PaperModels.pl
[N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Zapowiedzi i nowości wydawnicze. (https://papermodels.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 (/thread-8867.html)



[N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Paweł M. - 24-11-2015

  [Obrazek: kk24_Hurricane_1_zpsnegzov41.jpg]

    Tematem, dwudziestego czwartego numeru "Kartonowej Kolekcji" jest samolot myśliwski Hawker Hurricane Mk IIB w oznakowaniu polskiego, 318 Dywizjonu Myśliwsko-Rozpoznawczego "Gdańskiego". Prezentowana maszyna w wersji tropikalnej (HV893) była użytkowana jesienią 1943 roku i nosi typowy kamuflaż "pustynny". 318 Dywizjon w tym czasie przechodził szkolenie na Bliskim Wschodzie (Palestyna, Egipt) i do lotów treningowych wykorzystywał Hurricany różnych wersji, w tym egzemplarz będący bohaterem tego numeru.
    Model został opracowany w skali 1:33 i bazuje na wcześniej wydanym Hurricanie Mk I (nr 15 Kartonowej Kolekcji). Autor opracowania: Paweł Mistewicz. Części modelu (408 szt) zawierają się na 6 arkuszach kartonu offsetowego, w tym czterech kolorowych. Wszystkie powierzchnie sterowe zaprojektowane jako dzielone (lotki, stery wysokości, ster kierunku). Replika samolotu delikatnie waloryzowana graficznie. Model określam jako dość trudny i wymagający nieco uwagi, choć większości modelarzom obeznanych z kartonową materią nie powinien sprawić większych kłopotów.
      Zawartość numeru to: 6 arkuszy kartonu offsetowego z częściami modelu, rys historyczny (1 strona), instrukcja montażu (6 stron, w tym 3 z rysunkami), rysunek zestawieniowy (1 strona) oraz krótki opis działalności 318 Dywizjonu (1 strona).
          Numer KK z modelem samolotu Hurricane Mk IIB będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od środy, to jest 25 listopada. Cena detaliczna zeszytu to 25 zł. Z dodatków dostępny jest w sprzedaży u wydawcy tradycyjny zestaw elementów wycinanych laserem w cenie 15 zł.
P.S. Z powodów technicznych strona internetowa wydawcy będzie zaktualizowana w późniejszym terminie.
    Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego i przykładowy arkusz. Do budowy modelu roboczego na poniższych fotkach wykorzystałem wręgi laserowe.

[Obrazek: th_kk24_okladka_zpszb0k9a4j.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Hurricane_2_zps83l4vngt.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Huricane_3_zpskdgodbaq.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Hurricane_6_zpsnlwtbkm9.jpg]  [Obrazek: th_kk24_Hurricane_arkusz_zpsikhktcdp.jpg]

Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Piotr D. - 24-11-2015

Cieszyłem się dopóki nie zobaczyłem filtra pustynnego... Wygląda jak z zupełnie innej bajki, a raczej jakiegoś modelu dla zupełnie początkujących.


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Piotreq - 24-11-2015

Nie tylko u Halińskiego odgrzewane kotlety mogą być smakowite.  Wink
:milbravo:


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Lesio73 - 24-11-2015

No to Ci powiem Pawełku, że zaskoczyłeś totalnie ... Łosie, eFSzesnastki, PeJedenastki już nadlatywały a Ty Hurasia wypuszczasz .... :milbravo:
W każdym razie jestem jutro rano w Empiku  :mrgreen:


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Matey - 24-11-2015

Fajny, to już będzie mój szósty Hurricane PDT_Armataz_01_11


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - iron_kat - 24-11-2015

Panie Pawle, marzy mi się Cessna A-37 Dragonfly w kamuflażu z działań w czasie wojny wietnamskiej wydanej w "Kartonowej Kolekcji".
W razie czego mogę dostarczyć kilka bardzo szczegółowych zdjęć.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego marzenia.


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - fotogrimes - 25-11-2015

Ha. Szukałem czegoś w pustynnych barwach no i jest Big Grin
Teraz muszę przejść się do Empiku.


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Lesio73 - 25-11-2015

Huraś jest już w moich rękach  :milbravo:
Każdy kto ma już Hurasia od PM będzie czuł swoiste deja vu ale przecież nie może być inaczej - wielki plus za malowanie.

A ponieważ opracowanie tego modelu nie mogło mojemu drogiemu Wydawcy (znanemu również z pracowitości) zająć zbyt wiele czasu więc tuszę, że szykuje dla nas coś naprawdę nowego lub gruntownie zmodernizowanego. Am I right?  PDT_Armataz_01_35

:wink:


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - fotogrimes - 25-11-2015

Myślę, że po tylu samolotach czas na jakąś pancerkę albo okręcik. Takie nowe wydanie Pioruna czy Teciaka też by było fajne.
Brakuje też Apache, UH-1, dobrego Hetzera.
Do tego kilka prostszych modeli dla juniorów. Może nie takie sylwetkowe, ale coś pokroju T70M wydanego w WAK z oddzielnymi prostymi kołami, bez konieczności robienia zawieszenia, gąski z pasków. Brakuje takich modeli.


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Fulcrum - 25-11-2015

Fajny samolocik :-) Pan Paweł jak zawsze staje na wysokości zadania. Lecę do Empiku.  :lol:


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - bonk - 25-11-2015

(24-11-2015, 07:24)Piotr D. link napisał(a): Cieszyłem się dopóki nie zobaczyłem filtra pustynnego... Wygląda jak z zupełnie innej bajki, a raczej jakiegoś modelu dla zupełnie początkujących.

Ja może się nie znam, ale moim zdaniem ten filtr wygląda trochę jak doklejone pudełko nawet w oryginale Wink Na dowód kilka zdjęć:

[Obrazek: Hurricane_Av_GB_4211_Abroad_p262_W.png]

[Obrazek: egyptian-hurricane_zps54a5ff1d.jpg]

Swoją drogą byłem przed chwilą w Empiku na Marszałkowskiej i albo jeszcze nie dostali albo już im się nakład rozszedł więc nie mogłem obejrzeć Sad

Pozdrawiam
Bonczydło


Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 - Piotr D. - 25-11-2015

Na Twoich zdjęciach mało co widać. Zobacz tutaj (zwróć uwagę na przebieg linii łączenia blach na obudowie filtra - ona sporo mówi o jego przekroju):
[Obrazek: Clipboard01_2.jpg]