PaperModels.pl
[Free] Organizer modelarski - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Porady i Techniki modelarskie. (https://papermodels.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: [Free] Organizer modelarski (/thread-1368.html)



[Free] Organizer modelarski - JaCkyL - 20-01-2015

Hełoł Confusedmile:
Od jakiegoś czasu bawię w projektowanie. Mój pierwszy niedoskonały projekt to organizer modelarski Confusedmile:
[Obrazek: organizer_zps875faf26.jpg]


Na początek organizer na farby, zabierało się już ich sporo, różne różniste. Zaczynamy z Vallejo i Tamiya/Gunze. Inne będą w miarę zainteresowania. Założenie jest takie, żeby było wszystko jak najbardziej uniwersalne, wymienne elementy z różnych zestawów, które planuję udostępnić za czas jakiś.
Pliki do pobrania:
http://www.ztslublin.pl/images/stories/pdf/organizer-tamiya-gunze.pdf
http://www.ztslublin.pl/images/stories/pdf/organizer-valleyo.pdf

Drukujemy na zwykłym papierze do xero czy cuś. Części podklejamy na podana w pliku grubość kartonu i wycinamy. Rysunków brak ;-)
[size=1em]Musi wystarczyć zdjęcie które zamieściłem w tym poście. Wierzę w Was, że dacie sobie radę. Zachęcam do umieszczania w tym temacie Waszych organizerów i pomysłów jak to może wyglądać.[/size]
Drukujemy bez skalowania, najlepiej po wydrukowaniu sprawdzić wymiar największych otworów na farby - są podane w pliku pdf.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36


Odp: [Free] Organizer modelarski - Lesio73 - 21-01-2015

Jacku, projekt przecudny i chyba nawet skorzystam - tylko w swojej wersji będę musiał dorobić uchwyt do łatwego przenoszenia i chowania do szafki (myślę, że wykorzystam do tego środkową ściankę).

A dlaczego w projekcie nie ma literek do nazwy?  :mrgreen:


Odp: [Free] Organizer modelarski - JaCkyL - 21-01-2015

Planuje jeszcze takie stojaczki na Pactre, Humbrola, jak trzeba to i na Model Master się znajdzie. Humbrol i Pactra maja ten feler że są małe, niskie i trzeba robić nowe boki z innymi poziomami umieszczenia przegródek. Chodzi o jak największą uniwersalność i wymienność części.

To nie nazwa Smile To zrobiłem bajer dla siebie Smile Jak ładnie poprosisz to dostaniesz własne literki Wink
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36


Odp: [Free] Organizer modelarski - undertow - 21-01-2015

Brawo za podzielenie się pomysłem. Sam kiedyś chciałem sobie takie coś skonstruować, ale leń ze mnie wyszedł (nie chciało mi się wycinać 40 otworów) i nabyłem gotowy stojaczek z drewna  :mil11:


Odp: [Free] Organizer modelarski - Lesio73 - 21-01-2015

(21-01-2015, 07:09)JaCkyL link napisał(a):Planuje jeszcze takie stojaczki na Pactre, Humbrola, jak trzeba to i na Model Master się znajdzie. Humbrol i Pactra maja ten feler że są małe, niskie i trzeba robić nowe boki z innymi poziomami umieszczenia przegródek. Chodzi o jak największą uniwersalność i wymienność części.

To nie nazwa Smile To zrobiłem bajer dla siebie Smile Jak ładnie poprosisz to dostaniesz własne literki Wink
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Jacku, ale Acrylic Enamel Pactry jest wyższa od Mr Hobby (Hobby Color) (a z tego co widzę to Mr Hobby jest tylko minimalnie niższy od Tamyi) więc chyba nie ma problemu (tylko średnica).

O literki prosić Cię nie będę bo:
- chyba w razie potrzeby dam radę ogarnąć sam,
- głupio bym się czuł wobec siebie i kolegów gdybyś marnował czas na moje literki zamiast kleić nowe modele ku uciesze i nauce społeczności,
Ale za gotowość do zaprojektowania dla mnie literek masz dużego buziaka albo piwo - Twój wybór. Zastrzegam odbiór nagrody w Olsztynie :-)


Odp: [Free] Organizer modelarski - Kroolo - 22-01-2015

Mam i ja Wink

[Obrazek: th_DSC_0082_zpsotc9tctj.jpg]


Odp: [Free] Organizer modelarski - JaCkyL - 28-01-2015

Powolutku dłubiemy dalej. Tym razem organizer dostosowany do farb Humbrol, Revell (puszeczki) i Pactra. Różni się od poprzedniego wysokością pięterek, co by puszeczki za głęboko nie wpadały. Niestety zdjęcia nie mam, testowałem tylko na sucho bez podklejania.

Drugi dodatek to organizer-śmietnik, takie 2 w 1 Confusedmile:
Jako śmietnik - pasują wszelkie pojemniczki po jogurtach tzw "dużych" czy śmietanach, tutaj akurat 500g opakowanie po jogurcie jako śmietnik na ścinki.
[Obrazek: P1016077_zpskwgwi87y.jpg]
Druga wersja to mini-organizer, na klej, nożyk itd. Wystarczy wymienić jedną część, oczywiście wszystko jest w pliku do wydrukowania.
[Obrazek: P1016079_zpshyzksies.jpg]
Widok razem z poprzednim organizerem na farby:
[Obrazek: P1016082_zpsj9xgpoh1.jpg]

Pliki do pobrania:
organizer-humbrol-revell-pactra.pdf
organizer-smietnik.pdf

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36




Odp: [Free] Organizer modelarski - Navi - 29-01-2015

Kurde chłopaki jak Wy macie fajnie, moje biurko przypomina coś pomiędzy terenem zabytkowym i regularnej walki. Sam sobie jestem winien, zawsze wmawiałem żonie że każdy powinien mieć jakieś hobby, no i sobie znalazła: decoupage i quilling i jeszcze mi wmawia że nie powinienem mieć pretensji bo to też związane z papierem


RE: Odp: [Free] Organizer modelarski - megami - 07-03-2016

(28-01-2015, 11:32)JaCkyL napisał(a): Powolutku dłubiemy dalej. Tym razem organizer dostosowany do farb Humbrol, Revell (puszeczki) i Pactra. Różni się od poprzedniego wysokością pięterek, co by puszeczki za głęboko nie wpadały. Niestety zdjęcia nie mam, testowałem tylko na sucho bez podklejania.

Drugi dodatek to organizer-śmietnik, takie 2 w 1 Confusedmile:
Jako śmietnik - pasują wszelkie pojemniczki po jogurtach tzw "dużych" czy śmietanach, tutaj akurat 500g opakowanie po jogurcie jako śmietnik na ścinki.
[Obrazek: P1016077_zpskwgwi87y.jpg]
Druga wersja to mini-organizer, na klej, nożyk itd. Wystarczy wymienić jedną część, oczywiście wszystko jest w pliku do wydrukowania.
[Obrazek: P1016079_zpshyzksies.jpg]
Widok razem z poprzednim organizerem na farby:
[Obrazek: P1016082_zpsj9xgpoh1.jpg]

Pliki do pobrania:
organizer-humbrol-revell-pactra.pdf
organizer-smietnik.pdf

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36

Bardzo proszę o reupload abo bezpośrednie linki bo domena wskazuje fanpage na mordoksiążce.


RE: Odp: [Free] Organizer modelarski - Lukee - 08-03-2016

(29-01-2015, 04:40)Navi napisał(a): Kurde chłopaki jak Wy macie fajnie, moje biurko przypomina coś pomiędzy terenem zabytkowym i regularnej walki. Sam sobie jestem winien, zawsze wmawiałem żonie że każdy powinien mieć jakieś hobby, no i sobie znalazła: decoupage i quilling i jeszcze mi wmawia że nie powinienem mieć pretensji bo to też związane z papierem

To możemy sobie podać rękę Big Grin
Mamy jeden stół do hobby i jak się żona rozłoży ze swoimi papierkami to ja się muszę przesunąć na sam skraj... i wtedy pozostają mi do dziergania tylko drobne elementy Big Grin

PS
Nie wiem czemu ale linki nie działają...


RE: [Free] Organizer modelarski - JaCkyL - 26-03-2017

Koniec z wysyłaniem znikających pików Smile
Dzięki uprzejmości wydawnictwa GPM i pana Grzegorza Pomorskiego można pobrać te organizery za free ze strony wydawnictwa https://sklep.gpm.pl/download

Gdyby komuś jednak nie chciało się wycinać to za parę złotych są zestawy wycięte laserem Smile
https://sklep.gpm.pl/akcesoria/farby

Pozdrawiam Smile


RE: [Free] Organizer modelarski - Solo - 06-04-2017

To jeszcze dostawkę zaprojektuj z otworem pod puszkę 0,5l co by się napój z weną twórczą nie rozlewał Wink


RE: [Free] Organizer modelarski - qbas - 07-04-2017

No, śmietnika lub organizera dla klejów tam nie ma Smile


RE: [Free] Organizer modelarski - Jari - 08-04-2017

Czy tylko ja mam ten problem, że mój leciwy HP 2575 cały czas drukuje mi pół strony mimo zmiany ustawień tj. orientacji wydruku z pionowej na poziomą? Może ktoś coś podpowie?


RE: [Free] Organizer modelarski - Merkava - 25-04-2018

Panowie, powiedzcie mi, czy to ja coś sknociłem? Czy problem jest w projekcie? Bo już całkowicie zgłupiałem. Chodzi o wersję pod pactre.

 [Obrazek: or1.jpg][Obrazek: or2.jpg]

Wygląda tak, jakby "zęby" w stosunku do otworów nie były zamienione stronami, zaznaczyłem dokładniej na zdjęciach.
Na zdjęciach z gpm, z zestawu wycinanego laserowo wydaje mi się, że są tak samo wycięte jak u mnie, za to nie mam zielonego pojęcia, jak mogli to poskładać.

No i otworów za dużo, z rozpędu bez przemyślenia, wyciąłem wszystkie.

Pozdrawiam.


RE: [Free] Organizer modelarski - kentgg - 20-01-2019

Komplet złożony.

Dzięki wszystkim za pomoc w zdobyciu pliku organizer-śmietnik.

[Obrazek: 3056f1134b80.jpg]


RE: Odp: [Free] Organizer modelarski - kamell84 - 04-03-2021

Witaj JaCkyl czy posiadasz jeszcze pliki do druku swoich organizerów modelarskich ? Niestety odnośniki do plików które wstawiłeś nie działają a bardzo zależy mi żeby odbudować swoje organizery które sie zniszczyły będę wdzięczny za podesłanie plików jeśli to oczywiście nie problem. mój mail osesek17@gmail.com . Pozdrawiam


RE: [Free] Organizer modelarski - henkos - 04-03-2021

Od pewnego czasu pojawiło się na tym forum dziwne zjawisko; przy zadawaniu pytania cytuje się „wszystko“, łącznie ze (często licznymi) zdjęciami.
Po kiego??? Nie można po prostu zadać pytania?


RE: [Free] Organizer modelarski - kamell84 - 04-03-2021

W zasadzie miał być tylko sam tekst , nie wiem dlaczego wstawiło się okno z cytatem...Sad