PaperModels.pl
[Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 (/thread-9851.html)

Strony: 1 2


[Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 24-06-2017

Witam,
Po wielu przemyśleniach i zwrotach życiowych, postanowiłem spróbować raz jeszcze.
Tym razem skorzystam z dobrych japońskich planów,
[Obrazek: 6wHMlDR.jpg]
 i skleję moje wypociny osobiście bez " testerów".
Okręt jest niewielki i będzie w camo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_aircraft_carrier_Chiyoda#/media/File:Japanese_aircraft_carrier_Chiyoda.jpg
Zaczynamy od szkieletu:
[Obrazek: lZNfHSM.jpg]
[Obrazek: mQ4oGGn.jpg]
[Obrazek: 6e58dD9.jpg]
[Obrazek: 3JdBt2L.jpg]
[Obrazek: FT1q063.jpg]
[Obrazek: 16gYyHV.jpg]
To na razie tyle :-)


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - SZKUTNIK - 24-06-2017

Ahoj!

Cieszymy się, że wróciłeś. Tak trzymaj.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 24-06-2017

Dzięki, postaram się tym razem nie zawieść :-)


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - IJN Łukasz - 25-06-2017

O la la. Co tu się dzieje.
Fajnie byłoby gdyby powstał model dokładny i kompletny. Nie taki wiesz... dla pięciolatka. To nie przytyk, osobiście bardzo na to liczę, że skleję bezstresowo z pod Twojej kolejny model. Powodzenia.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 25-06-2017

Postaram się by był dokładny i kompletny,plany miyukikai nie są kompletne, są ubogie a do tej pory opierałem się na nich.
Do tego okrętu mam inne dokładniejsze plany :-)
Dziś poszycie dna kadłuba , są blachy dodatkowe ale słabo je widać(jedna strona przyklejona), nie stosowałem podposzycia i teraz mam za swoje :-(
[Obrazek: q3jTZqE.jpg]
[Obrazek: 2BiAm8U.jpg]
[Obrazek: kpmnXyD.jpg]
[Obrazek: wvveRrH.jpg]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - dokker2 - 25-06-2017

Fajnie że działasz i przykładasz się do tego co robisz.
Osobiście coraz bardziej przekonuję się do wzdłużnego podziału poszycia dennego,chociaż w tym przypadku po naklejeniu "blach" to ginie.
Powodzenia
pzdr


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 25-06-2017

Całkowicie wzdłużne poszycie nie wyjdzie na wręgach, chyba że na podposzyciu, ale tak jest ok ponieważ jak napisałeś "to ginie".
Blachy wzdłużne mają swoją długość i są podzielone na krótkie odcinki więc -widać tylko krótkie odcinki :-)


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Winek - 25-06-2017

Powodzenia. Będę Ci kibicował z drugiego rzędu.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Chriss - 25-06-2017

(25-06-2017, 08:31)Darecki IV napisał(a): Całkowicie wzdłużne poszycie nie wyjdzie na wręgach, chyba że na podposzyciu, ale tak jest ok ponieważ jak napisałeś "to ginie".
Blachy wzdłużne mają swoją długość i są podzielone na krótkie odcinki więc -widać tylko krótkie odcinki :-)

Na dnie pasy poszycia z na burtach płasko?


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 26-06-2017

Burty na płasko ale ledwo się to wyróżnia, co nie znaczy że w projekcie pasów na burtach nie ma :-)
Kończąc temat dna dokleiłem stępki przeciwprzechyłowe, stępkę steru, wały śrub napędowych.
Strasznie to wygląda ale dno będę malował więc nie ograniczałem się z klejem :-)
[Obrazek: UHIX6CG.jpg]


[Obrazek: DjFCFHT.jpg]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 26-06-2017

Ok , tak to wygląda po malowaniu, jeszcze jak wyschnie przetrę papierem 800 i prysnę ostatecznie.
[Obrazek: O5Abitq.jpg]
[Obrazek: aX9Xnye.jpg]
[Obrazek: 6iUqElM.jpg]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 29-06-2017

Powoli do przodu, niestety drukarka drukuje za każdym razem inny odcień (Canon-nie polecam !), no i moje klejenie jest dalekie od doskonałości ale może z czasem się poprawi :-)
[Obrazek: OoHNWlR.jpg]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - ruto88 - 29-06-2017

Za skromny jesteś, wszystko wygląda super, życzę wytrwałości i czekam na więcej.

PZDR


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Karas - 30-06-2017

Nosek wygląda bardzo zacnie.
Pasy pancerza bardzo dobrze maskują lekko pozapadane poszycie. Ale nie ma co sie zrażąć, mi ostatnio pozapadało się nawet na podposzyciu. hehehe tak więc, nie masz co narzekać ;]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - IJN Łukasz - 30-06-2017

Gdybym mógł coś zasugerować to zmianę grubości pasów linoleum. Mogłyby być cieńsze, takie subtelniejsze.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 01-07-2017

Zrobi się :-)
może tak ?
[Obrazek: oBqvxhX.png]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Karas - 01-07-2017

Według anatomii Pana Skulskiego. Szerokość tych pasów wynosiła 30mm, co w skali daje 0,15mm.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 01-07-2017

Chodzi o pasy gumoleum te brązowe :-)
Listwy mogę narysować 0,15 ale w druku wyjdzie czarna kreska, chyba że bez konturu, pokombinuję  :-)
Pokombinowałem i linia jest 0,15 odstęp  5mm wygląda według mnie dobrze :-)
[Obrazek: z0bzN30.png]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - qn - 02-07-2017

Jak dla mnie wygląda lepiej - nawet bez nitów. Delikatniejsza, no i w skali.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - IJN Łukasz - 02-07-2017

No, spoko jest.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 02-07-2017

Śruby są , ale po wydruku mogą być niewidoczne :-)
[Obrazek: B0Rt9hV.png]


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Karas - 03-07-2017

Mimo, że sam rozgrzebałem temat, to nie wiem, tzn być może za delikatnie to wyszło. może by podbić do 0,2 albo nawet 0,25. choć 0,2 już powinno dawać rade. Ja ostatnio robiłem je z drutu mosiężnego 0.2 i wyglądają OK, Tylko że bez wkrętów.


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 15-07-2017

Dobra, stwierdziłem że dzób jest skopany, zdarłem wszystko i zrobię od nowa.
Pokład nadbudówki też zmienię bo ma stare szerokie listwy :-) :
[Obrazek: 8ptJzxU.jpg]
[Obrazek: rL6GfAO.jpg]
Pozdrawiam :-)


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - IJN Łukasz - 15-07-2017

Obraz jakby mi znany ; )
Ale to już mogłeś samo linoleum nowe dokleić. Nikt by się nie jorgnął :p


RE: [Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200 - Darecki IV - 15-07-2017

Mam nadzieję że nie rzucę tym o ścianę bo taka ochota mnie nachodzi :-)