PaperModels.pl
[zapowiedź] 17 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Zapowiedzi i nowości wydawnicze. (https://papermodels.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: [zapowiedź] 17 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO (/thread-7571.html)



[zapowiedź] 17 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO - syjek - 25-04-2014

Siedemnasty Numer Specjalny czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się ok. 10 maja.

[Obrazek: okladkaNS17.jpg]

Będzie on zawierał:

Plany modelarskie w skali 1:50, 1:25 polskiego ścigacza artyleryjskiego S-4.
Są to pierwsze w Polsce plany modelarskie tego ścigacza.
Jak wiadomo, nie zachowały się żadne zdjęcia tej jednostki, tak więc plany pokazują najbardziej prawdopodobny wygląd naszego ścigacza.
Autorem planów jest Krzysztof Gdański.

[Obrazek: s4.jpg]

- Temat z okładki. Konwersja modelu U-boota typu VIIC w skali 1:72 z zestawu Revella do modelu pływającego w zanurzeniu.
Autorem artykułu jest Oto Gerza z Czech, guru modelarzy-podwodniaków RC.
Opisuje on jak skonstruował pneumatyczny system zanurzenia statycznego dla modeli okrętów podwodnych w oparciu o popularny model plastikowy.
Ten system zanurzenia (w odróżnieniu od systemu tłokowego) odzwierciedla rzeczywisty system zanurzeniowy prawdziwych OP.
Krótko mówiąc - jak z modelu plastikowego zrobić model pływający pod wodą.

- Francuski luger z 1776 roku "LE COUREUR" w 3D. 10 stron znakomitej grafiki 3D tego słynnego okrętu.

[Obrazek: LC.jpg]

- Korwety typu "Flower" - malowania. Piąta część cyklu pokazującego malowania kamuflażowe "Flowerek".
W tym odcinku malowania kamuflażowe kolejnych 10 "Flowerek".

[Obrazek: K69.jpg]

- Targi modelarskie w Norymberdze 2014.

- Model kartonowy w skali 1:200 okrętu podwodnego proj. 641 "FOXTROT".
Możemy wykonać jeden z trzech okrętów: ORP "WILK", ORP "DZIK" i ukraiński (obecnie przejęty przez Rosjan) "ZAPOROŻE".

[Obrazek: DSCN5378a.jpg]


Zapraszamy do lektury.


Odp: [zapowiedź] 17 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO - marcelo80 - 25-04-2014

Ciekawe jeśli chodzi o "kwiatkowe" korwetty - sklejałem ostatnio z JSC Begonię - teraz widać że można ciekawiej pomalować Smile


Odp: [zapowiedź] 17 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO - Lukee - 26-04-2014

A ja mam pytanie do "podwodniaków": Dlaczego wszystkie modele OP jakie widziałem są projektowane z wysuniętymi WSZYSTKIMI antenami, peryskopami, czujnikami? Czy kiedykolwiek jakikolwiek rzeczywisty okręt jest w takim stanie?
Osobiście uważam, że już wykonywanie peryskopu w pozycji wysuniętej jest lekkim nadużyciem (ale OK - musi być widać, że to okręt podwodny  Wink)
Ale umieszczanie całego lasu na kiosku jest po prostu nieestetyczne.



Odp: [zapowiedź] 17 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO - syjek - 26-04-2014

Myślę, że to raczej chodzi o pokazanie wszystkich urządzeń podnoszonych, które są na okręcie. Natomiast w gestii modelarza pozostaje, które wykona i pokaże.