PaperModels.pl
samolot "Bryza" - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: samolot "Bryza" (/thread-5997.html)



samolot "Bryza" - kajym - 08-01-2012

Po sklejeniu An-2 coraz bardziej korcił mnie An-28 czyli PZL M-28B "Bryza" z M.M. Poznałem fatalne opinie o tym opracowaniu, dlatego do sklejania tego modelu podchodziłem jak lis do jeża. Dzięki koledze warp3r, tu ukłony do jego relacji, wiedziałem jakie przykre są niespodzianki. To opracowanie to masakra, przycinanie, obcinanie, docinanie, kombinowanie, jednym słowem katorga o czym część forumowiczów wie. Ciśnie mi się pytanie czy aby takie zaprojektowanie modelu to nie dywersja względem tak zasłużonego czasopisma jakim jest Mały Modelarz, bo prawie każda część ma jakieś wady. Zdecydowanie odradzam młodym niedoświadczonym modelarzom tę wycinankę a tych ze "stażem" przestrzegam przed możliwością nabawienia się nerwicy.
Zapraszam do galerii. 

[Obrazek: 152f1d6bae457f56.jpg]

[Obrazek: 30e41f22a26f4a14.jpg]

[Obrazek: c6ad4a5cfd42739f.jpg]

[Obrazek: 70437707705d60a2.jpg]

[Obrazek: f7cf6668b11ceb63.jpg]

[Obrazek: fd9b9f44195753bb.jpg]

[Obrazek: 080114399dfc0289.jpg]

[Obrazek: a8ec81f2618c88be.jpg]

[Obrazek: 16521e8495f18b92.jpg]

[Obrazek: 5fa755423cb9901d.jpg]

[Obrazek: 6c0590490165f3ad.jpg]


Odp: samolot "Bryza" - fishbed - 08-01-2012

Kiedy zobaczyłem Bryzę w MM to narobiłem sobie na nią smaczku lecz kolejne zmagania modelarzy przekonywały mnie, że szkoda i pieniędzy i nerwów. Ciekaw jestem czy w MM nie ma czegoś takiego jak klejenie surówki modelu?. Takimi wydaniami redakcja MM sama strzela sobie samobója, a wiadomo że potrafią wydać i świetnie zaprojektowane modele (np. Mitsubishi "ZERO"). Patrząc na samolot  sklejony przez Ciebie pozostaje tylko pogratulować cierpliwości i samozaparcia. Sama Bryza w Twoim wykonaniu jest mistrzostwem. Gratuluję.


Odp: samolot "Bryza" - Grudzio - 08-01-2012

Jak widać doświadczony modelarz poradzi sobie nawet z fatalnym opracowaniem !

Piękny model wyszedł  :milbravo:



Odp: samolot "Bryza" - messer - 08-01-2012

(08-01-2012, 03:27)fishbed link napisał(a):   Ciekaw jestem czy w MM nie ma czegoś takiego jak klejenie surówki modelu?.

Oczywiście, że była klejona "surówka". 
http://www.aviator.orangespace.pl/modelarstwo/galeria-zdjec/galeria-zdjec-modeli-photo-gallery-model/2009/10/10/pzl-mb-bryza-td/
Tylko czy coś to dało ?

kajym - Gratulacje i zazdroszczę samozapracia. Me-110 tego "ałtora" odpuściłem sobie po sklejeniu pierwszego segmentu kadłuba.


Odp: samolot "Bryza" - yukikaze - 08-01-2012

Popatrzcie TU. Chyba już nie zobaczymy modeli tego autora [Obrazek: 0cray.gif]


Odp: samolot "Bryza" - Skywalker - 08-01-2012

Modelik super PDT_Armataz_01_34


Odp: samolot "Bryza" - Wrajcik - 08-01-2012

Przepiękny Model  :milbravo: :milbravo: :milbravo:



Odp: samolot "Bryza" - kolodzieju - 08-01-2012

Moje gratulacje.  Jestem olśniony.


Odp: samolot "Bryza" - uri - 08-01-2012

MOŻNA ??
Gratulację.


Odp: samolot "Bryza" - Paolo vanKossi - 08-01-2012

Nie wierzę własnym oczom. Zasłużone gratulacje.  :milbravo:


Odp: samolot "Bryza" - pabloo - 08-01-2012

Gratuluje pięknej bryzy  :milbravo:
Pozdrawiam.


Odp: samolot "Bryza" - Paweł O - 09-01-2012

Witam.
Ja jak zwykle ostatnio spóźniony, to druga Bryza którą widzę zakończoną i jestem pod wielkim wrażeniem bo ,, sie przecie nie da ''. I jak to pisałeś swego czasu ,, podnoszenie poprzeczki '' czy takie tam... PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam.
Paweł O.


Odp: samolot "Bryza" - cotlet - 09-01-2012

Jak zwykle wyskoka jakość z firmy "Kajym". Bajka!
Widzę, że żadna wycinanka Ci nie straszna! 
:milbravo: :milbravo: :milbravo:



Odp: samolot "Bryza" - ceva - 09-01-2012

Kajm, czy Ty przypadkiem nie pracujesz na oczyszczalni ścieków obróbka tego g...na wyszła Ci wręcz doskonale. Wiadomo, że mimo włożonej pracy będzie to wyrób bryzopodobny i to zarówno po sklejeniu z kilku egzemplarzy jak i po malowaniu.  Mnie na widok tego projektu bierze na wymioty, zazdroszczę Ci cierpliwości i uporu.
Gratuluję.


Odp: samolot "Bryza" - kajym - 11-01-2012

Dziękuję wszystkim co zechcieli wpaść tu na słowo jak i tym co tylko zaglądają.
yukikaze- szkoda łez, wszystko jedno czy to żalu czy radości.
Paweł O- jeśli nie wierzysz mi w to co napisałem o podnoszeniu poprzeczki, to zaglądnij sobie wiesz gdzie? A no do relacji "Pociaka z Krakowa" w Twoim wykonaniu. Chociażby Twój post z 8 stycznia. Ale obiektywnie. Ja kleję tylko w standardzie. Czarne części kołpaków w Bryzie spieprzyłem i dlatego obecne ugniotłem z plasteliny i zaglutowałem.
cevaPDT_Armataz_01_11 :mil11: nie, nie robię na oczyszczalni, ale była to faktycznie obróbka tego jak to nazwałeś, więc odruchy wymiotne są zrozumiałe.
          Pozdrawiam


Odp: samolot "Bryza" - oldboy - 14-01-2012

Dlaczego łopaty śmigieł w "chorągiewkę"?Raczej to nie jest lądowanie awaryjne!


Odp: samolot "Bryza" - kajym - 15-01-2012

Śmigła w chorągiewkę dlatego, że oglądane zdjęcia tego samolotu na "postoju" pokazują takie właśnie ustawienie łopat.
J. Biedacha - autor opracowania innego samolotu (PZL 130 Orlik) też podpowiada takie ustawienie łopat samolotu stojącego na ziemi. Jednak niezbyt mi się to podoba i więcej nie będę tak ustawiał.


Odp: samolot "Bryza" - oldboy - 15-01-2012

Dziękuję za odpowiedż i gratuluję modelu tygodnia!


Odp: samolot "Bryza" - seb545 - 16-01-2012

Świetny model nie ma co pokazałeś klase  :milbravo:
jestem pod wrażeniem.


Odp: samolot "Bryza" - Tuco - 16-01-2012

Fiu, Fiu! Jak na model "niesklejalny" wygląda rewelacyjnie!
Gratuluję!!


Odp: samolot "Bryza" - Tomasz K - 19-01-2012

Mogę tylko pogratulować warsztatu oraz uporu Smile