Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Wagon sypialny 13 A 1/2 klasy PKP
#51
A węglowy piec do grzania wagonu będzie? Jeszcze kilka lat temu taki wagon jeździł Świnoujście - Przemyśl. Cyrk Smile
Konduktor na pewno miał zarezerwowany przedział. W końcu gdzieś trzeba trzymać niezwykle ważną papierologię. Szkoda, że na takim wagonie nie kursowałem, może bym coś jeszcze pamiętał.
Odpowiedz
#52
ech, chciało by się wszystko zaprojektować, ale niestety łatwiej znaleźć materiały do wagonów przedwojennych niż do wagonów z lat 70 ubiegłego wieku, a to prawie historia najnowsza.
Ale na pewno ma skrzynkę na węgiel pod pudłem :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#53
Powoli do przodu, jeden bok prawie gotowy, brakuje jeszcze kilka okien :
[Obrazek: fBeG3zn.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#54
Ładnie to wygląda ale jak by go tak ubrudzić a wars to mi się zawsze kojarzył z jedzeniem a nie  z spaniem . Big Grin
Odpowiedz
#55
Mnie też z jedzeniem, zawsze chodziłem na zupki i wątróbkę z cebulką do Warsu jak pracowałem w lokomotywowni Gdynia Leszczynki :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#56
(19-12-2017, 09:21)Darecki IV napisał(a): Mnie też z jedzeniem, zawsze chodziłem na zupki i wątróbkę z cebulką do Warsu jak pracowałem w lokomotywowni Gdynia Leszczynki :-)

Ta wątróbka to chyba przysmak kolejowy jak pracowałem w lokomotywowni Katowice też my chodzili była raz na tydzień na stołówce ,zawsze jeden szedł pół godziny wcześniej i trzymał kolejkę do bufetu .
Odpowiedz
#57
Tak , standard na kolei :-).
tym czasem okleiłem drugą stronę wagonu:
[Obrazek: A3nTU5f.jpg]
troszkę doszło w przedziałach:
[Obrazek: SB5F691.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#58
Fajny, ale coś się wylało na GO na napisie na burcie?
Odpowiedz
#59
Tam i przy pierwszym oknie po lewej, spłynęła farbka jak retuszowałem krawędzie okien-to druk cyfrowy, niestety retusz to moja słaba strona a w dodatku zamiast wziąć farbke akrylową to wziąłem Humbrola a ten rozpuszcza druk.
Następny wagon chyba w całości będę malował
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#60
Star 
Dziś tylko sufit, nie dawałem wszystkich wręg bo stwierdziłem że tyle dla dachu wystarczy ale w wycinance jest trochę więcej gdyby ktoś obawiał się zapadania poszycia dachu.
To na razie na tyle:-)
Życzę wszystkim kartoniarzom wszystkiego najlepszego, dużo czasu do klejenia, dużo nowych ciekawych modeli, i miło spędzonych świąt ! Smile

[Obrazek: 5KEfoNp.jpg]
Wracam po świętach :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#61
Darecki a pomniejszyłeś wysokość wręg dachowych o grubość poszycia ?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#62
tak :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#63
Trzeba się sprężać bo piętrus nadchodzi wielkimi krokami :-)
[Obrazek: U0kuj2o.jpg]
[Obrazek: S2dILmz.jpg]
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#64
Śliczny :-)

A na środku to krowizna wyszła czy mi się tak tylko wydaje? Wink
Odpowiedz
#65
to zdjęcie jakoś tak wyszło, złudzenie optyczne :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#66
(27-12-2017, 12:14)Lukee napisał(a): Śliczny :-)

A na środku to krowizna wyszła czy mi się tak tylko wydaje? Wink

To jest fotomorgana  Big Grin
Odpowiedz
#67
(28-12-2017, 07:12)iras napisał(a):
(27-12-2017, 12:14)Lukee napisał(a): Śliczny :-)

A na środku to krowizna wyszła czy mi się tak tylko wydaje? Wink

To jest fotomorgana  Big Grin

A myślałem, że Dareckiego... Rolleyes
Odpowiedz
#68
to nie jest foto morgana, to moje foto Big Grin
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#69
(29-12-2017, 02:12)Darecki IV napisał(a): to nie jest foto morgana, to moje foto Big Grin

No patrz a mówił że jego  Huh Big Grin
Odpowiedz
#70
Darecki ,a gdzie blaszki na drzwiach z numeracją miejsc do spania?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#71
a wiesz jak wyglądały i gdzie były umieszczone ?
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#72
Film ,,Pociąg" wie: http://forum.modelarstwo.info/threads/wa...oku.27479/
Wątek dotyczy wagonów prawie blizniaczych.-Zdjecie na stronie pierwszej pt. Na koniec korytarz. W drzwiach  T, Szmigielówna. A obok Lucyna Winnicka i termometr na drzwiach. I tablic kierunkowych brakuje na burtach.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#73
tak prawde mówiąc to nawet wózków brakuje :-),tablice będą jak skończę , oglądnę ten film i poszukam na screnach jak to tam było i dołożę :-)
14A też mam zaprojektowany i też 2klasowy zdjęcia się przydadzą, dzięki :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#74
Witam w Nowym Roku :-)
Nowy Rok trzeba zacząć nowymi projektami, oto jeden z nich, kto zgadnie co to będzie ?
Iras - ty nie zgadujesz :-) :

[Obrazek: 5vJy2va.png]

wkrótce relacja z klejenia tego cóś :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#75
Betoniarka?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R\G] Dwuosiowy wagon specjalny Rnh do przewozu kwasu skala 1:25 od podstaw Draccus 6 3,601 06-05-2020, 03:16
Ostatni post: Draccus
  [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF tomo11 86 30,253 13-07-2018, 11:37
Ostatni post: arek1981
  [R]Wagon towarowy 208K [1:87] z Kartonowego Fana 2001 nr 1 relacja sponsorowana redbaron 4 4,047 26-06-2012, 09:53
Ostatni post: redbaron
  [RELACJA] Tabor kopalniany czyli : Ldag05 + wagon 12 osobowy [projekt własny] Zuru 27 13,173 29-01-2012, 02:59
Ostatni post: Zuru
  [Relacja] Okręt wojenny Klasy trałowiec (MM 1979) dardfazer 21 9,141 06-08-2011, 11:05
Ostatni post: ZbiG
  M 26 Dragon Wagon 1:25 GPM Kacprzak 1 3,803 25-04-2011, 01:06
Ostatni post: Sprudin
  [Relacja] Japoński pancernik klasy Kongo "Hiei" MM skala 1:300 marianoos 32 15,512 18-12-2010, 03:48
Ostatni post: prezes01201
  [Relacja/Galeria] Wagon rewizyjny SR51 1/87 DELTA-te dominik294 40 18,572 25-10-2010, 09:18
Ostatni post: Mariusz
  [Relacja] Hiei- Japoński Pancernik Klasy Kongo - MM 7-8-9/2009 greg_modelarz 4 4,660 26-08-2010, 11:43
Ostatni post: greg_modelarz
  [Relacja] Wagon kryty Gbs 1:25 (projekt własny) Astra28 14 8,774 22-02-2009, 11:21
Ostatni post: Astra28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości