PaperModels.pl
Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika (/thread-3564.html)



Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 10-02-2010

Witam wszystkich użytkowników forum. Ostatnio po sklejeniu Horneta naszła mnie ochota na coś innnego. Miałem już dość samolotów i okrętów. Tym razem mój wybór padł na jeździdło z modelika. Model przedstawia czołg w oznakowaniu 104 Gwardyjskiego Pułku Czołgów Ciężkich 7 Gwardyjskiej Brygady Pancrnej biorącej udział w zdobywaniu Berlina. Dla mnie będzie to jednak "misiek" ze względu na godło jednostki Tongue Jest to moja PIERWSZA relacja, więc proszę o wyrozumiałość. Jeśli zrobiłbym jakiegoś byka przy wstawianiu fotek, to proszę o sprostowanie Wink
Standardowo fotka okładki.
[Obrazek: DSCN0053.jpg]

Post będzie edytowany, narazie to tyle. Wieczorem powinna być gotowa bryła kadłuba, potem będę brał się za silnik


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Hans - 10-02-2010

No tej okładki nie udało Ci się wkleić, ale wiem o jaki model chodzi. Temat sympatyczny i na pewno będe sledził gdyż jak każdy rodowity Nowohucianin  PDT_Armataz_01_28 mam sentyment do tego pojazdu (W Nowej Hucie w Krakowie IS-2 stoi w charakterze pomnika) Mozna co nieco sie o nim dowiedzieć z tego linku

http://www.zyciekrakowa.pl/nowahuta/content/view/1716/68/

Pozdrawiam HANS


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 10-02-2010

Kurna, te zdjęcia mnie troszkę irytują PDT_Armataz_01_19 Chciałem pokazać to w ten sposób. Wziąłem pierwszy lepszy temat z relacji i zobaczyłem jak wygląda kod do zdjęcia. Zrobiłem to, co trzeba (URL i linki) ale wyszła kicha. Czy ktoś mógłby mnie poinstruować? Z góry dziękuję


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Hans - 10-02-2010

Tu jest prosto opisane

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1349.0

Generalnie musisz tylko zaladowac zdjęcie na serwer, zaznaczyć je i wygenerować listę kodów. odpowiednie kody służą do róznych prezentacji Twoich zdjęć na forum. Kodów jest bodajze 4 więc spróbuj sam wkleić do relacji różne, zostaw te które Ci odpowiadają i pamietaj że na forum przy wysyłaniu postów jest opcja "PODGLĄD" która pozwala sprawdzić jak to będą widzieć inni.

Powodzenia przy zabawie z fotkami i czekamy na zdjęcia z budowy.


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 10-02-2010

ok, no to jadziem z tym żalem Wink  :tank:

na początek szkielet. Może wydawać się krzywy z tyłu, ale wszystko dokładnie sprawdziłem. Jest OK, narazie zero problemów. Nie kleję od razu całego szkieletu ze względu na wnętrze pojazdu. Przedział silnika ma już podłogę

[Obrazek: th_DSCN0070.jpg] [Obrazek: th_DSCN0073.jpg] [Obrazek: th_DSCN0072.jpg]
Na ostatnim zdjęciu tylna płyta nie jest przyklejona, tylko wciśnięta na sucho.
A zatem do następnego razu. Teraz biorę się za silnik PDT_Armataz_01_01




Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - grzechu - 10-02-2010

Ładny szkielecik Smile Będę tu często zaglądał


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 11-02-2010

wczoraj w nocy doszedł silnik. Oto zdjęcia
[Obrazek: th_DSCN0077.jpg][Obrazek: th_DSCN0076.jpg]

Żałuje tylko trochę, że ta część jest trochę "uboga".Przydałoby się trochę więcej detali, jakieś przewody albo coś w ten deseń. Lecz doszedłem do wniosku, że waloryzacja jest zbędna, gdyż to i tak bedzie widoczne tylko przez właz i to w ograniczonym stopniu


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Hans - 11-02-2010

(11-02-2010, 11:28)Karolisuaf link napisał(a): Lecz doszedłem do wniosku, że waloryzacja jest zbędna, gdyż to i tak bedzie widoczne tylko przez właz i to w ograniczonym stopniu

Ej ej uważaj za takie teksty niektórzy forumowicze mogą Cię powiesić  :mrgreen: Hehe


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Piter - 11-02-2010

Będę stałym bywalcem tej relacji, jak na razie wygląda obiecująco
[Obrazek: SugarwareZ-253.gif]


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Solo - 11-02-2010

(10-02-2010, 01:20)Hans link napisał(a): Mozna co nieco sie o nim dowiedzieć z tego linku

http://www.zyciekrakowa.pl/nowahuta/content/view/1716/68/

Pozdrawiam HANS

Szkoda że całej prawdziwej historii nie napisali. Bo to że zniszczył czołgi wroga to dumnie brzmi. A przykra strona taka że Polaków pacyfikował później.
Ale też mam sentyment do tego pomnika.
Pozdrawiam NH

A Tobie Karolisuaf kibicuje!!


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - arek2202 - 11-02-2010

Również tzrymam kciuki za pomyslny finał Wink Solo - dzięki za linka. :tankfront:


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Solo - 12-02-2010

Linka dał Hans Wink


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - arek2202 - 12-02-2010

(12-02-2010, 03:05)Solo link napisał(a): Linka dał Hans Wink

Racja. Hansa przepraszam Wink


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 13-02-2010

Pora  na małą aktualizację. Przyjrzyjcie się silnikowi. Na początku zrobiłem tam strasznego babola Wink  Był tam płaki krążek a okazało się, że został mi jeszcze pasek do przyklejenia. Niedoróbkę już poprawiłem
[Obrazek: th_DSCN0090.jpg][Obrazek: th_DSCN0087.jpg][Obrazek: th_DSCN0086.jpg][Obrazek: th_DSCN0082.jpg][Obrazek: th_DSCN0081.jpg][Obrazek: th_DSCN0080.jpg]


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Solo - 14-02-2010

Dobre V12. Mam pińcet koni i nikt mnie nie dogoni Wink

Keep On rockin'


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 15-04-2012

Witam. Na starcie chciałbym przeprosić wszystkich, którzy liczyli na dobrą relację. Wybaczcie mi, spaprałem sprawę. Strasznie dużo czasu minęło od ostatniego zdjęcia w tym temacie wiec teraz czas najwyższy temat tego modelu domknąć. Model został ukończony jakieś dobre dwa miesiące temu.
  Mój pierwszy czołg wyszedł jak wyszedł. Dużo błędów, niedoróbek, potknięć itd. Wrzucam pierwszą porcję zdjęć. Będzie ich trochę więcej, gdy będę miał odpowiednie warunki na mała sesyjkę. Ogólnie myślę, że ten model sporo mnie nauczył (przede wszystkim jeśli chodzi o obróbkę części podklejanych na tekturę).

Zapraszam do oglądania. Mile widziana krytyka, uwagi itd Smile Myślę, że będzie to łatwiejsze, gdy porobię więcej zdjęć z bliska.
[Obrazek: th_DSCN0938.jpg][Obrazek: th_DSCN0936.jpg][Obrazek: th_DSCN0933.jpg][Obrazek: th_DSCN0930.jpg][Obrazek: th_DSCN0929.jpg][Obrazek: th_DSCN0928.jpg][Obrazek: th_DSCN0927.jpg][Obrazek: th_DSCN0926.jpg][Obrazek: th_DSCN0925.jpg]

Aha, i co by nie było, że się obijam Tongue
[Obrazek: th_DSCN0923.jpg][Obrazek: th_DSCN0918.jpg]

Wczoraj zakupiłem ten oto zestaw (w końcu duże imprezy modelarskie to dobra okazja Smile), więc istnieje możliwość, że na razie odpocznę trochę od pancrów i zajmę się tym, co naprawdę lubię.
[Obrazek: th_DSCN0916.jpg][Obrazek: th_DSCN0915.jpg]

Pozdrawiam


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Andrzej Px48 - 15-04-2012

Ogólnie poprawnie jak na pierwszą pancerkę  Wink.Gaski  u góry jedynie za mocno naciągnięte,powinny zwisać.


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - bonk - 15-04-2012

Może warto by było pomyśleć o ubrudzeniu/przemalowaniu gąsek? Bo ich krystaliczna czystość niemal razi po oczach.
Ale tak to bardzo pozytywnie!

Pozdrawiam!
Maciek


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Dombeer - 15-04-2012

Witaj. Wyszedł Ci bardzo dobry model z jednym wielkim minusem, którym są gąsienice. Niestety dosyć mocno psują efekt końcowy. Powinieneś je zmienić, na albo laserowo wycinane albo zaprojektowane przez Qnia, które znajdziesz łotu: http://fk.konradus.com/modele/modele.php



Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 15-04-2012

Wielkie dzięki za linka. Big Grin Gąsienicami zajmę się na pewno.


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - cyar - 15-04-2012

Toz to bardzo fajniutki standardBig Grin  :milbravo: Jedyne co mi sie rzuca w oczy to niezbyt proste belki przy chlodnicy (nie bardzo wiem jak to sie poprawnie nazywa :oops: zdjecie numer 2), chyba ze tak mialo byc.

Powodzenia z nastepnymi projektami!

Pozdrawiam



Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 15-04-2012

Chodzi o żaluzje. One też są słabą stroną tego modelu. Powinienem najpierw upewnić się, że są równe i nie pokrzywione, a przy montowaniu kazdej z osobna powinienem użyć szablonu, żeby kazda była z równym odstepie i pod dobrym kątem. No ale cóż, przynajmniej dobra nauczka na przyszłość Smile


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - cyar - 15-04-2012

Wlasnie zaluzje:] Tu kolega prezentuje metode jak je rowno skleic:

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=8149.10

Pozdrawiam


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - kordian - 16-04-2012

Brawo za ukończenie modelu i to nie najprostszego. Fakt ma mankamenty ale kto ich na początku nie popełniał PDT_Armataz_01_05  Malujesz modele wiec podnosisz sobie sam poprzeczkę. Może lepiej popracować nad standardem? Doszlifować technikę wbrew pozorom malowanie uwidacznia wszystkie niedociągnięcia. Rozpocząłeś T-34 i malowanie ale pozostawione żaluzje z wycinanki psuja efekt idąc dalej aż prosi się o ładne ogniwkowe gąsienice . W standardzie ok a tak strzał w kolano. Szukaj pytaj a za kila modeli będę wszyscy oczy wybałuszać.
Pozdrawiam. PDT_Armataz_01_34


Odp: Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika - Karolisuaf - 16-04-2012

Dziękuję za dobre słowa Smile Gąski już jakiś czas temu wydrukowalem, czekają tylko na wycięcie. Ale na razie raczej dam sobie spokój z teciakiem. Dawno nie skleiłem żadnego samolotu, a teraz trafiła mi się okazja żeby tego dokonać.