PaperModels.pl

Pełna wersja: [WKM2] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100 - Galeria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Uff, udało się zdążyć przed końcem WKM2 Big Grin

Doczekaliśmy się galerii Holka, która jest jak cały ten model, czyli nie wyszła jak chciałem. Chyba mój aparat wkrótce wyzionie ducha, bo miał duże problemy ze złapaniem ostrości.
No nic, może coś tam będzie widać:


[Obrazek: Holk_-_galeria007.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria001.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria002.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria003.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria004.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria005.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria006.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria008.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria009.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria010.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria011.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria012.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria013.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria014.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria015.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria016.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria017.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria018.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria019.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria020.jpg]
[Obrazek: thumb_Holk_-_galeria021.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria022.jpg] [Obrazek: thumb_Holk_-_galeria023.jpg]

Podsumowując, to nie wiadomo dla kogo jest ten model. Chyba za trudny dla początkujących, do tego ma kilka błędów, a dla bardziej zaawansowanych modelarzy jest do przyjęcia dopiero po waloryzacji. Moja waloryzacja polegała na zastosowaniu forniru na pokłady (łącznie 770 klepek), zmianach w takielunku, dodaniu bambetli na pokładzie i uplastycznieniu żagla, steru, okuć kotwic, i paru innych detali. Nie zrobiłem jeszcze wioseł do szalupy, ale to uzupełnię jak znajdzie się trochę czasu na klejenie. W sumie miałem nadzieję że całość wyjdzie trochę lepiej... W modelu skopałem poszycie denne, zwłaszcza w dziobowej części i jest kilka pomyłek przy olinowaniu. Ale za to sporo się nauczyłem Smile

Na koniec jeszcze dwie fotki ze wspólnego rejsu z Kogą Elbląską, też z MM.
[Obrazek: Holk_i_Koga_-_ma%C5%82y.jpg]
[Obrazek: Holk_i_Koga2_-_ma%C5%82y.jpg]
Ładnie się prezentuje :-)
Bardzo ładnie prezentuje się sam Holk jak i w zestawieniu z Kogą.
Oficjalnie i formalnie gratuluję wykonania.
Galeria utwierdza mnie w przekonaniu, że przyznana w Olsztynie nagroda była słuszna.
Uznania na kolejnych wystawach i następnych nagród Kolego Krzysiu.
Dziękuję Panowie.

Jak wspomniał Winek, Holk otrzymał w Olsztynie wyróżnienie oraz (co szczególnie mnie zaskoczyło) puchar od Trójmiejskiego Pikniku Modelarskiego.
To wielki zaszczyt. Dziękuję Smile

[Obrazek: thumb_holk-olsztyn1.jpg] [Obrazek: thumb_holk-olsztyn2.jpg]
Gratulacje,
Śliczna łajba,
Świetna robota, Brawo!
Bardzo ładny statek!
Gratulacje!
Bardzo żałuję, że nie mogłem osobiście uściskać rączki Mistrza.
Moje gratulacje!
Gratulacje i ode mnie PDT_Armataz_01_34

Zacny model powstał...

Pozdrawiam
Ładnie i stylowo, to się podoba Smile
Gratuluję kończenia modelu.
Jeszcze raz dziękuję za wszelkie przychylne opinie. Motywujecie do dalszej pracy. Smile
Gratuluję modelu, i powoli powstającej kolekcji. Bardzo fajna relacja.
Gratuluję modelu jak i wyróżnień PDT_Armataz_01_34