PaperModels.pl
[R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo (/thread-9668.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 26-07-2018

Witam,
Od ostatniej aktualizacji, postanowiłem zmierzyć się z strachami ukrytymi w lekkim AA.
Na pierwszy rzut poszły 3x25.Powiem wam, mega autystyczne zajęcie. najgorsze było robienie celowników z drutu 0,1mm srednica zewnetrzna 1,2mm wewnetrzny pierścien zwijany na igle 0,5mm.
Korpusy robione z balsy bo nie było szans upchnąć tych z wycinanki. Podstawa musi być źle zaprojektowana. I tak ratowałem się usuwając 2 tłoki pneumatyczne. ehhh Ciężki temat, niby może dałoby się jeszcze troche podrasować, ale nie przy takiej ilości.
Na kolejny ogień idą 2x25

[Obrazek: HxK1AFP.jpg]


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - FantomModel - 27-07-2018

P-lotki budzą szacunek... Lufy użyłeś gotowe?

Pozdrawiam


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - dokker - 27-07-2018

Kurde, robi wrażenie. Mocne :-)
Pzdr


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - qn - 27-07-2018

Szacun. Nadziargałeś się porządnie ;-)


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Lesio73 - 27-07-2018

Gdybym nie widział faktury tego wenge to bym pomyślał, że fotki robisz na kijach od szczotek... ale prawda jest brutalna - to patyczki do szaszłyków!!! Chylę czoła Smile


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 30-07-2018

Witam,

@FantomModel, zgadza się lufki to gotowiec. Zresztą bardzo fajny gotowiec, bo z jakiegoś twardolitu: ], tzn są całkiem wytrzymałe na zginanie, jak na drucik o takich rozmiarach.
@dokker, qn. podziękował
@Lesio73, masz racje to wykałaczki na szaszłyki. Jak dotej pory jestem zadowolony z tego pomysłu aby podstawy nakleić na patyczek, bo nie da się ich zrobić w rękach : ], a tak mogłem całkiem swobodnie sobie z nimi poczyniać.

Zapomniałem jeszcze dodać, że "tacke" na karabiny, która zaprojektowana jest jako czarna, wywłoczyłem na zewnątrz rewersem, który jest szary. Tylko karabiny były czarne. Dodatkowo ramiona pod celownik, zrobiłem w C, tzn aby całość się składała w muszke i szczerbinke. Projekt przewiduje tylko ramie pod okrągły celownik.
Obecnie walcze z podstawami pod 2x25, niebawem coś zapodam
pozdr: ]

EDIT: refka, co prawda 1x25, ale filozofia musi być podobna
http://1.bp.blogspot.com/-dsZbczMOIL4/U139ywGx1PI/AAAAAAAADp0/S0gUEfzIFVY/s1600/Kitakami+1945b.jpg


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - radzias - 30-07-2018

Ciekaw jestem tych podwójnych, zobaczymy ile moim brakuje na Shimakaze   Big Grin


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 31-07-2018

@radzias,
Jeśli weźmiemy pod uwage fakt, że autorem obu modeli jest ta sama osoba, to śmiem twierdzić, że oba projekty sę identyczne: ]


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Tommy T.B. - 02-08-2018

Coś niesamowitego...
Koronkowa robota!
Czekam cierpliwie na kolejny zestaw plot.  PDT_Armataz_01_29

Powodzenia PDT_Armataz_01_34


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 10-08-2018

No i cyk, gotowe. Tu chyba sam autor miał kłopoty z doliczeniem się ile czego, bo niektorych części jest na 8 kompletów, niektórch 12, a niektórych nawet po 15 sztuk ;]
Finalnie zrobilem 12 kompletów 2x25. Na koniec zostawiam sobie 20+ 1x25 i wolność...
[Obrazek: xQtoOmD.jpg]


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - radzias - 10-08-2018

Działka fajne tak jak moje Big Grin
Czy mosiężny kolor pokręteł masz gdzieś potwierdzony bo z takimi się nie spotkałem?
I jeszcze jedna rzecz mnie frapuje, czemu na podwójnych 25-kach nie ma celowników a na pojedynczych i potrójnych są Cool


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 08-09-2018

@radzias. Oczywiście, że nie mam: ], wręcz przeciwnie. Według refek powinny byc szare z czarnym kołem jak kierownica w trabancie. Taki przyjąłem sobie styl. Ale może faktycznie jest to ZBYT odpustowe. Masz racje, zastanowie się nad swoim postępowaniem i chyba je poprawie: ]
2x25 ma jakiś taki przeziernikowy celownik. W sumie warto by go dodać, bo wydaje się łatwy do wykonania.

Na szczęście 1x25 nie mają tego kłopotu. Wszystkie 26 sztuk jest skończone i tym samym definitywnie zamykam problem wszelkich lufek na mojej nadze,... uffff przyznam, że to wielka ulga. (nie licząc ewentualnych poprawek: \)

Przyznam się, że w między czasie rozpocząłem bodowe nowego okrętu. Przyczyną nie jest znużenie, a bardziej planowanie względem pogody. Chcę wykorzystać ciepłe dni do procesu budowy kadłuba, lakierowanie, szpachlowanie. Wszystko to wymaga ciepłej i suchej pogody, ponieważ nie mam warunków aby to robić pod dachem. Jak tylko wyjde z szkieletu przygotowanego do oklejania burtami pokłądami itp, to wracam do Nagi.

tyle pitolenia. sorrki za marny obrazek, ale nie miałem ochoty na zabawy w ustawianie ich.
[Obrazek: bAy3W5m.jpg[]
pozdr


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Spychacz - 08-09-2018

Ale Ci zazdroszczę. Ładnie te p-lotki wyglądają.
Zdradzisz nam co kleisz, czy każesz czekać do nowej relacji? :-)

Pozdrawiam.


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - radzias - 08-09-2018

P-lotki wyglądają świetnie, nawet te odpustowe Tongue i zdrać dwóm Radkom, jaki to pancernik tniesz? Smile


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - IJN Łukasz - 10-09-2018

Chciał niechciał i tak będziesz musiał je poustawiać ;¬]
Szkoda jednak, że nie zrobileś makro jednej sztuki bo w kupie się trochę zlewa.


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Japończyk - 10-09-2018

Stawiam na HMS Malaya. P-lotki suuper.


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - yogi - 10-09-2018

(10-09-2018, 11:12)Japończyk napisał(a): Stawiam na HMS Malaya. P-lotki suuper.

Chyba jednak nie, bo 200tka dopiero się ukazała, a Karas pisze że kadłub w trakcie budowy?
A  działka rzeczywiście ładnie wyszły.


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 15-09-2018

Witam Panowie,

hehe, Nie jeszcze nie zdradze. Nie chce psuć zabawy sobie i innym. Jedynie co moge powiedzieć, to że małe, chce się sprawdzić w czymś nowym dla mnie.

Wracając do Nagi, po plotkach miało być już z górki... Ale jeszcze te przeklęte łódki... Spychacz nic nie pisał, ale mi one mega się nie składały. Pokład trzeba było skracać, kil zawija się w łuk. Burty w żaden sposób nie chcą się spasować. było z tym troche walki, oby kolejne były dla mnie bardziej łaskawe: ]

Postawiłem na nogi kilka 25, lufki się wycierają, bo są pomalowane akwarelką, poprawie już po przyklejeniu na model.
[Obrazek: p9wujaM.jpg]

Szalupki, jakie są takie są. Planuje 2 przykryć brezentem i obwiązać sznurkiem
[Obrazek: 7uFJtV0.jpg]
pozdr


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Spychacz - 15-09-2018

Miałem z nimi podobne problemy i też mi wyszły lekkie banany. Zresztą, szalupy zawsze mi tak wychodzą. Na pocieszenie, kadłuby kutrów są łatwiejsze i powinny wyjść prosto.

Pozdrawiam.


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 16-10-2018

Witam,
Kolejna porcja moich wypocin. Kuter ceremonialny. Miałem z nim kilka rozterek. Może gdybym wcześniej przemyślal sprawe to nie zaszedłbym z klejeniem do punktu, z którego nie dało się już wycofać. Chodzi mi o sposób transportowania. W Anatomi o Fuso, Pana Skulskiego. Można znaleść opis w jaki sposób były one przechowywane na pokładzie. W jednym zdaniu moge napisać, że niemal wszystko rozbierali : ]
Znalazłem też przepotężne zdjęcie pośredniej wersji FUSO, które rozwiazuje też kilka innych kwiestji, takich jak mocowanie łodzi do pokładu.
Co prawda na zdjęciu znajduje się starsza wersja, ale zamysł i metodologia jest taka sama.
link:
https://2.bp.blogspot.com/-f9Sf8ix60mg/WGzM-_GIo_I/AAAAAAAAEfM/4_-Ck9pHonMhNXjZj1udCE_ZmfhhWTVNACLcB/s1600/Yamashiro%2B1921.jpg

Ja jak już zabrąłem za daleko, nie chcąc ciąć wszystkiego w pień, postanowiłem poskładać moje łódki jakofunkcjonalne i pływające, choć mam wrażenie, że wiekszość montarzu mogła następować już po zwodowaniu: ]. No nic, następnym razem będzie może lepiej.
Przy okazji dopuściłem się kilku waloryzacji,

[Obrazek: NVrIzzo.jpg]
[Obrazek: 4lTYTJj.jpg]
[Obrazek: F6fD3hU.jpg]
[Obrazek: J56Illo.jpg]


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Spychacz - 16-10-2018

Jednak, w takiej 'funkcjonalnej' formie wyglądają znacznie lepiej. Świetnie sobie z nimi poradziłeś.

Pozdrawiam.


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Hastur - 16-10-2018

Ooo, ładne cacka!


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Lesio73 - 17-10-2018

"Kuterki" wyglądają obłędnie Smile
A prawda historyczna jest czasem tak nieatrakcyjna, że trzebą ją podkoloryzować Wink


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Borek - 20-10-2018

Super robota, oglądam i podziwiam.
Z czego wykonywałeś linoleum?


RE: [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo - Karas - 21-10-2018

Dzięki Panowie.
@Borek, linoleum jest z samoprzylepnej półmatowej folji. Miałem to szczęście że znalazłem ją przypadkiem w sklepie dla plastyków "Storm" w Gdyni. Listwy mocujące są z mosiądzu fi 0,2mm

EDIT:
Status update:

1. Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem akwarium dla Nagi. Szkło 3mm wymiary 118x20x33 koszt poniżej 200PLN, zamówione u Pana szklarza z Rumi koło Gdyni.
2. Przez ostatnie kilka dni udało mi się wykonać reling na całym kadłubie. Słupki 0,3mm reling 0,2, wszystko w miedzi.
3. Przykręciłem model do deski za pomocą 2 śrub M10. Można zacząć powoli mocować do kadłuba cały szpej.