PaperModels.pl

Pełna wersja: A6M5 Zero - ANSWER 2014
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Krótka recenzja modelu wydawnictwa Answer ZERO A6M5 .
Miał być to kolejny samolot po Meserku od Hala. Przejrzałem fora i niewiele tam znalazłem. Autorem modelu jest Łukasz Fuczek więc ze sklejalnością nie powinno być trudności :-)

Ale od początku. Napalony jak zając na marchew zakupiłem model. Wstępne oględziny podsyciły apetyt bo kolorystyka dość ciekawa szczególnie ślady eksploatacji. I .... i na tym koniec. Bardziej trzeźwe spojrzenie uświadomiło mi że drukarnia dała ciała i to sporo. Ale po kolei:

1- Wnętrze kabiny ma bardzo ciemny oliwkowy kolor który nie pasuje zupełnie i jeszcze zacierają się na nim czarne szczegóły.Różne odcienie ciemnego oliwkowego w zależności na jakim arkuszu się znajdują elementy.
2- W tym samym kolorze jest wnętrze komór podwozia. Powinno być niebiesko-zielono srebrne
3- Kolejna wada drukarska to różne lub ich brak "cieniowania" nitowania na skrzydłach i kadłubie. Przez co na jednych arkuszach są one widoczne na innych bardzo słabo.
4- Bardzo skąpe rysunki poglądowe.
5- I moim zdaniem największy błąd który spowodował że jednak odeszła mi ochota na ten model to złe malowanie do wersji modelu. Oba malowania są do wersji A6M5 c  czyli konfiguracja uzbrojenia 3 km i 2 działka. W modelu trzeba było by zamontować dwa km. w skrzydłach , zaślepić jeden otwór km w kadłubie , przerobić na dłuższy km w kabinie oraz dorobić i poprawić otwory na łuski w skrzydłach. Można było by pokusić się o dodanie pod skrzydłowych mocowań na bombki.

Powiem że jak by nie wady drukarskie to reszta jest do ogarnięcia nawet kabina dodać parę bajerów i pomalować Tamiya XF-71.
Koniec końców za dużo tego się uzbierało i zniechęciło mnie do budowy tego modelu.