PaperModels.pl
Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 (/thread-5966.html)



Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - bonk - 31-12-2011

Witam!

W końcu udało mi się doprowadzić budowę do końca, troszkę to trwało... (Ciuchcia od dłuższego czasu była sklejona, ale czekała ma malowanie) W trakcie dłubania popełniłem sporo błędów, ale nie da się ukryć, że i sam projekt ich pozbawiony nie jest. Zdecydowanie uwagę należy zwrócić na mocowanie komina. Nie mam pojęcia jak miał się zmieścić na miejscu. U mnie wyszło, niemniej troszkę krzywo. Była to moja pierwsza próba malowania kartoniaka. Pierwsza próba używania "pigmentów". Z tymi ostatnimi odrobinę przesadziłem, ale tragedii również nie ma. Na żywo modelik bardzo mi się podoba. Szczerze polecam wszystkim tę malutką szkaradę. Pomimo kilku wad sprawia na prawdę ogrom radości z lepienia.

[Obrazek: ciuchciazr.jpg]

[Obrazek: 31458135.th.jpg] [Obrazek: 48196985.th.jpg] [Obrazek: 60991681.th.jpg]
[Obrazek: 68945747.th.jpg] [Obrazek: 47537735.th.jpg] [Obrazek: 54674647.th.jpg]

Pozdrawiam!
Maciek


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - TadeoS - 31-12-2011

No i gitarra!
Taki model, a oko cieszy bardziej niż niejeden "łodrzutowiec" czy też inne śmiercionośne badziewie :-)
Bardzo mi się podoba, brawo!  PDT_Armataz_01_34


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - undertow - 31-12-2011

Żeś bonk zaszalał  :milbravo:  :milbravo:  :milbravo:

Elegancko to wszystko wygląda. Napisz pan coś więcej o malowaniu - jakie farby (szczególnie mnie te złote rączki interesują  PDT_Armataz_01_01) i czym malowane - coby gawiedź wiedziała jak podobny efekt uzyskać  PDT_Armataz_01_01

Zdjątka też prima sort - to pierwsze to wstaw proszę w wysokiej rozdzielczości bo chce sobie na tapetę wrzucić  :mil11:


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - bonk - 31-12-2011

TadeoS - dzięki Wink

Undertow- no więc tak, całość była malowana aerografem Humbrolem nr 33 (czarny mat jak widać). Reszta to już pędzelek:
-srebrne rureczki i przetarcia to Chainmail z palety Citadel.
-na rureczki puszczony 2x wash zrobiony z mocno rozwodnionej farbki Chaos Black również Citadel.
-"Rdza" to starty na pilniczku suchy pastel nakładany pędzelkiem (ciekawa technika warta dopracowania Smile ).
-złote "rączki" to o ile dobrze pamiętam Burnished Gold również z palety Citadel (są to akryle dedykowana do malowania figurek Wink ).

Co do fotki, to o lepszą rozdzielczość będzie ciężko gdyż zrobiłem ją pewnej nocy na szybko, telefonem co by dziewczynie pochwalić się ukończeniem modelu Tongue Niemniej, jeśli będę jutro w stanie ( Big Grin ) postaram się powtórzyć to profesjonalniejszym sprzętem i tutaj je zamieścić Wink

Pozdrawiam i czekam na dalszą krytykę!
Maciek


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - Dombeer - 31-12-2011

Gratulacje model naprawdę rewelacyjny  :milbravo:
Musisz jeszcze tylko popracować nad dokładnością wycinania.


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - Grandi - 31-12-2011

Rzeczywiście, model pierwsza klasa ! Dokładnie wykonany, bardzo mi się podoba waloryzacja- rdza itd.


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - bonk - 01-01-2012

Specjalnie dla undertowa Wink

http://img26.imageshack.us/img26/9107/lokomotywa2.jpg

Fotka w dużej rozdzielczości Wink

Pozdrawiam!
Maciek


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - Japończyk - 01-01-2012

Dobra robota  PDT_Armataz_01_34  PDT_Armataz_01_34  PDT_Armataz_01_34
Jest jakaś szansa zobaczyć TO na żywo?


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - undertow - 01-01-2012

(01-01-2012, 08:47)bonk link napisał(a): Specjalnie dla undertowa Wink

W pyteczkę  PDT_Armataz_01_34 Dzięki.


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - bonk - 02-01-2012

Żmijasty, w najbliższym czasie raczej nie, ale kiedyś na pewno będziesz miał taką sposobność Wink


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - Tuco - 02-01-2012

Bardzo dobra robota! Gratuluję!!
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze torowiska, może się skusisz?


Odp: Penydarren - Świat z Kartonu Nr 1 - bonk - 03-01-2012

Rozważałem to, ale chyba ograniczę się do drewnianej podstawki Wink