Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Mosquito - Orlik
#1
Witam, 

Zacząłem kilka dni temu model, jak w temacie. Moim największym problemem zawsze było dokończyć model.. sklejałem ich dziesiątki ale skończonych mam dosłownie kilka.

Co do samego modelu, fajny w miarę prosty projekt bez pierdyliona szczegółów.
okleiłem już kabinę, i jestem na etapie budowy kadłuba.
Znanym problemem w tym modelu są wnęki na kaemy, trzeba wyciąć je we wrędze. Mnie dodatkowo jeszcze jakoś nie do końca chciała spasować podłoga kabiny, docinałem jakieś 2mm
Cała reszta jest naprawdę fajnie spasowana póki co.

[Obrazek: IkYwUga.jpg]
[Obrazek: ICtJ5io.jpg]
[Obrazek: EWi2WP3.jpg]

edit:
Trochę czasu później..

Ostatni segment nie jest jeszcze przyklejony. SG mi zrobił na dziubku psikusa.. i przebił.. trudno to i tak chyba najlepiej przeze mnie sklejony taki element Smile)

[Obrazek: ae88n8P.jpg]
Odpowiedz
#2
Witam, w dniu dzisiejszym. Przedstawiam dalsze postępy w budowie. Idzie dość szybko, ponieważ mam jeszcze Urlop i mogę dużo czasu poświęcić na sklejanie.
W dalszym ciągu bez problemowo. Dla budujących w wycinance część 35** to tak naprawdę 37**, brakuje częsci 35, aczkolwiek statecznik idzie skleić bez tej częśći. Na zdjęciu część ogonowa przyłożona na sucho. Przyklejona zostanie po zrobieniu steru kierunku i sterów wysokości

[Obrazek: i6PJgOV.jpg]
Odpowiedz
#3
Bardzo ładnie to wygląda, czysto schludnie i wyraźnie.
Patrzymy dalej.

Pytanie czy pomiędzy segmentami "kabinowymi" u dołu występuje taki mały schodek ?
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#4
(18-08-2017, 09:13)Piterkowiec napisał(a): Bardzo ładnie to wygląda, czysto schludnie i wyraźnie.
Patrzymy dalej.

Pytanie czy pomiędzy segmentami "kabinowymi" u dołu występuje taki mały schodek ?

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ten schodek to wycięcie pod komorę bombową.
Odpowiedz
#5
(18-08-2017, 09:47)Galo82 napisał(a): Jeśli dobrze zrozumiałem, to ten schodek to wycięcie pod komorę bombową.

I wszystko jasne Smile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#6
Galo82, witaj na forum  Smile
Świetnie sobie radzisz, kibicuję w dalszym sklejaniu.
Odpowiedz
#7
Dzięki Smile

Dalsze postępy, ogonek gotowy. Powstał szkielet skrzydeł. Dalej brak jakiś problemów. Gdzieś na necie przez przypadek zobaczyłem galerie tego modelu w wykonaniu Cevy. Szczena na samej ziemi.., a ile się na projekt ponarzekał Smile)

No nic zdjęcia z postępów:
[Obrazek: JBc6aqd.jpg]
[Obrazek: Esl2fJU.jpg]
Odpowiedz
#8
Ceva to miszcz standardu. Nie patrz na niego jak nie chcesz mieć kompleksów. Rób po swojemu,nie jest żle, tylko nie złam przy formowaniu krawędzi natarcia skrzydeł.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#9
Brniemy dalej..

Zacząłem budowę skrzydeł. I tutaj trochę muszę ponarzekać na instrukcje, i lasery które trochę mnie w błąd wprowadziły. Mianowicie: przy budowie płata na łączeniu 2 części skrzydeł, w wycinance są 3 wręgi. Nie zauważyłem że jedna z nich nie jest do podklejenia. W zestawie laserowym wszystkie są wycięte.. nawet ta która nie powinna być podklejona. Na rysunku jest ok, jakieś zaćmienie czy coś. Niestety tu i uwdzie brakło.. Sad, Drugi zonk to zniszczenie wodą części górnego poszycia skrzydeł zaraz przy kadłubie.. Sad No i jest problem..

Zwracam się z pytaniem czy nie ma ktoś do odstąpienia wycinanki mosquita. Lub samej części jest to ta z oznaczeniem 63. Proszę o pomoc.

[Obrazek: 4v11O50.jpg]
[Obrazek: 7jA2TbP.jpg]
Odpowiedz
#10
Witam ponownie.

Zacząłem gondole silnikowe, i skrzydła. Niestety z wykonania nie jestem zadowolony.. Sad, trudno, każdy model to nowa nauczka. Brakuje jeszcze retuszu i wykończenia.

[Obrazek: CFXh3Y5.jpg]
[Obrazek: mEE2LIm.jpg]

i widok na całość:
[Obrazek: OV8rQBX.jpg]
Odpowiedz
#11
Witam, dziś Smile

Zacznę od widoku ogólnego modelu, gondole silnikowe sklejone, oraz zacząłem składać komorę bombową.

Gondole w miarę dobrze pasują, wydaje mi się że wszelkie niezgodności wynikają z moich niskich umiejętności. Skrzydła również dość średnio pasują na swoje miejsce. Ale to też wydaje się moją winą. Na zdjęciu gondoli, widać że popełniłem błąd i element środkowy jej wkleiłem odwrotnie.. a ja dziwiłem się dlaczego to tak słabo spasowane.
Idąc dalej elementy wewnętrzne komory bombowej (ścianki), były za krótkie w stosunku do tego co zostało po oklejeniu wręg.
Ogólnie model składa się poprawnie. Myślę że duża część tego co opisałem to moje błędy.

[Obrazek: vChESFe.jpg]
[Obrazek: ATIQXNG.jpg]
[Obrazek: 3dYcXUP.jpg]

Elementy komory są oczywiście przed retuszem Smile
Odpowiedz
#12
Witam,

Przedstawiam, jakiś tam dalszy minimalny progress, karabiny jeszcze przed retuszem. Skrzydła już zamontowane.. ich pasowanie to troszkę dramat, nie wiem czy to moja wina czy projektu. Kółko ogonowe również wymaga jeszcze retuszu. Bliżej końca niż dalej Smile

[Obrazek: 4sYQxji.jpg]
[Obrazek: QniBM47.jpg]
Odpowiedz
#13
Model skończony:

[Obrazek: 0xx0RmI.jpg]
[Obrazek: F1VShSN.jpg]
[Obrazek: S7cC5dS.jpg]
[Obrazek: i9X3XrA.jpg]
[Obrazek: 5hEljcQ.jpg]
[Obrazek: hexslFB.jpg]

Jutro zrobię lepsze zdjęcia i dorzucę.
Parę słów o modelu, model raczej prosty, ale z denerwującymi niedporacowaniami, część baboli to pewnie moja wina, ale były również ewidętne projektanta. Ale jak widać model da się złożyć do kupy.
Uważam za za wielki sukces że udało się mi go skończyć. Dawno nie skończyłem modelu Smile

Następny - Corsair z Answeru.
Odpowiedz
#14
Model wyszedł bardzo fajnie, natomiast mam pytanie o kółko ogonowe, bo jego kształt jest co najmniej dziwny. Ma tylko zewnętrzne krążki, a w środku zostawiłeś puste?
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#15
Powiem tak -model jest jak na moje oko sklejony dobrze(chciał bym tak umieć sklejać), następny na pewno będzie lepszy bo praktyka czyni mistrza.
Mam to samo co ty, rozgrzebane kilkanaście modeli i skończone tylko kilka, ale mnie wkurza to że mam słaby wzrok i nie wychodzi mi nigdy to co chciał bym osiągnąć.
Patrząc na twoje sklejanie masz szansę dorównać takim sklejaczom jak Ceva tylko trochę musisz się postarać :-)
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#16
Dziękuje, miłe to bardzo, zwłaszcza że Ceva i kilku innych to niedościgniony wzór..
Co do kółka ogonowego,
http://www.drafmodel.pl/index.php?route=...uct_id=401
skleiłem według instrukcji.. zewnętrzne kółka są większe niż wewnętrzne, myślałem że tak ma być Smile
Odpowiedz
#17
Kółko ogonowe ma wygląd analogiczny do tych z podwozia głównego, które a propos z daleka wyglądają nieźle. Gotowiec czy sam robiłeś?
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#18
Sam robiłem, na trzpień i do dremelka. Cóż teraz już tego nie poprawię. Ale postaram się uniknąć takich błędów. Na zdjęciach nie ma jeszcze drzwi do kabiny pilota. Nie przykleiłem jej przed lakierowaniem.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 26 3,538 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik Pablo 9 1,984 18-12-2023, 08:23
Ostatni post: Pablo
  [R + G] SE 5a /1:25 / ORLIK MARIUSZ_G 98 30,937 11-12-2023, 04:12
Ostatni post: romfolmar
Tongue ZIS-6. 1:25. Orlik, ale Litewski Prunce 65 27,759 20-09-2023, 12:15
Ostatni post: Prunce
  [R] Rosomak 1:25 Orlik Adamw28 4 2,339 09-08-2023, 01:14
Ostatni post: Adamw28
  [R] Kaplica Matki Bożej Śnieżnej 1:120 Orlik marcin1323 4 1,527 07-05-2023, 01:20
Ostatni post: żółtodziób
  IFA W50L Orlik SZAD 8 4,357 02-05-2021, 03:37
Ostatni post: SZAD
  [R] T-40 - Orlik, 1:25 bomb007 2 2,523 05-03-2021, 12:47
Ostatni post: bomb007
  Fokker F.VIIb/3m (PLL LOT) - Orlik Olek 10 5,170 12-02-2021, 07:33
Ostatni post: ZbiG
  [R/G] KTO Rosomak 1:25, Orlik kilek15 34 17,314 10-01-2021, 01:02
Ostatni post: kilek15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości