PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] P-51D MUSTANG " Margaret-IV"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.
Galeria Mustanga "Ridge Runner" była, teraz drugi model z tej samej wycinanki, czyli malowanie maszyny majora J-B. Tappa.  Jeden z modeli będzie na prezent.  Oczywiście, że to też papier kredowy. Męczyło mnie, że druk na kredzie łatwo się wycierał, więc zaopatrzyłem się w bezbarwny lakier spray serii FLY Color z firmy Dupli Color.  O tym lakierze pisał kiedyś kolega  zetpt  jakoby najlepiej sprawdzał się do papieru kredowego.  Zaimpregnowałem nim ostrożnie arkusze tego Mustanga i potwierdzam, że dobrze się spisuje a farba przestała się wycierać. Jest to lakier akrylowy zarówno błyszczący jak i matowy tylko cena wysoka, bo dwadzieścia kilka zł.  W pierwszym modelu upychałem wszystkie części w kabinie jakie zawierała wycinanka. Natomiast w tym odpuściłem sobie niektóre, bo i tak ich nie zobaczy.  Oglądałem wycinankę na offsetowym papierze,  z takiej jednak dwa modele u mnie napewno by nie powstały.
          Zapraszam do galerii. 


[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]
Obejrzałem każde zdjęcie po kilka razy.

Przepięknie sklejony model, do tego tak sfotografowany, że ręce same składają się do oklasków.
PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Piękny, patrzę i patrzę i micha mi się cieszy Big Grin . [Obrazek: PDT_Armataz_01_37.gif]
Nie mam pytań...
Rewelacyjne wykonanie, precyzja nie do opisania, a zdjęcia to już mistrzostwo PDT_Armataz_01_37
No rewelacja po raz kolejny...
Ładne te żółto-czarne dodatki.
Brak słów! Super PDT_Armataz_01_34
Kolejny, perfekcyjnie sklejony model. Super  PDT_Armataz_01_34!

Kajym, nie miałeś problemów ze zniekształcaniem kartonu przy lakierowaniu arkuszy lakierem akrylowym i czy wiesz jak zachowałby się po takim traktowaniu standardowy, offsetowy wydruk?
Nie wiem co lepsze. Czy model, czy galeria  Smile
Ogólnie rewelacja  PDT_Armataz_01_37
Pjękna prezentacja, jak i sam model.
Gratz
Bardzo ładne galerie, nigdzie wcześniej nie widziałem skończonych tych modeli PDT_Armataz_01_37  
Szkoda tylko, że bez relacji. Co następne trafiło na matę? Smile

Pozdrawiam
Witam.

Józef, w Twoich pracach jest wszystko co bardzo lubię tzn. samoloty oraz góry. Obie te rzeczy są ZAWSZE ze smakiem podane. Przeglądając Twoje prace ( bardzo to lubię robić ) człowiekowi tak fajnie na serduchu zwłaszcza jeżeli brak mu niestety czasu na jedno i drugie. Tak więc bardzo Cię proszę klej modele i prezentuj je na tle tych pięknych gór bo wielką tym radość niesiesz.

Pozdrawiam.

Paweł

P.S.  Ta informacja jest dla Twoich synów, Panowie najbliższa impreza na którą tatę można zabrać a jest niezbyt daleko od Was to Krakowski Festiwal modelarski czas i miejsce pierwszy weekend czerwca Muzeum Lotnictwa Kraków.  Smile
Od razu widać, że to fake bo na pierwszych dwóch zdjęciach nie widać pilota Wink

Mustang(i) jak żywe i piękna galeria - gratuluję!!!
Serdecznie dziękuję wszystkim.
Co do odpowiedzi to:  Technick, do tej pory impregnowałem lakierami syntetycznymi. Nie mam problemów ze zniekształcaniem kartonu. Myślę że oba rodzaje lakierów i syntetyk i akryl będą działać podobnie, czyli jak popsikasz obficie to karty wycinanki powygina co sprawdziłem na syntetyku. Gdy się popsika dwa, trzy razy zygzakiem ale małymi dawkami w odstępach kilku minutowych, papier nie ulega zwichrowaniu. Lakier syntetyczny ma to do siebie, że więcej go czuć, dłużej schnie i odczuwalna lepkość utrzymuje się przez pewien czas. No i obowiązkowo lakier błyszczący a nie matowy (ewentualnie ten na końcu). Papier kredowy nie pije tak jak offset więc ostrożnie, bo łatwo uzyskać efekt  "świeci się jak psu jajca".  Tommy, zdjęcia to nie mistrzostwo tylko stara cyfrówka za 300 zł SmileLukee, "Brak słów",  myślę - aż tak źle? ale palec w górę pocieszył.  Gregory - chodzi o kubki smakowe? SmileCordel, okresy letnie u mnie nie sprzyjają klejeniu i nie wiem co następne. Poprzedniej zimy skleiłem Revenge z Shipyardu  ale nie mam weny żeby dokończyć (zostało olinowanie i ożaglowanie).  Paweł O - taki z Ciebie forumowy kolega?  z synami moimi chcesz spiskować? Wink . No więc niech będzie, Twoje  P.S.  pokażę im, ale na pocieszenie powiem Ci, że dwóch poza granicami a trzeci nie zawsze w domu TongueLesio, że pilot przed chwilą wyskoczył nie przyjmiesz, bo kabina zamknięta, że autopilot prowadzi też nie uwierzysz. No więc jakim prawem leci? Już Ci wyjaśniam - nie wiem  Blush .
Zabawa wspaniała! Realizm porażający!
Umiesz się bawić. Mądrze. 
Coś takiego rzadko się zdarza. Wykonanie modeli i kompozycja obrazu wspaniałe; słów brakuje.
GRATULACJE  za całokształt więc należą się.
Przepraszam, że dopiero teraz, ale nie mogłem jakoś wejść na forum.
Józef, po pierwsze primo to gratulacje fotka tygodnia jak najbardziej Ci się należy, ujęcie prawie jak na runwayu lotniska na Iwo-Jima monsunową porą. A co do mojego rzekomego spiskowania czyli primo po drugie to ja tylko chciałbym by Twoi synowie mogli zrealizować to co Tacie obiecali. Poza tym czerwiec, jeszcze wiosna, piękne okoliczności przyrody, Muzeum Lotnictwa.... czegóż chcieć więcej.

Pozdrawiam.

Paweł
WOW!!! Fantastycznie wykonane Mustangi. Gratulacje
PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Wielkie i serdeczne gratulacje za zbudowanie tak pięknego modelu, zresztą obu.
I życzenia kolejnych, równie udanych.
hello kajym,

i am sorry for writing in english. unfortunately polish is not my language. i was so stunned by you model that i posted a link:
on papermodelers.com for members there to admire your work. i hope you don't mind.

http://www.papermodelers.com/forum/aviat...ls-pl.html

all the best from los angeles, usa

a380/amit

Witam Kajym
Przepraszam , że pisze po angielsku , ale niestety polski nie jest moim językiem. Byłem oszołomiony twoimi modelami dlatego podesłałem link do twojej prezentacji do członków innego forum gdzie wszyscy podziwiają twoją prace. Mam nadzieję , że nie masz mi tego za złe.
Wszystkiego dobrego i pozdrawiamy z Los Angeles , USA
Serdecznie dziękuję Partyzant za przetłumaczenie angielskiego tekstu. Ponoć na linkowanym forum nie są pewni czy to model papierowy, więc proszę Cię, jeżeli możesz to przetłumacz dla  a380

To jest model papierowy a papier w odmianie kredowej. Jest mi bardzo miło, bo model podoba się nie tylko kolegom w kraju ale i za granicami  no i oczywiście że nie mam za złe za linka do innego forum.
              Pozdrawiam
Już chyba nie muszę bo Qbas się tam zarejestrował i napisał co nieco w twoim imieniu Smile .

Pozdrawiam.
Partyzancie, w porozumieniu z kajymem Smile
Józef,
Przeglądam ten Model już od jakiegoś czasu, i się napatrzeć nie mogę, Jakoś nie mogłem się zebrać żeby coś napisać , ale niebyłym sobą gdym przeszedł obojętnie bez słowa komentarza nad takim cacuszkiem,
Wspaniały model, przyjmij moje gratulacje!
Brawo!
Brawo!
Brawo!
Konkret !!! Piękny zazdroszczę Wink