PaperModels.pl

Pełna wersja: T-34/76 (WAK i troszkę Answera)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wydawnictwo: WAK i Answer Wydawnictwo Modeli Kartnowych
Gąsiennice: Panzer Hobby Art shop

Prawie rok minął w znoju, ale model nareszcie ukończon. Była to hybryda 2 wydawnictw i jak każda hybryda ma swoje baboki. Z WAKa wziąłem: kadłub i koła napinające i napędowe, a z Answera wziąłem charakterystyczną wieżę, koła i jakieś pierdoły wyróżniające ten model. Przy pracy rzucałem okiem na galerię Teciaka stojącego gdzieś na złomie w Rosji. Co skopałem: powinien być inny KaeM, tył powinien być zaokrąglony, a nie ostry. To wynika z mojego lenistwa. Z nowych technik wymienię – po raz pierwszy użyłem aluminium do produkcji błotników (o tym później) oraz tłoczyłem na gorąco klosz do reflektora.
Technikalia: Wręgi – lasery z WAKa, gąski lasery od Pana Piotrka z Panzer Hobby Art shop. Kolor podstawowy – Pactra A30, gąski – Pactra A108. Antena – struna od elektryka, zawiasy – druciki + izolacja, imitacje spawów – stary Wikol, klosz do reflektora – okładka do bindowania, faktura odlewu robiona wg. przepisu z "Pani Domu", czyli Wikol + soda. Żarówka w reflektorze to kuleczka z pochłaniacza wilgoci. Błotniki to aluminium z formy na paszczet – najpierw zmatowiona i połączona z modelem klejem dwuskładnikowymModel malowany pędzlem, obdrapania robione małym pędzelkiem, gąbką lub starym rozczochranym pędzlem do kleju.
 
Do zobaczenia w następnym modelu, który już czeka na zrobienie.

[Obrazek: DSC_5524_zpsiwbsjupl.jpg]
[Obrazek: DSC_5519_zpsseg2jbch.jpg]
[Obrazek: DSC_5517_zpswxibvja3.jpg]
[Obrazek: DSC_5494_zpsvr99uni2.jpg]
[Obrazek: DSC_5497_zpsq0rjjgf7.jpg]
[Obrazek: DSC_5502_zpsrpu2nmsy.jpg]
[Obrazek: DSC_5509_zpsxabmlmm4.jpg]
[Obrazek: DSC_5492_zpsucrg442m.jpg]
[Obrazek: DSC_5491_zpseukt1djc.jpg]
[Obrazek: DSC_5485_zpssuz3orhw.jpg]
[Obrazek: DSC_5482_zpsj7vliwtn.jpg]
[Obrazek: DSC_5466_zpshl2jk8zc.jpg]
[Obrazek: DSC_5468_zpsdjezi6u5.jpg]
[Obrazek: DSC_5477_zpsdvhioxpl.jpg]
[Obrazek: DSC_5478_zpste5zjhnt.jpg]
[Obrazek: DSC_5464_zps9luswdc5.jpg]
[Obrazek: DSC_5463_zpssmigj6b3.jpg]
[Obrazek: DSC_5460_zps06292gge.jpg]
[Obrazek: DSC_5457_zpszyfpsqid.jpg]
[Obrazek: DSC_5449_zpsrzw9vycm.jpg]
[Obrazek: DSC_5451_zps5vfmwxu1.jpg]
[Obrazek: DSC_5452_zpsxj6huntn.jpg]
[Obrazek: DSC_5455_zps6rdlf9ub.jpg]
[Obrazek: DSC_5449_zpsfhoxdkgv.jpg]
[Obrazek: DSC_5447_zps1fkhzz4m.jpg]
[Obrazek: DSC_5444_zpst7r4fbno.jpg]
[Obrazek: DSC_5440_zps52ceba9r.jpg]
[Obrazek: DSC_5441_zpsq9ql6lkg.jpg]
[Obrazek: DSC_5441_zpsc0ytisor.jpg]
[Obrazek: DSC_5443_zpslbqssqhx.jpg]
[Obrazek: DSC_5437_zpsk59nrtc6.jpg]
[Obrazek: DSC_5435_zpso7y1yyr3.jpg]
[Obrazek: DSC_5435_zpsywsiw9zc.jpg]


Oczywiście zapraszam do komentowania i do usłyszenia. PDT_Armataz_01_42
Przepiękny!
Uwielbiam pancerkę a jeżeli jest tak perfekcyjnie wykonana to już w ogóle szał...

Gratulacje.
PDT_Armataz_01_37
hehe sporo coś tych puszek się tu narobiło.: ]
Wygląda świetnie, choć w moim subiektywnym odczuciu, delikatnie za mocno przerysowana. Tak czy siak rewelka
No to pojechałeś. Wykonanie wyborne. Trochę mi nie pasuje ta jednolita rdza na dachu wieży. Może jakis tutorialik o brudzeniu zamieścisz? Tak po kolei.
Och, Ach, Ech... itd.

Z tym, że mam wrażenie pewnej nikonsekwencji w brudzeniu - calość niby ślicznie "naropowana" ale zółtawe osady są prawie wszędzie suche... taki układ wydaje mi się mało prawdopodobny (ale natura potrafi płatać figle)
Ja tam laik w pancerce jestem i dla mnie to wykonanie jest super Smile)
Fajny PDT_Armataz_01_34
Jak prawdziwy , przydały by się jeszcze jakieś zbiorniki na paliwo .
PDT_Armataz_01_42
A też mi się podoba! Gratulacje!
W ogóle urodzaj pięknej pancerki na forum. Aż miło się ogląda Smile
Pięknie, jak dla mnie świetnie wykonana replika czołgu frontowego.
GratulujęSmile
cytat:
Jak prawdziwy , przydały by się jeszcze jakieś zbiorniki na paliwo .
Hej Pawcyk!
Ale on ma  zbiorniki, dwa za anteną i jeden po drugiej stronie. W tej wersji (jak przypuszczam z początku produkcji) tak one wyglądały, później były takie duże prostokątne za błotnikami, a takie "beczki" z jakimi kojarzymy zbiorniki na paliwo i olej teciaki weszły później. No, ale nie obraź się, większości kojarzy się wygląd teciakaz tym z "Czterech Pancernych" ale w filmie od początku był grany on przez wersję T-34 z działem 85 mm czyli większa wieża (3 osobowa), a tu mamy z mniejszą wieżą na działo 76 mm i w dodatku jest to tzw. komandirowka czyli wóz dowodzenia z radiem notabene b. rzadkim w radzieckich czołgach z tego okresu. tylko ten wóz odbierał informacje radiem z placu boju i teoretycznie przekazywał je dalej kodami  flagami sygnałowymi.A w praktyce wszystko szło na żywioł. przepraszam za elaborat. A model mi się podoba, włożono w niego dużo pracy.
Wojtek
Świetna praca  PDT_Armataz_01_37
Zadbałeś o każdy szczegół w modelu. Podoba mi się, że jest taki "mokry". Nadaje mu takiego smutku  Wink
Ooooo dopieścileś cudeńko  PDT_Armataz_01_37
Coś Photobucket zagrymasił i nie pokazuje zdjęć, więc podaję link do galerii na Twarzoksiążce: LINK
Pozdrawiam!
Załaduj więc zdjęcia na forum http://papermodels.pl/ezgallery.php