Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
381/40 - Włoskie działo kolejowe z 1917 r
#1
Ostatnio zakończyłem plastikowy model Simba GFLF 8x8 od Revella i czas przyszedł na model z kartonu. Za nim przejdziemy do właściwego wątku pozwolę sobie na pokazanie moich wypocin.

[Obrazek: eFogsiG.jpg]

Od środy zeszłego tygodnia pracuję nad modelem E63 Modelli di Carta Włoskiego działa kolejowego z 1917r. 
Model darmowy w skali 1/35, bardzo ładnie opracowany.

[Obrazek: Tyz8xmm.jpg]

Poniższe zdjęcia przedstawiają efekty pracy na dziś, wydaje mi się, że sporo porobiłem. Model będzie malowany.

[Obrazek: TZJwCtt.jpg]
[Obrazek: wc6mK3R.jpg]
[Obrazek: jVDCNBN.jpg]
[Obrazek: cFWHi8g.jpg]
[Obrazek: x1ari3F.jpg]
[Obrazek: BYGVxNE.jpg][Obrazek: cdL3Rx4.jpg]
Odpowiedz
#2
No popatrz - niby papierowy ale skala jakaś taka plastkowa Wink

A Simba śliczna - oglądałem ją na fb.
Odpowiedz
#3
Ciekawy temat z tym działem. Chyba jesteś drugą osobą  na forum, co zmierzy się z tym modelem. Z przyjemnością popatrzę, jak idzie Ci sklejanie. Powodzenia  Smile
Odpowiedz
#4
Kolejny dzień kolejne efekty.

Dziś powstała rama kolejnego wózka i zacząłem wycinać element łączący dwa wózki. Tym elementem just siodło pod główną ramę działa.

Jutro prawdopodobnie będzie pierwsze malowanie bo inaczej nie zamknę ramy łącznika.

Wózek:

[Obrazek: XBjBpfV.jpg]
[Obrazek: zd5EcgW.jpg]
[Obrazek: 1AGQat1.jpg]

oraz wspomniana rama łącznika a zarazem siodło pod ramę główną:

[Obrazek: fuzQsqu.jpg]
Odpowiedz
#5
Modele tego autora są wymagające, możesz się natknąć na większą ilość części niż wymagana w modelu( ale zawsze lepsza większa ilość niż ich brak). Elementy zwijane w cienkie rurki z mojej strony proponuję rozrysowywać lub drukować na papierze offsetowym . Ja już 7 miesiąc morduję się z Maz-em tego autora. Powodzenia
Odpowiedz
#6
Zgodzę się z Tobą, model wymagający. Jak dla mnie największy błąd tego modelu to koła, każde wychodzi inaczej. Prawdopodobnie koła zostaną wytoczone z czarnego poliamidu. Jak na razie się nimi nie przejmuję i idę dalej.

Kolejny problem pojawił się z drobnymi częściami do ramy, to za krótka,to za długa. Niby nie dużo bo po 1 mm ale utrudnia prace.

Poza tym nie znalazłem więcej problemów, podobno główna rama ma boki za krótkie o 2 mm, sprawdzę to.

Model będzie malowany więc wszystkie niedociągnięcia będzie można ukryć.

Biorąc pod uwagę, że model darmowy, to nawet jak znajduję jakiś błąd wcale się nim nie przejmuję, szanuję czas pracy włożony w zaprojektowanie wycinanki.
Odpowiedz
#7
Ale żeś armatę wybrał do sklejania Smile
Model na pewno bardzo ciekawy, zatem życzę wytrwałości i cierpliwości.
A ja zasiądę sobie na widowni.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#8
Na forum, jest na pewno jeszcze jedna relacja, ale niestety trochę utknęła w miejscu, przynajmniej na razie. Jestem ciekaw efektu końcowego, bo nie często się takie tematy spotyka. Szkoda, że opracowanie ma trochę błędów, co na pewno nie upraszcza pracy przy i tak skomplikowanym modelu, no ale szacunek dla autora za wypuszczenie takiej wycinanki za darmo.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#9
Ktoś , kiedyś już zaczął kleić tę pukawkę ... faktycznie .
Mam nadzieję że wytrwasz do końca , bo będzie kawał MODELA PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#10
Wczoraj prace były wstrzymane, ale dzięki nim w sklepie kosmetycznym zakupiłem dwa rodzaje cyrkonii kulistych, które idealnie będą pasować na nity. Jedna paczka to koszt 5zł.

[Obrazek: hibQTrd.jpg]

A efekty przed i po naklejeni cyrkonii wyglądają tak:

[Obrazek: EhDGpSn.jpg]
[Obrazek: vILN8mj.jpg]

[Obrazek: JX2IJQR.jpg]
[Obrazek: PyiuYNs.jpg]

Czeka mnie jeszcze sporo naklejania ...
Odpowiedz
#11
Jeśli mam być szczery to wygląda to tragicznie, są po prostu za duże.
Odpowiedz
#12
(13-04-2017, 10:52)krys napisał(a): Jeśli mam być szczery to wygląda to tragicznie, są po prostu za duże.

I tu bym polemizował, są identycznego rozmiaru co nadruk na wycinanie,  mogą być jedynie zbyt wysokie ale mają max 1mm.

Mze tylko wyglądają źle przez kontrast kolorów i mocne zbliżenia. Ale to moje zdanie.
Odpowiedz
#13
Przez ostatnie dni walczyłem z główną ramą. Walka trudna i upierdliwa ale wygrałem ją.

Ostatni pisałem o drobnych błędach w wycinance, główna rama pokazała ich całe mnóstwo.

Pierwszym głównym problemem było to że jedna strona była dłuższa od drugiej i całość wygnała się w łuk.
Problem powstał w tym miejscu, musiałam o tyle (2mm) odsunąć od siebie elementy:

[Obrazek: blyFZGW.jpg]

Kolejnym dużym problemem było dopasowanie ostatniego segmentu, który także był za krótki o 2mm (w innej relacji tego modelu na tym forum też był poruszony ten problem), tyle że po równo z obu stron:

[Obrazek: KQDpcZX.jpg]

Po moich poprawkach, czyli po prostowaniu ramy i uzupełnieniu ubytków wyżej wymienione miejsca wyglądają tak:

[Obrazek: 1xUTqku.jpg]
[Obrazek: GoMq9Oq.jpg]

Głowna rama:

[Obrazek: hEBqv2X.jpg]
[Obrazek: C5xPIik.jpg]
[Obrazek: XUeZFiN.jpg]

I przymiarka tego co już mam, na sucho:

[Obrazek: 06WypJy.jpg]
[Obrazek: SIa6Clh.jpg]
Odpowiedz
#14
Temat mnie zaciekawił mocno. Przyznam, że z ciekawością śledzę postępy. Co do cyrkonii to może i faktycznie przez ich kolor wydają się nieestetyczne. Maluj Łukaszu i zobaczymy jak w wyrównanym kolorystycznie modelu to wyjdzie Smile
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#15
Jakiś czas już minął od ostatniego posta, ale nie stoję w miejscu. Prace mocno zwolniły gdyż zająłem się drobniejszymi elementami.
W między czasie naklejam nity ( idzie jak krew z nosa ). Jest też kilka elementów, które potrzebują moich modyfikacji, chodzi tu o lekkie szpachlowanie lub korektę części, teraz już praktycznie każda część jest w jakiś sposób poprawiana. Ale tak jak pisałem wcześniej, nie ma co narzekać bo model darmowy.   

Relację będę prowadził systematycznie, na pewno jeden - dwa posty na tydzień będą się ukazywać. 

A to elementy które zrobiłem w tym tygodniu:

[Obrazek: 46X5iw6.jpg]
[Obrazek: i9Sy0WJ.jpg]
[Obrazek: E0k20zz.jpg]

[Obrazek: DuRAuuk.jpg]
[Obrazek: 7Ddx5PY.jpg]

[Obrazek: O7g75VM.jpg]
[Obrazek: FDntYaV.jpg]
Odpowiedz
#16
ostatnie dwa tygodnie przyniosły efekty w drobiazgach:

[Obrazek: 6UyAIzI.jpg]
[Obrazek: oQ0fjVI.jpg]
[Obrazek: jM5Nvuf.jpg]
[Obrazek: LKht7aK.jpg]

[Obrazek: kLmZikf.jpg]
[Obrazek: nLSDN4O.jpg]
[Obrazek: u0OmLhl.jpg]

[Obrazek: qfqGG1X.jpg]
[Obrazek: VTvnFHW.jpg]
[Obrazek: ALislxM.jpg]

[Obrazek: CeNbVkY.jpg]
[Obrazek: tznAWoJ.jpg]

[Obrazek: WzsHvJY.jpg]
Odpowiedz
#17
Duża aktualizacja po problemach z laptopem:

[Obrazek: NaPCMKl.jpg]
[Obrazek: cVdcKtf.jpg]
[Obrazek: kvBOmHs.jpg]
[Obrazek: Eq4GEDr.jpg]
[Obrazek: UrnszlO.jpg]
[Obrazek: D933twf.jpg]
[Obrazek: cAlzExJ.jpg]
[Obrazek: peCYOKv.jpg]
[Obrazek: L2Vql3S.jpg]
Odpowiedz
#18
Dłuższa chwila minęła i warto pokazać na czym stoję z pracami.

Dość dawno temu zakończyłem prace przy komorze działa i finalnie wygląda to tak:

[Obrazek: UBXNjpD.jpg]
[Obrazek: aiYArLU.jpg]

Dzięki uprzejmości mojego przyjaciela ma wykonane "podkłady hamujące" i stabilizujące całe działo na torowisku

[Obrazek: ikoLE8T.jpg]
[Obrazek: yR8v9Rr.jpg]

Dodatkowo zakończyłem prace nad wózkami, co prawda brakuje tam jeszcze hamulców i kilku poprzeczek oraz barierek ale one zostaną dodane dopiero po malowaniu. Na wózki zeszło ponad 1 000 nitów Koła założone na sucho

[Obrazek: I2ynSsq.jpg]
[Obrazek: PwXxnva.jpg]
[Obrazek: vtOyiWr.jpg]
[Obrazek: NSzHDYw.jpg]
[Obrazek: 7zdCz3P.jpg]
[Obrazek: 6EH6cPT.jpg]

Koła wytoczyłem z poliamidu i dodałem stalowy pierścień, ośka to pręt stalowy 4mm

[Obrazek: DU0q1js.jpg]
[Obrazek: oo0RYob.jpg]
[Obrazek: 6DKRTa2.jpg]

Teraz pracuje nad oklejaniem nitami ramy głównej, podejrzewam że to kolejne 1 000 nitów

[Obrazek: M0Wim5y.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Włoskie "pendraki" Ansaldo MIAS i MORAS 1:25 Od podstaw... Jaroslav 48 14,352 28-04-2022, 07:11
Ostatni post: Winek
  [R] SU-76M - rosyjskie działo samobieżne, 1-25, projekt własny MichalR 12 6,101 08-06-2018, 01:38
Ostatni post: MichalR
  [R] SU-76i DZIAŁO SAMOBIEŻNE MODELIK 1:25 Gregory 12 8,956 24-03-2016, 11:13
Ostatni post: PAWCYK
  [R] Włoskie działo kolejowe 381/40 AVS z 1917 roku - 1:35 - model darmowy dziurkacz 37 20,837 04-03-2016, 02:49
Ostatni post: GTiStyle
  Działo samobieżne SU-85 (answer) leon65z 36 15,317 13-02-2013, 11:55
Ostatni post: gacek9003
  [R,G] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT. Janek 22 9,229 02-11-2012, 09:42
Ostatni post: Vercyn
  [Relacja/Galeria] Działo kolejowe K5 (E) Leopold groszek 61 34,389 27-01-2011, 06:21
Ostatni post: groszek
  [Relacja] Działo szturmowe Stug 40 Ausf. F Martmot 20 7,294 21-01-2011, 10:35
Ostatni post: bodziocc
  [Relacja] Protortypowe działo samobierzne SU-101 struna 20 7,845 17-12-2010, 10:51
Ostatni post: struna
  Albatros D.III z 1917 roku uri 93 27,819 19-10-2009, 01:37
Ostatni post: Piterski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości