Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.
Szanowni Państwo. Zrobiłem dokumencik do dodawania zdjęć do galerii. Jest dostępny pod adresem : http://papermodels.pl/misc.php?action=help&hid=8 Jeśli macie jakieś przemyślenia lub sugestie piszcie na adres admin@papermodels.pl

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wagon do przewozu karbidu 421S
Wink 
Witam, ostatnio wzięło mnie na wagony i kilka zaprojektowałem, jeden z nich skleiłem.
Nie jest to model "MEDALOWY",ale taki odstresowujący, skleiłem z wydruków z domowej drukarki.
Kleiłem jak leciało bez papieru ściernego , szpachlówki itp.
Malowałem ostoję i w nią wkleiłem boczki z napisami, tak samo malowałem wózki, a to wszystko z powodu niechęci do retuszu(ogrom krawędzi do retuszowania).
Pozostałe elementy modelu są sklejone w standardzie, oczywiście wszelkie elementy z drutu są  malowane.
Budowa modelu zajęła mi 2 tygodnie ( to tyle co jego zaprojektowanie Smile ).
Zdjęcia z lampą bo pogoda do bani, widać więc różnicę co było malowane a co nie - w świetle
dziennym wygląda to całkiem inaczej nie ma tak dużych różnic i model wygląda jednolicie.
Za jakiś czas go "pobrudzę" i dodam kilka zdjęć w świetle dziennym.
ps, Stacja Opole jest niewłaściwa- w modelu będzie Katowice.
Teraz kilka fotek:
[Obrazek: VlZmdC4.jpg]
[Obrazek: dQuat8h.jpg]
[Obrazek: 5MEVB6a.jpg]

[Obrazek: lx1n8pg.jpg]
[Obrazek: a5e4U1b.jpg]

[Obrazek: d79llSh.jpg]
[Obrazek: ou2DdQQ.jpg]
[Obrazek: 16CPOZk.jpg]
[Obrazek: eAYD3Tg.jpg]
[Obrazek: BuIHgY3.jpg]
[Obrazek: zLZzgUE.jpg]
[Obrazek: PW04EPD.jpg]

Tak to wygląda w świetle dziennym(słabym).

[Obrazek: 8OUvms2.jpg]
będzie się kleić :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]

Odpowiedz
Z lampą wygląda lepiej Wink
Ale ogólnie to bardzo fajny temat, sklejanie też zresztą!
Zakończone: PaK 40 T-20+ZIS-3 Monitor ORP "Wilno" TK-3
W budowie: USS England
Odpowiedz
Faaaajnyyy!

PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
Ładniutki! Jaka to skala?
Odpowiedz
skala 1:25
będzie się kleić :

Odpowiedz
Mniam ,mniam śliczności. Nie pokusisz się o konwersję na 1.45?
[Obrazek: Citroen_jpg_300x300_q85.jpg] Cytryniak jest bogiem,Komfort nałogiem,Turbo podstawą,Hydro zabawą .
Odpowiedz
Na pewno będzie i w 45 :-)
ps. ja nadal poszukuję planów SN80 :-)
będzie się kleić :

Odpowiedz
Na wagonach czy pociągach to ja się nie znam, ale widzę tutaj wspaniałą, czystą i staranną robotę modelarską.
Gratuluję bo jest czego.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni:Ił 62 [Mały Modelarz 1979]
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz]
Odpowiedz
eeee tam , to zaledwie sklejona surówka dla sprawdzenia pasowania części, tak wiem dlaczego nie biała , a dla tego że nie lubię robić dwa razy to samo więc sklejam na gotowo :-)
będzie się kleić :

Odpowiedz
Dziękuję za wyróżnienie modelu na stronie głównej :-)
będzie się kleić :

Odpowiedz
Darecki jak ty w takim tempie będziesz zapowiadał modele to ja ogłoszę bankructwo. Najpierw ten wagon, teraz 13-ka a w zapowiedziach jeden przedwojenny i ta Bipa.
[Obrazek: Citroen_jpg_300x300_q85.jpg] Cytryniak jest bogiem,Komfort nałogiem,Turbo podstawą,Hydro zabawą .
Odpowiedz
Ty jeszcze nie wiesz ile tego jest nieoficjalnie :-)
będzie się kleić :

Odpowiedz