PaperModels.pl
[WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany (/thread-9548.html)



[WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 11-12-2016

Witajcie w nowej relacyjce - oby krótszej niż w przypadku Smoka

Oto co udało mi się sklecić do tej pory (niestety albo stety będę się rozdrabniał)
[Obrazek: uc?export=view&id=1VGXBdgrjRN8BPeyr3ekbKRbBG41zCnjn] [Obrazek: uc?export=view&id=1TE8JA2weZB0R4Tvyk7-jX8nG7cdha3Es] [Obrazek: uc?export=view&id=13bBOTvPQ_BA1qtSrIcoZ57ca6MHEHRs-]

I znów okazało się, że laserki przy takich olbrzymach sprawdzają się doskonale ;-))
A jakie piękne mikroskopijne części się pałętają po arkusikach - sama radość ;-)))))))))
A tak poza tym to myślę, że z poprawną nazwą pływadełka nie będzie kłopotu.[/color]


RE: [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 30-12-2016

Jako, że muszę dzielić czas między dwa pływadła to i postępy niewielkie ;-))

Kadłubek oklejony - niestety coś poszło nie do końca tak jakbym chciał i powycierał mi się kolor na oklejkach dna - próbowałem ratować się pastelami. Wyszło jak wyszło - jak będzie mnie wkurzało to kupię czerwony karton i dno okleję jeszcze raz.

[Obrazek: uc?export=view&id=1Ss45MtBMxWgEHtwzNWeb2kyFZ-Hy929Y] [Obrazek: uc?export=view&id=1JInpPr2WVO_-bJiXsIIkSzonrzgoOO2L] [Obrazek: uc?export=view&id=1FJdm0TyenK2GIPyrOZXMwmVLWmf7fOR-] [Obrazek: uc?export=view&id=1IO5CnU69A-XhGalcbfaNq32eiVdrqwsh] [Obrazek: uc?export=view&id=1oo6h0ISoeMjwKG1JE7t5IsYE5SIUDEwk]

Na zbliżeniach powychodziły mi jakieś dziurska i nierówności :-( - na szczęście gołym okiem ( w moim przypadku na pół ślepym) większości baboli nie widać ;-)))[/color]


RE: [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 12-01-2017

No nareszcie jako tako funkcjonuję - popracowałem troszkę przy Nurku

Najpierw co nieco z kadłubka:
[Obrazek: uc?export=view&id=1Ok5kCtBhdkEqCJ09WH7s-PXw9O9OlQfP] [Obrazek: uc?export=view&id=1KNBim4vP3IChgk3iZXuf2vIITisvjFy1] [Obrazek: uc?export=view&id=1f0rqOsMmkqNW2CnEtayRi9omzk2BYsOD]

A teraz coś co po oklejeniu stanie się takie jakieś niewidoczne ;-)))
[Obrazek: uc?export=view&id=1KZe0c0MiOtXLAGO7BzdHJv4p4r_c9g_a] [Obrazek: uc?export=view&id=14W4UDWMl__DWsJF_BoelAlc5KvdK8OT5] [Obrazek: uc?export=view&id=1n7J0ebBQ2KwOGh6WoXcoDI8qapEKBUmw]

No i jak zwykle coś spaprałem - jakże by mogło być inaczej - wrrrrr..


RE: [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - kisiek - 12-01-2017

raczej "stety" że się rozdrabniasz. przy takich modelach trzeba


RE: [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Karas - 12-01-2017

Nie jestem przekonany, czy te "magiczne czarodziejskie kule" powinny być tak wysokie. Obstawiałbym cos na kształt tej szafki na tylnej ścianie.


RE: [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 14-01-2017

No jakoś tam udaje się wygospodarować odrobinę czasu na paćkanie ;-)

Aktualnie nadbudówka wygląda tak:
[Obrazek: uc?export=view&id=1FoG5mbICqOblLnDSTCa3MkaBOwNLH4uG] [Obrazek: uc?export=view&id=1yaEblRIMn31mX_ZTT9f4NlcpO3urkUkp] [Obrazek: uc?export=view&id=1uUtKd-56Wj2XQ-PJVLc6BKmlJP7LbwTk]

Wnętrze jest w pełni wyeksponowane no nie - jak ja lubię takie syzyfowe roboty ;-)))))))))

W ramach rozrywki lepię sobie inne pudełeczka:
[Obrazek: uc?export=view&id=1QRnroYJ2NGfLzsCN_DZ09m9HHjkyl7SC]

Jakieś takie deja vu - niech pomyślę - czyżbym wrócił do Smoka?
[Obrazek: uc?export=view&id=1dPz3h7zGYtNDaAugnf1qOQnEoh7NVklE] [Obrazek: uc?export=view&id=12YRNFK1M0KMMr_VNIr8ea5cAUUSMB7gu] [Obrazek: uc?export=view&id=1ZNH9OL100iraSg1OHk5xs47PTc_Bpoqa]

Tym razem oglądającego należy wyposażyć w rentgena coby sobie mechanizm sterowy obejrzał ;-))))))))[/color]


RE: [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 23-01-2017

I znów coś tam wydziergałem - dało mi to popalić - nie ma to tamto ;-)

Kominek z osprzętem:
[Obrazek: uc?export=view&id=1iTEUP9oAaWaM2lbZVlp6l8RGvT3AwVIt] [Obrazek: uc?export=view&id=18WBWL-UAJcqS00Df9dalDpNWV9to_lpT] [Obrazek: uc?export=view&id=1TPiMjWttEzDIeGjSDtfqYuTOGZTGnVIz] [Obrazek: uc?export=view&id=1E8ToKwOFh7j9JOBc7vPMX4p0pfPvqiAq]

Jakiś tam kabestanik lub coś w tym typie:
[Obrazek: uc?export=view&id=17tZppyXlbGhY6q1CXiqZmBsW_9bFzWC8] [Obrazek: uc?export=view&id=1nVSqbBFP7jFFPk_dEq8hUh21CPdITzgu]

I świetlik czy też nadbudówka (licho wie jak to nazwać):
[Obrazek: uc?export=view&id=1hGDe0DMZKcACpe0UBsXcCsY6O8IF9Sw2]


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - qn - 23-01-2017

Całkiem fajnie, ale te druty (stopnie) na kominie mogłyby być co najmniej o połowę cieńsze.


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 24-01-2017

Niestety nic z tym już nie zrobię - zasugerowałem się wzornikiem szablonów gdzie pisze, że element ten ma mieć grubość 0,5mm

Prawdopodobnie taka grubość jest dobra dla oryginalnej skali 1:100 - mój egzemplarz jest w skali 1:200


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Piterkowiec - 25-01-2017

Bardzo ładnie Ci to wychodzi . Wielki szacun za mikro skalę.


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 02-05-2017

Witajcie, witajcie...
w najmniejszej aktualizacji jaką można zrobić ;-)
dosłownie najmniejszej.....
[Obrazek: uc?export=view&id=1WOxAERPteqEzQIZRThik4KcbKVaG0T3C] [Obrazek: uc?export=view&id=1ipjhJjMmQP5nA1gVZeITVkSWn4Us703F] [Obrazek: uc?export=view&id=1c8kjgTWF_NlKXe9A-gbNk3R5tfEC5Ny3] [Obrazek: uc?export=view&id=1nO7Eab6faxqwQsEGuGGh0EgeCOF28HFX]

jeszcze dwa takie oncia i wstawię zdjęcia stanu aktualnego.

Powoli muszę się chyba zastanowić nad wprowadzaniem uproszczeń w takich elementach - opcja zakupu lupy nie wchodzi w grę a własnymi oczkami ledwo takie maleństwa widzę ;-))))))
Paluszki też zaczynają być za duże do klejenia takich drobiazgów :-)[/color]


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 04-05-2017

No to tak jak obiecałem:
[Obrazek: uc?export=view&id=1SSVSBMJE9umQJ20mDRarE1d-Q5Tqp7Q2] [Obrazek: uc?export=view&id=1epki5dlxrLbz_qR2QEHy7eoWZ1ttwZfQ]
zaworki zrobione - sklejone w międzyczasie miniaturki okręcików podwodnych chyba mię się rzuciły ma mózgownicę - zaczynam kleić rzeczy, których nie widzę ;-)))

Ponieważ w pudełku nazbierało się nieco mikrogratów a część podwodna została poprawiona postanowiłem pozbierać wszystko do kupy (co by niczego nie posiać pod stołem):
[Obrazek: uc?export=view&id=18AFz92VHqPhEawqoePEKv-JSNEYlEpRf] [Obrazek: uc?export=view&id=1L4pEcEP2HwbSMjB0GJwQsInpnUhJLyhR] [Obrazek: uc?export=view&id=1zAVKsgf1DdK1BYvYjfPVuPOMsJAPhdEF] [Obrazek: uc?export=view&id=1us44CAS_CryIELTvzzhhdjCq5Ac5XSh_] [Obrazek: uc?export=view&id=1jzsvxuDKip3gACAY9zQsqk0WtKqW31hg]

Ło matko ile paprochów się pałęta po wszystkich częściach - jakoś u licha bez aparatu tego nie widziałem.

Całość prezentuje się obecnie tak:
[Obrazek: uc?export=view&id=1G8zf-mC2UtRwkOWMdoyc30XmIqd5SXj_] [Obrazek: uc?export=view&id=1ov6qK1oTRoKVZd4qRtFJahXs_AtkWSNi]

A przy okazji ostatnie zdjęcia pokazują ile tak w realu widać z tych moich wypocin :-)))

Aaaaaaaaaaaaa zapomniałem dodać - ostatnie zdjęcia BEZ POWIĘKSZANIA pokazują ile tak w realu widać z tych moich wypocin


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 29-01-2018

Khy, khy, khy...
Jednak żyję i nadal coś niecoś papram klejem.
Troszeczkę czasu minęło od mojej ostatniej aktywności w niniejszym temacie, ale nie cieszcie się prace posuwają się do przodu i znów Was moi mili uraczę moimi wypocinami:

- po pierwsze winda kotwiczna - masakra (ale i tak mnie siem podoba) - nie mam nic na swoje usprawiedliwienie - wszystkie paprochy zobaczyłem dopiero na zdjęciach
[Obrazek: uc?export=view&id=1V2OW9y0K7yBg8ph5MMv3gr9g_Ui0F7qp] [Obrazek: uc?export=view&id=1RC-3aaFYZuJG7teUeqZGNOnyFXaMR7PR]

- po drugie lampy pozycyjne (czy jak im tam jest) - bez powiększenia wyglądają całkiem spoko
[Obrazek: uc?export=view&id=15oU1FZPeOUleE5ppafRx6rgPpVVD8Lqu] [Obrazek: uc?export=view&id=1kGRUDgWXPlbdFwF7ocxFB2xTB7PZwbiL]

- po trzecie szalupy - po wielogodzinnej walce poprzedzonej miesiącami rozpoznawania tematu wreszcie nabrały kształtu nieco zbliżonego do obiektów pływających
[Obrazek: uc?export=view&id=1zmUqCIaOCsVs2AzXDPCW_cLnTbuLDY3S] [Obrazek: uc?export=view&id=1msACzuq8aAmYpMlkeCsBvGaONzI9JaVC]

- teraz proszę spojrzeć na co nieco drobnicy na nadbudówce
[Obrazek: uc?export=view&id=1HIsrDPeL5QPBHsL0Mn_oH--bjQ8ANZCa]

i to by było na tyle.

Wszelkie kije, pasy, batogi pochowałem tak aby szacowne grono nie mogło się zbytnio nade mną znęcać za wszystkie babole na powyższych zdjęciach ;-)

A no i sklerotyk ze mnie - trzeba wszak dać jakieś zdjątko z przymiarem modelarskim:
[Obrazek: uc?export=view&id=1vGbZf9LnpKogpCsGprjDhJgBQVTmiiGe]


Może chociaż to będzie niewielką okolicznością łagodzącą.


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 12-02-2018

Tratatatam...tratatatam

Ogłaszam wszem i wobec, iż budowę ORP Nurek uważam za zakończoną. Rezultat mych nierównych bojów z materią kartonową przedstawiam na poniższych zdjęciach.

Widok ogólny - jedyny, który wszystkie me babole jest w stanie ukryć:
[Obrazek: uc?export=view&id=1JaFwm3bHC3ra0Bb_ocTX0S1sXk3vD95O] [Obrazek: uc?export=view&id=19j98XvNw_ozuw8g6ydsaRqdDobMjPjeQ] [Obrazek: uc?export=view&id=1mfYl48sL2iFQDRuIOoqYs_Q0Kmv0s3qF]

Teraz wątpliwej jakości estetycznej wycieczka wzdłuż pokładu:
[Obrazek: uc?export=view&id=1bjZbMe2kdChiafjxMuHqA1YHzEDZrYk9] [Obrazek: uc?export=view&id=1s_quoB0tYq1y4J-X9UhOAVfTaKZXN2gZ] [Obrazek: uc?export=view&id=12stnopTDNClkv_LrduUQNzyoHidbpRdi] [Obrazek: uc?export=view&id=17WbNI16SjsYphlXRp96oAAjUw6Q5Ayvt] [Obrazek: uc?export=view&id=1bUo0SoEcktx4dEh-BiG-Mox8d-Rrllb6] [Obrazek: uc?export=view&id=1JhxIoGF6Wn4oNLSAda3oJaj3013Fl2Ov] [Obrazek: uc?export=view&id=1m1iDa33lZIF0v06e6GJFErJjulKycnL8] [Obrazek: uc?export=view&id=1HB1iw-n40tM6HDBc7uksM4OMP52YG-dP] [Obrazek: uc?export=view&id=1hKCO8khkYI-Co49fIHVi8QPhnZo2N4kW]

Taaaaaak...... więc......... hmmmmm..........

To może z przymiarem modelarskim lepiej to będzie wyglądało ;-)
[Obrazek: uc?export=view&id=14U2P8dE8h7R0jncYXN0QxvpGFzF7OhC9]

A może linijeczka?
[Obrazek: uc?export=view&id=1Zdv8ezc3WWA1AfVbq0Gio90GB3ro0aPQ]

Na koniec w towarzystwie:
[Obrazek: uc?export=view&id=1ZvUES9UI6V27booWNDNYpYRqztzr9ccT]


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - karol1985 - 12-02-2018

Cześć.

Nie ma jak to mikromodele Smile
I te potrafią dać się we znaki z drobnicą.
Gratuluję świetnego efektu. Wyszło bardzo dobrze.


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Lukee - 12-02-2018

Przepiękne (oba) modeliki PDT_Armataz_01_34


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Lesio73 - 13-02-2018

Gratuluję! Koronkowa robota Smile


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Panda82 - 13-02-2018

Zarówno Nurek jak i Smok bardzo ładnie się prezentują. Aż sam nabrałem ochoty na sklejenie przynajmniej jednej z tych jednostek.

Pytanie o przeskalowanie. GPM wydał obydwa modele w skali 1:100. Nurka machnąłeś w 1:200. Co to znaczy fabrycznie przeskalowany?


RE: [WKM2] [R] ORP "Nurek" 1:200 GPM - fabrycznie przeskalowany - Bialy - 14-02-2018

Hejka

Oba są w 1:200
Fabryczne przeskalowanie - wydruk przez Wydawcę w mojej skali - efekt rozmów p. Pomorskim na wystawach.
Trzeba uderzyć do Niego czy będzie skłonny zrobić następne egzemplarze w takiej skali.