Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Konkurs pancerny Małego Modelarza / KW-1 / walorka
Cytat:jeżeli tak bardzo kłuje w oczy to już na reszcie kadłuba nie będę robił śróbek
Nic nie wkłuje bo zdjęcie nieostre :mrgreen:
Myślałem, że zwaloryzujesz zawieszenie (myślę o kołach napinających), ale skoro trzymasz się konwencji jak w modelu to też dobrze.
Odpowiedz
Ok już poprawiam się... skóry mi żal.... :lol:

[Obrazek: 0bd59c65d5c98828m.jpg] [Obrazek: 09a21320635f6845m.jpg]

Musiałym jeszcze farbką poprawić białe miejsa tych nakrętek...

No i radzcie czy porywać się robić coś takiego na całym kadłubie...

pozdrawiam
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Cytat:skóry mi żal.... :lol:
I od razu lepiej :mrgreen:
Co do nakrętek gdybyś użył takich ciętych laserem jak u MichałR to ok. A tak to nie ma sensu, źle to wygląda.

[Obrazek: ASU-85_1062.jpg]
Odpowiedz
Ok macie racje zrobię jescze drugą stronę koła napędzającego i już więcej ich nie robię....

Pozdrawiam :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Witam serdecznie prace nad Kw-1 przebiegają troszkę mozolnie i większych postępów.... wykonuje kółka podtrzymujące narazie są tylko z jednej strony wystarczy dzisiaj jescze dokleić kolejne 3 z drugiej strony i czas najwyższy zabrać się koła nośne oraz zgarniacz błota... potem pozostaną tylko gąsienice oraz kilka detali... pozdrawiam oto zdjęcia....

[Obrazek: 2107e00253131dbam.jpg] [Obrazek: 0d10a0c7f014dba3m.jpg] [Obrazek: fc22cbfc72a7de21m.jpg] [Obrazek: e97f9ba00a95cbd4m.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Witam wszystkich :!:

Dawno nie uaktualniałem tej relacji, pracę idą dość mozolnie udało mi się stworzyć koła podtrzymujące z drugiej strony czołgu,zacząłem także uplastyczniać je śrubami które mam dzięki Jaroslavowi ( tutaj wielkie dzieki dla niego )

Skończyła mi się jednak farbka do retuszu części mam zamiar Kupic do tego celu Humbrola 195 Dark Greena ale nie wiem czy jest to dokładnie dobry wybór. Zwracam się z prośba do was pozdrawiam a tutaj jest link z farbką oraz zdjęcie kolorku jaki ona ma

http://www.e-modele.com/product_info.php...ts_id=1786

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Trzeba być nieodpowiedzialnym by mieć odwagę doradzać komuś kolor farby z wzornika oglądanego tylko na ekranie monitora.
Odpowiedz
Kolego piterski muszę przyznać Ci racje że jest to może nieodpowiedzialne, mogę liczyć tylko na doświadczenie innych kolegów, może kiedyś ktoś spotkał się z podobnym kolorem modelu i mógłby mi coś doradzić. Nigdy nie uda się trafić tego samego koloru, farby z tego co słyszałem czasem tego samego numeru różnią się od siebie więc jest to w pewnym sensie ruletka czy uda się odpowiednio dobrać kolorek do modelu.

Będę musiał jednak zamówić i sam przetestować na modelu.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Piterski a ja myślę, że niepotrzebną krytykę tu uskuteczniasz, bo może się trafić osoba która już pracowała nad tym modelem i tymi farbami, w związku z czym może śmiało doradzić kolor.jak i sposoby na jego stonowanie..
Uwierz mi, że mając farby:żółtą brązową i czarną oraz jako bazę: dowolną zieleń z palety Humbrola jestem w stanie namieszać praktycznie każdy jej odcień...

W przypadku MM jak wiadomo koloru idealnie nie da się dobrać choćby ze względu na wyraźne i duże rastry, tudzież przebarwienia.... a skoro mowa o retuszu to wystarczy zbliżony odcień....
Reasumując wyjścia widzę 2:
Albo Gacek zakupi tą farbę i z pomocą innych barw namiesza potrzebny odcień
Albo zdecyduje się pomalować cały model (do czego puszka Humbrola w zupełności wystarczy)
Przy tym drugim rozwiązaniu przestaje być problemem odcień, gdyż jak wiadomo sowieci malowali swe pojazdy tym co było pod ręką....

Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav
Odpowiedz
Dzieki za pomoc Jarolslavie tak też uczynie :mrgreen:

W modelu nadal tworzę sróbki dziś dowiedziałem się że jeden z arkuszy ze śróbkami został zniszczony przez moją rodzine Cry Ale mam jescze jeden więc nadal będe tworzył je w moim modelu

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Gacek a zdjęcia? no co to ma znaczyć?
Odpowiedz
Jarku ty uważasz, że krytykuje, a ja gratuluje koledze który powie słuchaj stary mam ten wzornik na stronie i moim zdaniem to pasuje kolor taki i taki.
Tak więc ton mojej wypowiedzi był istotnie prowokacyjny, ale tylko po to by kolega się zastanowił o co właściwie prosi. Porównywać kolor owszem można, ale z wzornikiem oryginalnym, najlepiej malowanym.

Spójrz proszę jeszcze raz co Gacek napisał:
Cytat:mam zamiar Kupic do tego celu Humbrola 195 Dark Greena ale nie wiem czy jest to dokładnie dobry wybór. Zwracam się z prośba do was pozdrawiam a tutaj jest link z farbką oraz zdjęcie kolorku jaki ona ma

Ja niestety takich zdolności nie posiadam by wstrzelić się idealnie w odcień wycinanki a i próby mieszania kiedy masz wejść w narzucony odcień proste wcale nie są i do łatwych też nie należą.
Ty swoje modele malujesz więc robotę masz ułatwioną. Gacek zaś przyjął że ma być to standard. I jak sadzę stara się dobrać odcień który nie będzie bił po oczach.
Jeśli więc ktoś jeszcze posiada w swoich zbiorach ten model (ja juz go nie mam) i ma dostęp do Humbroli to może pokusi się o dobranie zbliżonego odcienia. Jeśli nie to lepiej mieszać plakatówki. Koszt mniejszy i ilość prób praktycznie nieograniczona.
Odpowiedz
Koledzy przezemnie tylko jakieś nieporozumienia sie porobiły Cry Spokojnie spróbuję dobrać kolor do tego czołgu i dopiero zaprezentuje co mi się tam udało stworzyć, albo za pomocą zmieszania farby Humbrola albo jak radził Piterski za pomocą Plakatówek. Wazne żeby "nie bił" po oczach...

Jaroslavie zdjęc nie mogę wstawić do końca tygodnia kolega pożyczył odemnie aparat. Ale kiedy będzie to możliwe odrazu pochwale się co mi się udało stworzyć...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Witam szanowni koledzy....

ledwo patrze na oczy ale postanowiłem po 12h zjeździe na studiach wrzucić parę fotek z moich malutkich postępów przy Kw-1. Dzieki Jaroslavowi który podesłał mi śrubki do czołgu(tutak apropo do Jaroslava , odzyskałem tą wydarta kartkę z bloku :lolSmile tutaj wielkie podziekowania dla niego bo mogłem zacząć robić takie malutkie częsci i szczerze spodobało mi się to. Ośrubowałem kółka podtrzymujące napinające część kadłuba oraz wieży. Na błotniku doszła siekierka, będzie jescze tutaj piła.Zdjęcia wstawiam z flashem nie przestraszcie sie retuszu w relalu wygląda to troszkę lepiej. Zmieszałem kolorek z farb plakatowych tak jak radzili koledzy na tym forum wyszło dobrze a i koszt mniejszy....

oto zdjęcia :

[Obrazek: 18bdffe00edc58a0m.jpg] [Obrazek: b125cfeabdcd4d65m.jpg] [Obrazek: 7bea5fc061caa1c2m.jpg] [Obrazek: c1069226a3bb53ebm.jpg] [Obrazek: 465c41006d7a7b47m.jpg]

To tyle. Przepraszam za troszkę ciemniejsze zdjęcia bo już w nocy przy lampie je robiłem. Jeżeli czegoś nie będzie dokładnie widać postaram się w tygodniu porobić zdjęcia dodatkowe.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich na tym forum :razz:

PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Gacek za ten śrubunek to masz duuuuże piwo :wink:
I jak się wycinało? spuchły tacie ręce? :mrgreen: :twisted: :mrgreen: dobry patent nie?
Z podziękowaniami to do Junior-Chief'a raczej :wink: ja tylko puściłem je dalej w obieg :mrgreen:
Jak mam być do końca szczery to koszt pewnie mniejszy, ale nie wyszło dobrze.... popykaj zdjęć troche przy innym oświetleniu może to flesz tak różnicę wyciągnął......
Zresztą mniejsza o malowanie......śróbki są fajne!
Odpowiedz
No niestety sam musiałem je wycinac ale praca nie jest taka ciężka a model bardzo na tym zyska :mrgreen: Kolor farby mógłby być lepszy ale mam nadzieje ze następnym razem wyjdzie mi to lepiej... To podziekowania dla szefa za te śróbki mam nadzieje że będzie jescze ich troszkę w downloadzie bo przydadza się napewno przy nst modelach...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Jaj se nie rób 14166 śróbek już zużyłeś?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Confusedhock: PDT_Armataz_01_30
Odpowiedz
Co Wam będę mówił sami w większości wiecie jak to jest z retuszem. Niektóre kolory w sztucznym świetle się mocno różnią od tego co widzimy w dzień i vice versa.
Gacek powiem Ci tylko tyle :milbravo:
Odpowiedz
Ja mam pytanie odnośnie śrub - można poznać szczegóły tego patentu? Jak na razie jedyna sensowna metoda wycinania śrub, na którą się natknąłem, była metoda Syzyfa: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...nie+%B6rub
Może Twoja będzie łatwiejsza? Liczę na szybką odpowiedź, bo właśnie pracuję nad nakrętkami w Stuarcie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Gacku pozwolę sobie ciebie ( jako, że cię nie ma) wyręczyć :wink:
Dreedlord, jak szukasz łatwiejszej metody to pozostają jedynie laserowe śrubki, ręczne wycinanie jakąkolwiek metodą jest czasochłonne....
ale do rzeczy:
Tu śruby są umiejscowione rzędowo i połączone 1 bokiem. Wycinasz taki pasek, następnie takie "^" od góry i dołu po czym pozostaje ci rządek śrub połączonych ww. bokiem, których odcinasz sobie potrzebną ilość i to tyle
PS: Aktualnie posiadamy śrubki 0,8 1,0 i 1,5 mm
PS-2: Drukować trzeba na laserze bo zwykła "plujka" tego nie chwyci....
Jak chcesz to podaj maila , wyślę ci skan do testów :wink:
Pozdr!
Odpowiedz
Jaroslav:śrubki zacząłem wycinać już wczoraj metodą Syzyfa, do której link podałem wyżej. Syzyf wkleił tam fragment rysunku, według którego wycinał śruby. Zeskalowałem go do potrzebnych mi rozmiarów (1mm), wydrukowałem na zwykłej atramentówce na bloku technicznym, nakleiłem na jeszcze jedną kartkę bloku technicznego i zaimpregnowałem z wierzchu BCG. Pozwolę sobie wkleić zdjęcia ilustrujące wycinanie owych śrubek/nakrętek:
[Obrazek: 89d663571fe8662bm.jpg]
[Obrazek: d0adb26556048621m.jpg]
[Obrazek: 9665f8f7dd07df80m.jpg]
[Obrazek: 772071fa77e24c9bm.jpg]

Nie interesuję się laserowym modelarstwem, wszystko wycinam sam, więc nie przeszło mi to nawet przez myśl. Jak każda ręczna "robota" jest ona żmudna, ale co tam :wink:
Mam nadzieję, że opisy i zdjęcia pomogą innym w wycinanie tych małych elementów.
Odpowiedz
No i bardzo mnie Dreedlord, cieszy twoje podejście do modelarstwa :wink:
śrubki wychodzą ci elegancko, ale brakuje mi tu najważniejszego detalu......
Twojej relacji ze Stuarta.....
Popraw się z tym i będzie dobrze :wink:
Odpowiedz
Dziękuje Jarku że wyręczyłeś mnie w sprawach tych śróbek. Widzę teraz że ręcznie wycinane elementy mogą wyglądać równie interesująco jak elementy wycinane laserem. Tym bardziej jak Dreedlord nie jestem przekonany do tego typu elementów, z jednej strony jest to dość droga część modelarstwa na która zazwyczaj nie mogę sobie pozwolić. Pozdrawiam i dziekuje za takie miłe komentarze na ten temat, musze jescze ośróbować resztę kadłuba, kół napędzających, wachaczy oraz różnych mnieszych elementów na błotnikach.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Podesłany pomysł przed Dreedlorda wykorzystałem w inny sposób, stworzyłem sobie te duże śruby do wieży może ktoś kojarzy czołgi Kw-1 miały coś takiego na boku oraz tyle wieży.

ps. nom dzieki Junior Chief'owi również wielkie dzia Confusedmile:

Pozdrawiam juz nst razem wstawię zdjęcia z budowy modelu bo troszkę relacja schodzi na bok :mrgreen: za opóźnienia kolegów najmocniej przepraszam...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Witam szanowną modelarską elitę....

Korzystając z okazji że dziś nie odbywały się wykłady na studiach postanowiłem porobić coś przy stojącym od tygodnia na półce Kw-1. Postanowiłem wziąć się za ośrubowanie do końca wieży oraz w niektórych miejsach kadłuba. Pozostały jescze śruby na kołach oraz wewnątrz układu jezdego bo takowe też istniały... zdjecia oczywiście dla niemogacego się doczekać Jarolsława (znów powie że oszukuję bo miało mnie nie być a jestem)

Oto zdjęcia:

[Obrazek: eb695d0511d1d0f9m.jpg] [Obrazek: 465c41006d7a7b47m.jpg] [Obrazek: 3dbfaac5585834dem.jpg] [Obrazek: fdaa5ca7a569a8e9m.jpg] [Obrazek: f77ef5c157d9bdc0m.jpg] [Obrazek: b2e1fd711f939ae3m.jpg]

Pozdrawiam :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,330 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,124 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,476 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,513 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,223 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,859 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,217 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,053 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,894 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,411 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości