Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Konkurs pancerny M.M. T-72 Waloryzowany
#1
Z niemałym poślizgiem, bo modeli do skończenia nagromadziło się trochę. Najpierw należało zakończyć to [Obrazek: afbce79445e0dca4m.jpg][Obrazek: ddb62d4d20a64969m.jpg]

Chociaż różne ,,plastikowe diabełki'' kuszą, to się przemogłem i zacząłem kartonowego teciaka w pełnym walorze. Dobrze że zdjęcia są kiepskie, to nie widać ochydztwa gładzonego papierem ściernym kartonu. Zawsze tak jest z modelem szpachlowanym, najpierw nie tęgo a później po każdym malowaniu i dorabianiu części coraz lepiej. Nie będę korzystał z kupionych walorów, każdy problem chciałbym rozwiązać z Waszą koledzy pomocą.  A teraz to co było zrobione w momencie robienia zdjęć [nie jest sfotografowana skorupa wieży, zalana na spoinach super glue i zaszpachlowana]. Następne zdjęcia będą lepszej jakości.
[Obrazek: 4426944390bc1370m.jpg][Obrazek: 88439208fa47a016m.jpg][Obrazek: 45e60e53cab81af1m.jpg]
Odpowiedz
#2
Witam, fajnie że ruszasz z budową tego modelu,miałem zamiar kleić go w tym konkursie ale wyczytałem Twoją zapowiedź że będziesz go robił więc ja zrobiłem IS-3.Ale i tak sobie go skleję dlatego Twoją relację będę bacznie obserwował i wykorzystam do budowy swojego modelu.Życzę Ci powodzenia w budowie i czekam na następną porcję zdjęć.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#3
Zawsze chciałem pooglądać relację z budowy tego modelu. Masz kolejnego stałego podglądacza ;-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#4
Ja też tu będę częstym gościem. Na stronie Fanatyka Kartonu są pojedyńcze ogniwka do tego Teciaczka.

Kibicuję i Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Ja też sobie popatrzę i powspominam stare dobre czasy gdy go kleiłem :grin:
Z tego co pamiętam kleiło się go bardzo przyjemnie i nie miałem z nim żadnych problemów.a sam model długo był ozdobą mojej kolekcji :roll:
Życzę Ci powodzenia i czekam na kolejną aktualizację.

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#6
Zbyszku mam nadzieję że zarezerwowałeś mi miejsce w pierwszym rzędzie to oglądania tego seansu :mrgreen: Zdjęcia narazie mało pokazują ale napewno będzie super, jeżeli mógłbys to wstaw więcej zdjęć tego Su-100. To plastik Dragona tak?? Tez Spit też jest śliczny.Nigdy nie widziałem pancernej relacji w Twoim wykonaniu tym bardziej się ciesze... Pozdrawiam i czekam na kolejny odcinek :razz:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#7
Nareszcie Zbyszku się doczekałem, już się martwiłem że zapomniałeś o tym modelu. Faktycznie te fotki za dobre nie są ale poczekamy na lepsze. Będę pilnym obserwatorem tej relacji gdyż T-72 to dla mnie najładniejszy czołg w historii broni pancernej. Na pewno go kiedyś popełnię, tylko że z wydawnictwa FlyModel. Na razie wiele do oglądania nie mamy ale już oczka zaczynają mi się świecić, także czekamn na dalsze aktualizacje i powodzenia.
Czołgista!
Odpowiedz
#8
Cześć Zbyszku :grin:
Coś instynkt mi mówi że będzie się działo :grin:
Też go w zamierzchłych czasach kleiłem i gdyby nie papier to wszystko pasuje :wink:
Powodzenia w dalszych pracach, a w razie problemów ekipa na pewno Ci sporo doradzi
Prawda chłopaki :wink:
Pozdrawiam serdecznie tu zaglądających :grin:
Odpowiedz
#9
Zbyszku skoro zamierzasz zabawić się w zaawansowaną walorkę to wstawiam ci linka do różnej maści fotek 72-ki. Jest ich naprawdę dużo. Mam jeszcze monografię tego teciaka gdzie pokazane jest kilka schematów malowań, postaram sięwstawić ci fotki z tej monografii, pozdro.

http://www.primeportal.net/tanks/t-72.htm
Czołgista!
Odpowiedz
#10
Oto następne zdjęcia z budowy t-72. Kamil był tak miły i zrobił zdjęcia, dużo lepsze niż poprzednie. Praca powoli, ale z uporem brnie do przodu. Karton kiepściutki, małe części sprawiają wiele kłopotu, niektóre zanim wytnę wzmacniam super glue. Kruchość kartonu wymusza gruntowanie modelu płynną szpachlówką i szlifowanie papierem 1000. Wszystkim Wam serdecznie dziękuję za doping i zaproponowaną pomoc, będę z niej często korzystał. Dodatkowo do zdjęć modelu, dorzuciłem moją propozycję malowania[przejrzę też te od Kujota i najładniejsze ,,szatki'' dam teciakowi]. Nie byłbym sobą ddybym nie robił jakiegoś ,,diabełka z plastiku'' :wink:. Mało tego, ale zawsze coś, zapraszam do oglądania i oceny oraz mile widziane dobre rady.

[Obrazek: 448f87ca27a3c69am.jpg][Obrazek: f91bd48216b15f40m.jpg][Obrazek: 631cbe9f314e5009m.jpg][Obrazek: ae1744c197a69716m.jpg][Obrazek: 7fc0a9c5a894839cm.jpg][Obrazek: 24f62274d28f554bm.jpg][Obrazek: be76c18334e06566m.jpg]
Odpowiedz
#11
Cieszę się, że powstaje przeciwwaga dla Kujotowego (sKujociałego? :razz: ) Abramsa!
Będe tu zaglądał (nastrój grozy...)
Odpowiedz
#12
Cytat:Kruchość kartonu wymusza gruntowanie modelu płynną szpachlówką i szlifowanie papierem 1000.
Wszystko zależy od przyjętej koncepcji wykonania, ja np z premedytacją trzymam się oryginału, ale ty skoro i tak wszystko szpachlujesz to nie lepiej było zrobić ksero wycinanki :?:
Odpowiedz
#13
Trochę mi fotki wyszły nieostre. Jedno malowanie powtarza się z tym które wstawił Roderyk, ale mi się podoba to Federacji Rosyjskiej.

[Obrazek: th_IMG_1466.jpg] [Obrazek: th_IMG_1467.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#14
Widzisz Piterski, sposób jak waloryzujemy model zależy tylko od modelarza. Stwierdziłem, że nie warto robić ksero skoro mam oryginał. Walor nie polega tylko na malowaniu, ale też na zastosowaniu gotowych części, części robionych z innego materiału niż karton. Inna sprawa to, że w wycinance są dwa kolory zielonego, mocno różniącego się od siebie. Gdybym zrobił ksero, to model nadal zalegał by mi na półce, a tego chcę unikać, zebrało się już niezła kolekcja. Bywa że i ja trzymam się oryginału, np. będący w galerii mój Łoś z M.M., Jurand, Spitfire z Answeru. Nie jestem konserwatystą i nie obstaję przy jednym sposobie wykonania modelu, najważniejsze dla mnie jest to, żeby model sprawiał przyjemność podczas budowy oraz cieszył oko swoim wyglądem po skończeniu.

Malowanie Federacji Rosyjskie i mnie się podoba, ostrością zdjęć Rafale się nie przejmuj, mam kody farbek F.S do tego malowania. Dzięki Kujot!
Odpowiedz
#15
Kolego widzę że dajesz radę z tym modelikiem :mrgreen: malowanko rosyjskie prosze :wink: hehe bo będzie najlepsze tak moim zdaniem. Na temat zabezpieczania oraz malowania starego kartonu kiedys musimy pogadać na komunikatorze ok :?: Confusedmile: Pozdrawiam Cię serdecznie :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#16
Gacku przekonałeś mnie do malowania rosyjskiego, decyzja podjęta , mam nadzieję że wybaczycie mi to małe odstępstwo od oryginału? W tym wypadku liczy się wspaniała zabawa i koleżeńska pomoc. To będzie pierwszy polski T-72 w nietypowych szatkach, he, he he. Podziękowania dla wszystkich, którzy odwiedzili moją relację! :mrgreen:
Odpowiedz
#17
Nie ma jak kolega z Rosyjskiej dywizji Pancernej :mrgreen: Bardzo się ciesze :!:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#18
,,Plastikowy diabełek'' skończony, a wygląda on tak:[Obrazek: 05cf907a39efcd3em.jpg]

Prace nad teciakiem nieznacznie posunęły się do przodu, walczę dzielnie z kartonem, chcę odwzorować fakturę odlewu wieży, wydłubałem trochę km. Ogólne gruntowanie, szpachlowanie i polerka papierem ściernym. Rezultat mizerny Confusedad: , walka trwa. Daleko mu do tego modelu: [Obrazek: b3ec63f47d80b7abm.jpg]

Rezultaty moich koszmarów kartonowo-pancernych i wypocin zademonstruję dopiero teraz, trochę wstyd, ale co mi tam.
[Obrazek: c1aa17f77ca6c9bbm.jpg][Obrazek: ec2beee570598125m.jpg][Obrazek: bc72dd8510575214m.jpg][Obrazek: a4fd0e36614109e5m.jpg][Obrazek: 75e4dfe5cabfa420m.jpg][Obrazek: 9aab83f597061abem.jpg][Obrazek: 1422118ef259dccbm.jpg]

A mogłem spokojnie dokończyć Su-100, tak niewiele brakuje do końca. [Obrazek: 5efa92416c0df89am.jpg]

powinienem się leczyć! :razz:
Odpowiedz
#19
Cytat:powinienem się leczyć! :razz:
Nie tylko Ty :mrgreen: .

A tak przy okazji jeśli się jeszcze nie wpisałem na listę kibiców Twojej relacji niniejszym to czynię.
A odzywać się na razie nie będę ( jeszcze nie nabyłem kleju do mocowania protez szczękowych :mrgreen: )
Odpowiedz
#20
Zbyszku bardzo ładna aktualizacja, postępy w budowie dość spore. Zapewne zrobiłbyś już więcej ale jak wiadomo większą sympatią darzysz plastiki, więc na warsztacie zawsze coś stoi. Latadełko które skończyłeś i pokazałeś jest piękne, o teciaku to już nie mówię.
To co do tej pory widziałem wykonanego przez ciebie z kartonu robi niesamowite wrażenie, także nie bądz taki skromny, dla mnie też jesteś jednym z bardzo dobrych modelarzy i wzorów do naśladowania. A koledzy wcale nie przesadzają z pochwałami.
Co do teciaka to jest super,a to przecież dopiero wstępna obróbka, brawo. Kształt wieży jest piękny, dosłownie jak odlew, i jeszcze ta powierzchnia przypominająca prawdziwy pancerz, miodek. Kaemik też pierwsza klasa, wiadomo że wszystko nabierze wyglądu przy ostatecznym malowaniu.
Bez dwóch zdań czarujesz w plastiku i odnoszę takie wrażenie, że bardzo dużo z twojego warsztatu modelarskiego(plastikowego), przenosi się do kartonu. Chodzi mi o to że twoje modele są takie specyficzne i widać w nich klimat plastików. Nie pomyśl tylko że się czepiam, wręcz przeciwnie bardzo podobają mi się twoje modele i chylę czoło przed twoimi umiejętnościami.
Zbyszku, na koniec jeszcze o twoim Su-100, model jest w trakcie budowy, więc jeśli nie sprawi ci to kłopotu to wstaw nową relację tej Suczki w Konkursie Pancernym. Czasu jest sporo, więc w wolnych chwilach lub jako przerywnik w budowie teciaka mógłbyś go dokończyć w konkursie. Niewiele zostało do końca, praktycznie sam układ jezdny, więc powinieneś dać radę, modelik prezentuje się super.
A, i jeszcze jedno, leczyć się nie musisz, z takiej choroby na którą choruje każdy z nas na tym forum nie ma lekarstwa, a wogóle grzechem by było się z niej leczyć. Pozdrawiam i do usłyszonka.
Czołgista!
Odpowiedz
#21
Hmm, czy większa sympatią darzę plastiki? Spróbuję sam sobie też na to pytanie odpowiedzieć. Modele plastikowe traktuję jako podbudowę modelarstwa kartonowego. Wszelkie triki o których dowiaduję się od modelarzy plastikowych, jeśli tylko można przenoszę na karton. Szczególnie jeśli chodzi o uplastycznienie modelu, lub dobór farbek i szpachli. Coraz częściej w ofertach waloryzyjących, są elementy z blaszek fototrawionych, nawet odlewy żywiczne. A zaczęło się to najpierw w plastikach. Reasumując, to oba sposoby modelarstwa uzupełniają się coraz bardziej. Tak więc Rafale nie chodzi tu raczej o ilość wykonanych modeli, tylko o podciągnięcie się w jakości modeli plastikowych. Na warsztacie jest tylko T-72, choć z pudełka co jakiś czas wygląda ,,plastikowy diabełek'' który przybrał kształty KW-2 . Tak, o suczce trzeba będzie poważnie pomyśleć, Czarek już nieraz pytał kiedy ją skończę? Ale najpierw teciak. Pozdrawiam i czekam także na Twoje relacje z budowy Su-100! :wink: :mrgreen:
Odpowiedz
#22
Rafał dostrzegł coś bardzo specyficznego, mi też to się zdażyło zauważyć, powierzchnia kartonu, pasowanie częsci oraz ich wykonanie jest bardzo specyficzne to fakt, kiedyś ktoś zarzucił Zbyszkowi że niby model T-34 jest podobny do plastiku, powierzchnie kartonu były tak ślicznie zrobione że moga przypominać te które widzimy w modelach plastikowych. Też mam nadzieję że Zbyszku się nie obrazisz, myślę choć dokładnie nie mogę napisać że zarówno modele plastikowe jak i karton wymagają od modelarza dużo cierpliwości oraz czasu. A Ty i z tej materi kartonowej i z plastiku robisz cuda.Zbyszku ja osobiście czekam na Su-100 oraz na Teciaka. Pozdrawiam
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#23
Cytat:ktoś zarzucił Zbyszkowi że niby model T-34 jest podobny do plastiku, powierzchnie kartonu były tak ślicznie zrobione że moga przypominać te które widzimy w modelach plastikowych.
I to był powód do krytyki Confusedhock: :neutral:
Przecież to wygląda rewelacyjnie jak prawdziwy czołg tylko, że w miniaturze.
Sam bym chciał umieć kiedyś osiągnąć taki poziom wykonania.
Cytat:Należysz do ścisłej czołówki na tym forum. Fajnie że odwiedzasz moją relację, dzięki Piterski, wiem że mogę liczyć na Twoją pomoc. Pozdrawiam Cię!
Oj aż się zawstydziłem :oops: bo gdzie mi tam do czołówki. Przede wszystkim mam mocno nierówny poziom wykonania, ale zawsze służę pomocą jak tylko będę wstanie coś podpowiedzieć to bardzo chętnie. Również Cię bardzo pozdrawiam Confusedmile: .
Odpowiedz
#24
Piterski nie masz się co wstydzić jesteś jednym z wyznaczników dla młodszych stazem modelarzy do nauki....

a co do tego modelu to koleś napisał "szkoda że to nie karton" i oddał głos o wartości 1 w 10 stopniowej skali. Było to nader nieuczciwe mógł spytać się lub napisać zupełnie inny komentarz no ale cóż zazdrość rzecz ludzka :grin:

Zbyszku 3mam kciuki za tego teciaka i serdecznie pozdrawiam, przepraszam tekże za spory offtop z mojej strony juz sie uciszam... :neutral:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#25
Co by nie było kolejny ,,szkoda że nie z kartonu'', męczony dzisiaj, zaraz po pracy. Wymęczyłem km. oraz skrzyneczki na lewym błotniku. Zamieniłem co się dało z kartonu na nie z kartonu i myślę, że nieźle wypadło. Wszelkie zwijane paseczki w km. zamieniłem na odpowiedniej grubości igły lekarskie, w skrzynkach podkleiłem wieczka na brystol, najpierw obcinając lekko brzegi, stąd ten biała obwódka. Tak to wygląda:

[Obrazek: 786ea4cd30c193c5m.jpg][Obrazek: 519fd48154997be3m.jpg][Obrazek: a50b647b34fe2922m.jpg][Obrazek: 94d3c487c49aa7e0m.jpg][Obrazek: 47f256485684f59fm.jpg][Obrazek: f4c5c9451b8ee342m.jpg]


Na zdjęciach doskonale widać jak wredny jest karton z czasów etykiety zastępczej i wyrobów czekoladopodobnych. Jest jednak na to sposób, farbka [w tym wypadku jakaś stara ąstra, nie polecam] aerograf i malowanko. Wyłażą wszelkie niedoróbki i spękania papieru. Kaemik pomalowany jeden raz model masterem, gunmetal-metalizer. Czeka na drugą warstwę i polerkę. Bez przecierki suchym pędzlem. A o to efekty:

[Obrazek: ac6e576001200511m.jpg][Obrazek: 97511add25a285efm.jpg][Obrazek: a0a395b5254bb4a8m.jpg][Obrazek: 60add7a2a2d15f5dm.jpg][Obrazek: acf0676bd46ef5e9m.jpg][Obrazek: 3c92ed7679d6ade2m.jpg][Obrazek: ef21c68dfc090673m.jpg][Obrazek: a83c7c45cb818910m.jpg][Obrazek: 7a28ecbef5824f11m.jpg]


Trochę drgnęło w pracach nad teciakiem, bo tylko on jest teraz na tapecie, chociaż z pudełka co jakiś czas kusi ten oto wielki brzydal: :mrgreen: :wink:

[Obrazek: 48158ac9e008b630m.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,047 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,420 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,029 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,603 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,360 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [R] Sumida Typ 2593 - japoński samochód pancerny z II w.ś. MichalR 8 3,776 08-01-2020, 07:25
Ostatni post: btomko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości