly elementy ktore dzis popodklejalem i pozostawilem w celu dobrego zwiazania klejuWinkWszystkie samoloty beda posiadaly oszklone kabinyWink)w wersji otwartej oraz zamknietej .Moze nawet pokusze sie o jakies proste kokpity..WinkTaka ciekawostka moze sie komus przyda wyciecie okienek w jednej owiewce od zera (bez pospiechu z utrzymaniem precyzyjnosci ciecia)zajmuje okolo 9 -10min.Jutro pewnie dokoncze reszte,zrobie retusz krawedzi i zaczne montowacWink)Ponizej kilka dowodow popelnionych ostatnio postepow.
[Obrazek: 699ea0245c6fd06fmed.jpg]
[Obrazek: 2b208323a6a7c750med.jpg]
Niestety trochę Cię zmartwię, te owiewki słabo pasują, a wycinanie ich nie da Ci takiego efektu jak np te od Kagi, może warto zainwestować.

PZDR
A może dałbyś się namówić do udziału w naszym konkursie?
No i oczywiście trzymam kciuki za budowę "Żurawia"!!
Czesc,dzieki  za podpowiedz  Ruto88 ,rzeczywiscie moje "laserowe" wycinanie przy tych od Kagi wysiada zamowilem je sobie :mil11:
Tuco,dzieki za zaproszenie oczywiscie z przyjemnoscia,ale musze ostrzec ze moge sie nie wyrobic..Aczkolwiek bedzie to dla mnie motywacjaWink)dzieki.
Pzdr.
Super!
Dodaj WKM w znaczniku relacji... i witam na pokładzie!!
Hej,stocznia idzie pelna para dzis wyciolem dolne poszycie kadluba.To tak bardziej na odskocznie od samolotow..ktore dlube od kilku dni WinkJutro pewnie retusz i do pudelka poczeka na zlozony szkieletWink
[Obrazek: 3dbd08fbefdb2009gen.jpg]
Trzymam kciuki za następną deskę.Zapowiada się super relacja,którą tym bardziej będę śledził,gdyż jest to jeden z moich ulubionych lotniskowców.Powodzenia życzę. PDT_Armataz_01_34
Witam Kolegę,
Też niedawno popełniłem żurawia Smile postanowiłem, że się przywitam i przy okazji życzę powodzenia  Smile
chociaż o efekt końcowy jestem spokojny  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam.
Paweł
Hey,dzieki za kibicowanieWinkAktualnie dziergam szalupy foty pod koniec tyg.Pawel moze jakas galerie wrzucisz tego zurawiaWink?
Pzdr.
Witam.
Galeria razem z relacją jest na innym forum 8)
Pozwolę sobie więc Smile
http://www.konradus.com/forum/read.php?f...r=1&page=7

Pozdrawiam
Paweł
Hejka szkielecior juz dojechal PDT_Armataz_01_36Ale zanim go zloze do kupy to skoncze szalupy ktore waloryzujeWink)
[Obrazek: 3a908266dbe97110gen.jpg]
[Obrazek: c8130bdcc9b1f118gen.jpg]
[Obrazek: 83b4e1104de9a82bgen.jpg]
Czolem,staram sie wykorzystac kazda dostepna chwileWinkSzalupy pomalu nabieraja ksztaltow,posiadaja niestety wade a mianowicie poszycie  denne jest za krotkie na wszystkich szalupach..)(pokazane na zdjęciu)
[Obrazek: c42aef92d028bc3fgen.jpg]

[Obrazek: 8860d913cab9189bgen.jpg]

[Obrazek: 180b33bb07e8c03egen.jpg]
[Obrazek: 7abab9970d1feb7fgen.jpg]



[Obrazek: 7fc1eede4fd9372fgen.jpg]

C.D.N..Pzdr.
Szalupy to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych elementów na okręcie. Przynajmniej dla mnie. Ty poradziłeś sobie z nią bardzo fajnie, pomimo błędów w  projekcie.

Pozdrawiam.
A weź te marginesy pościnaj i wyretuszuj, będzie po sprawie.
HejkaWink Kolejna odslona sztuki pt:SzalupyWink)Troche wolniej ale jakos do przodu idzie.Rzeczywiscie szalupy sa pogmatwane lekko,ale doswiadczeni modelarze nie powinni miec problemow zeby sobiez tym poradzic  .Szalupy przemalowalem(tylko poklady),i zaczolem instalowac relingi ,stery,i cala ta reszte ,dorobie rownierz wiosla oraz kilka innych dodatkowWink).Powinienem to skonczyc do polowy przyszlego tygodnia.I zaczne budowac szkielet..Wink
[Obrazek: c09508c6d2a03c02gen.jpg]

[Obrazek: 5a24d60b2529cae8gen.jpg]

[Obrazek: 8cb1f2070a41e5afgen.jpg]

[Obrazek: d6ce1c701512d2d7gen.jpg]

[Obrazek: 8fb631142f832333gen.jpg]
Pzdr.
Bardzo się starasz przy łodziach ale jedną z wad tego opracowania jest to że pod pokładem na rufie jest za mało miejsca na łodzie. Mieszczą się na styk i boję się że ta druciarnia się nie zmieści. Zobacz jak wyszło kolegom którzy kleili ten model a zobaczysz o co mi chodzi.

Kuba
Dzieki za popdpowiedz,owszem wiem o tym, bedzie pasowacWink)
pzdr.
Wszyscy jadą z szalupami, to może i ja zacznę, będzie raźniej :-D
DawajWinkZrobimy WKM szalup.Wink)
Pzdr.
Hejka.Szalupy skonczone,wyszly jak wyszly, ja bynajmniej jestem zadowolony z efektu koncowego,bo i tak sa bez porownania do wycinankowychWink)Dzaialm rowniez ze szkieletem ktory zlozylem na "sucho" i pewnie za niedlugo zmontuje na dobreWink)pzdr.
[[Obrazek: a19501967ffb9042med.jpg][Obrazek: ac60a7e1994bbacbmed.jpg]
[Obrazek: df8ae4114e1b605bmed.jpg][Obrazek: 838749ee577c5e1fmed.jpg]
[Obrazek: b8dcf19f8e06d86cmed.jpg][Obrazek: 7a6ee8385a79f4ebmed.jpg]
[Obrazek: b63edd710238e0f6med.jpg][Obrazek: 44ce2583911b6668med.jpg]
[Obrazek: 40323e7bffc35e93med.jpg][Obrazek: 4889d7de22bf5672med.jpg]
Kuter 12 metrowy miał tylko jedną a nie 2 śruby. Nie miał też reflektorów na dachu sterówki.
Stron: 1 2 3 4 5